Resmi Gazete ‘de yayınlandı İzmir’de 10 Kaymakamın görev yeri değiştirilirken O listede İzmir’de tartışmalara neden olan Karaburun Kaymakamı da yer aldı… İşte detaylar!

Ana Manşet / Güncel

Resmi Gazete ‘de yayınlandı İzmir’de 10 Kaymakamın görev yeri değiştirilirken O listede İzmir’de tartışmalara neden olan Karaburun Kaymakamı da yer aldı… İşte detaylar!

2022 Yılı Mülki İdare Amirleri Kararnamesi Resmi Gazete ’de bugün yayınlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla 422 mülki idare amirinin görev yeri değişti.
EHAEGE- Karaburun’da Kaymakam Serap Özmen Çetin’in tarla vasfındaki arazileri satın alıp salamura tesisi imarı aldıktan sonra satması uzun süre İzmir gündemini meşgul etmişti. Çetin’in görev yeri değiştirildi. 2022 Yılı Mülki İdare Amirleri Kararnamesi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaretinin ardından yayınlandı. İstanbul’da 12, Ankara’da 4, İzmir’de ise 10 kaymakamın görev yerleri değiştirildi.

İZMİR’DE 10 KAYMAKAMIN GÖREV YERİ DEĞİLTİRİLDİ

İzmir Dikili Kaymakamı Alper Faruk Güngör Manisa Alaşehir Kaymakamlığı’na, Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı İstanbul Sultangazi Kaymakamlığı’na, Seferihisar Kaymakamı Naci Aktaş Ankara Etimesgut Kaymakamlığı’na, Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk Trabzon Sürmene Kaymakamlığı’na, Foça Kaymakamı Ali Çetin Eskişehir Vali Yardımcılığı’na, Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman  Samsun Vali Yardımcılığı’na, Kınık Kaymakamı Erol Türkmen İzmir Vali Yardımcılığı’na, Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır Aydın Vali Yardımcılığı’na Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı, İzmir Vali Yardımcılığı’na, İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan  Kocaeli Vali Yardımcılığı’na, yine İzmir Vali Yardımcısı Sultan Doğru ise Burca Vali Yardımcılığı’na atandı.

KARABURUN KAYMAKAMI’NIN DA YERİ DEĞİŞTİ!

Bunun yanında gerçekleştirdiği kararlar ve aldığı arazinin satışı ile uzun süre gündemden düşmeyen ve oldukça geniş tartışmalara neden olan Karaburun Kaymakamı Serap Özmen Çetin, Şanlıurfa Haliliye Kaymakamlığına atandı.

İZMİR’İN YENİ KAYMAKAMLARI

 

Aliağa’ya İstanbul Zeytinburnu Kaymakamı Zekeriya Günay, Bergama’ya Bursa Nilüfer Kaymakamı Avni Oral, Karşıyaka’ya Kahramanmaraş Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Foça’ya Karabük Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, Dikili’ye Konya Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan, Çeşme’ye Nevşehir Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Seferihisar’a Artvin Arhavi Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Karaburun’a Erzincan Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç, Bayındır’a Adıyaman Gerger Kaymakamı Emin Kaymak ve Kınık’a ise Erzurum Olur Kaymakamı Abdurrahmane Çelebi atandı.

422 MÜLKİ İDARE AMİRİNİN YERİ DEĞİŞTİ

Kararname ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare Amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi.

1. sınıf ilçede görev yapan 46, 2. sınıf ilçede görev yapan 37, 3. sınıf ilçede görev yapan 43, 4. sınıf ilçede görev yapan 104, 5. sınıf ilçede görev yapan 38, 6. sınıf ilçede görev yapan 61 olmak üzere toplam 329 ilçe kaymakamının görev yerleri değiştirildi.

İstanbul’da 12, Ankara’da 4, İzmir’de ise 10 kaymakamın görev yerleri değiştirilirken, kayyumluk görevi de icra eden kaymakamlardan 12’si farklı görevlere atandı, yerlerine yeni kaymakamların ataması yapıldı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde atamaya tabi tüm ilçelere kaymakam ataması gerçekleştirilirken bu bölgelerde tayine tabi olan vali yardımcıları, kaymakamlar ve özellikle kayyumluk görevi icra edenler daha üst görevlerde değerlendirildi.

Kararname sonrası boş kalan ilçelere kaymakam vekili görevlendirildi, 922 ilçenin tamamına kaymakam verilmesi sağlandı.

Göç İdaresi Başkanlığında boş bulunan Başkan Yardımcılığı görevine Bakanlığın İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanı Can Ozan Tuncer getirildi.

GÖÇ İDARESİ YÖNETİCİLERİ ASİL OLDU

Uyum ve iletişim Genel Müdür Vekili Gökçe Ok, Yabancılar Genel Müdürü Vekili Gözde Özkorul, Uluslararası Koruma Genel Müdür Vekili Muhammet Selami Yazıcı, Düzensiz Göç ile Mücadele ve Sınır Dışı İşleri Genel Müdür Vekili Ramazan Seçilmiş ile Rehberlik ve Denetim Başkan Vekili Hacı Memet Gürlek aynı görevlere asaleten atandı.

İller idaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mustafa Fırat Taşolar Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü oldu.

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda Komutan Yardımcısı Tuğamiral Cengiz Fitoz Tümamiralliğe, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı SG Albay Ahmet Bahadır Tuğamiralliğe, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı SG Albay Oğuz Bavbek Tuğamiralliğe terfi ettirildi ve bulundukları görevlere intibak atamaları yapıldı.

Kararnamenin tam listesi şöyle:

 

 
Bu haber 12.8.2022 08:07:06 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • İZSU’ya 450 Milyonluk Ek Bütçe!

 • CHP’li Vekil Bayır’ın Twitter hesabı hacklendi… Bayır’dan uyarı geldi!

 • Kent Belleği’nde Taş Devrinden Kalan Toprak Ana Demeter Söyleşisi

 • Beko'dan iktidara: 14 bin PTT çalışanına verdiğiniz kadro sözünü tutun!

 • Bayraklı’nın çehresi değişecek…Cengizhan, Alpaslan ve Fuat Edip Baksı Planları Askıya Çıktı

 • Buca’da dolu dolu “Avrupa Hareketlilik Haftası”Spor, dans ve tiyatro Buca'da buluştu

 • CHP’li Sertel israfın boyutlarına dikkat çekti…Okullarda tasarruf dersleri verilmesini önerdi

 • 6. İzmir Uluslararası Edebiyat Festivali, ‘Edebiyat Sakindir’ Temasıyla Gerçekleşecek

 • Meteorolojiden İzmir’e Kuvvetli lodos ve yağış uyarısı!

 • Karabağlar'da kadınlardan spor kurslarına yoğun ilgi

 • Başkan Soyer Balkan Kültür Gecesi’ne katıldı…“Bugün belediye başkanı olarak değil Arnavut Mustafa Çavuş’un torunu olarak aranızdayım”

 • Gaziemir Belediyesi’nden örnek çalışma…Üniversite öğrencilerine ekonomik destek

 • 16. Balkanlılar Halk Dansları ve Kültür Festivali’nde son gün…Rumeli’den Göçler ve Osmanlı’da Çok Kültürlülük söyleşisi yapıldı

 • Kız Öğrenci Yurdu inşaatına ilk kazma…Bornova’ya yeni öğrenci yurdu

 • Narlıdere’de Engelli Şarj İstasyonu Kuruldu

 • Akdeniz kentlerinden uzmanlar İzmir'de bir araya gelecek

 • Kosova Filarmoni Orkestrası’ndan Balkan ezgileri

 • Yücel’den AKP’ye Sahadan Mesaj Ve Kamp Değerlendirmesi: “AKP’lilerin Çırpınışına Bakılacak Olursa… “

Benzer Haberler