Yarının tarihini yazanlar, bugünün gençleri olacak
Herkese merhabalar. Biliyorsunuz perşembe günü ilk köşe yazımı yazdım ve hâlâ bunun heyecanını yaşıyorum. İlk yazıma gelen olumlu yorumlar ve beğeniler için herkese teşekkür ederim.

İlk yazımda İzmir İl başkanlığı için rüzgarı estirenleri sizlerle paylamıştım ancak kulislerde yankılanan bir ismi sizlerle paylaşmamıştım. İlk önce bu isimden bahsetmek istiyorum daha sonrasında ise bu sert rüzgarlar eserken örgütün ve gençlerin nasıl bir il başkanı istediklerini sizlerle paylaşacağım.

**************

Evet gelelim 3. isme, bu sefer rüzgarın esişi sert bir hal alıyor ve rüzgarın kaynağı İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından çıkıyor. İlk yazıyı okuyanlar sağ olsunlar tahminlerini benle paylaştılar gelen tahminlerden birini sizlerle paylaşmak istiyorum. Şu anda aktif bir şekilde hem Buca hem de İBB'de meclis üyeliği yapan ve Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü'nün grup başkan vekilliğine adaylık koyması sonucunda "iktidarın değirmenine su taşımaktan başka işe yaramaz" çıkışı ile ismini duyduğumuz Serkan Kalmaz, tabi ki benim kulis bilgilerimde de ismi geçen bir kişi ancak birinci yazımda ismini vermediğim kişi değil. Bu isme dönecek olursak İBB'den esen bu rüzgar göreve geldiği günden itibaren yaptığı her hareket ile merak uyandıran, çeşitli yollarla geçirmiş olduğumuz parti kongrelerine müdahil olan ve daha öncede CHP içerisinde çeşitli kademelerde görev yapmış sonrasında ise Tunç Bey döneminin Grup Başkan Vekili olmuş gençlik kongresinde ise tarafını belli etmiş bir bürokratımız. İsim vermeye gerek kaldığını düşünmüyorum. Okurken ki yüz ifadenizi tahmin edebiliyorum.

**************

Sert rüzgarları estirenlerden bahsettiğimize göre artık örgütün nasıl bir İl Başkanı istediğini de yazmak bir genç olarak görevim.

Biraz klasik olacak ama bu kişi bizden biri olmalı, bizden biri derken örgütü kastediyorum. Biraz şarkı sözü gibi olacak  senden, benden, bizden. Evet tamda bundan bahsediyorum İzmir’in temsiliyeti İzmir'i bilen örgütün içerisinden gelen,  eylemsel, gerektiği zaman örgütün kavgasını verebilen gerektiği zaman nezaketi ile örnek olabilen, İzmir'in tüm ilçelerinde, mahallelerinde İzmir'de yaşayanların dilini anlayabilen ve söylemini ona göre belirleyebilen bir il başkanı olmalı. Şimdi içinizden diyorsunuz ki senin ki de insafsızlık olmuş, var mı böyle biri? Var arkadaş bu örgüt böyle insanları tanıdı ve böyle insanları siyaset tarihine gerek ilçe ana kademe başkanı gerek ilçe gençlik kolları başkanı, gerek belediye başkanı gerekte milletvekili ve en önemlisi genel başkan olarak tarihe yazdı. Peki Neden İzmir tarihi böyle bir il başkanını tarihine yazmasın? Neden bir il başkanı, bir ağabeyimin deyişi ile globalleşemesin ve kendini geliştiremesin? işte örgütün çizmiş olduğu bir profil bırakıyorum buraya, genç beyinlerin çizmiş olduğu bir profil.

****************

Bu konudan farklı ama bu konuyu da ilgilendiren gençlerden bahsetmek istiyorum. Kuşaklar arası değişen bir gençlikle karşı karşıyayız. Her genç farklı bir düşünce farklı bir kişilik. Apolitik görünen ama asla apolitik olmayan tepkisini farklı yöntemlerle gösteren, gerektiği durumda sadece bir tweet ile gündemi değiştiren, birliktelikleri ile bir diktatörü titreten bir genç kuşak. işte bu genç kuşak ne istiyor biliyor musunuz? Bu genç kuşak  hiyerarşinin olmadığı, kendilerini siyasete girdiklerinde takım elbiselerin içlerinde hapsolmuş hissetmedikleri, kendi seçtikleri vekillerle konuşurken gerçekten samimiyetle onların meclisteki temsilcilerin olduklarını farkına varıldığı, özgürlükçü ve çağdaş bir dünya istiyorlar. Uzun lafın kısası bu genç kuşak yaşamakta olduğumuz bu dünyayı ve sistemi istemiyorlar. Diyeceksiniz bunun diğer konu ile ne alakası var ancak bu konunun CHP ile İzmir İl Başkanlığı ile siyaset ile çok alakası var çünkü şunun farkına varalım şimdinin erkleri yarın tarih olurken bugünün gençleri yarınların tarih yazıcıları olacaklar.

****************

İkinci yazımı yazmış olmanın mutluluğu ile sizleri gençliğimle selamlıyorum. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere...


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları