Kurtuluştan Kuruluşa Demokrat Amca
Sevgili okurlar,geçtiğimiz hafta tatilde olduğum için yazı yazmadım ve her hafta yazı yazmanın alışkanlığı üzerine büyük bir eksiklik hissettim. Tatil nasıl geçti diye sorarsanız bir kaç gün kafamı dinledim;eş, dost ile sohbet ettim. Kiminle sohbet etsem yaptığım işi bilen herkesten aynı soruyu duydum. Bu sorunun birisi ne olacak bu memleketin hali? İkincisi ise CHP'nin adayı kim olacak? Evet, ciddi şekilde iki soruda ülke adına sorulabilecek en doğru soru. Esnafın hali kalmamışken, öğrenci geleceğinden şüphe etmişken, üniversite mezunlarının ve devlet memuru olmak isteyenlerin KPSS sınavlarının soruları çalınmışken, işçilerin ve köylülerin emekleri karşılık bulmazken, kadınlar şiddete uğrarken, sağlık sektöründeki çalışanların hayat güvencesi kalmamışken sorularacak en doğru soru elbette ki 'Ne olacak bu ülkenin hali?' oluyor. Hak verdiğim diğer soru ise ülke bu haldeyken kurtuluşun çıkış yolu olarak gözüken CHP'nin cumhurbaşkanı adayı kim olacak sorusu çok kıymetli bir hal alıyor.

 

*******

Bilindiği gibi Türkiye düzleminde bir seçim havası içerisinde. Takvim erken seçimi göstermese bile 2023'e çok az bir süre kaldı. Biliyoruz ki iktidarın adayı tekrardan Recep Tayyip Erdoğan. Peki muhalefetin adayı kim olacak? Halk kime sıcak bakacak?

Alınan bilgilere ve söylentilere göre muhalefet içerisinde üç ismin adı geçiyor. Bunlardan ikisi  31 Mart yerel seçimlerinde iki büyükşehiri CHP'ye kazandırmış olan biri İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bir diğeri ise Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş. Diğer isimse Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu. Üç önemli isim.  Bana sorarsanız bu denklemin kazananı uygulamış olduğu politikalar ile kendisini garantiye alarak muhalefetin Cumhurbaşkanı adaylığını garantilemiş oldu. Diktatörün karşısında saygı çerçevesinde nezaketin kazanacağını halkın artık bağıran adam formülünden yıldığını, halkla iletişim kurmanın ne kadar kıymetli olduğunun farkında olmasıyla birlikte 31 Mart seçimlerinde doğru adaylar ile seçime gidip büyük başarılar ile dönmesi ve seçim çalışma stretijisini doğru kurgulayıp doğuda yapmış olduğu çalışmlarla halkın ön yargısını kırarak ideal bir profil çizmiş oldu. Yanı sıra halkın her kesmine hitap ederek ve çağa ayak uydurması ile gençlerin de ilgisini çeken bu isim. Halkla helalleşmenin yöntemini ise kitlesel mitingler ile sağlamıştır. İşte bu aday kitlelere hitap etmesi sonucu kendisine ait haberi olmadan gönüllülük takımına sahip olmuştur. Halk, tek adam rejiminden kurtulmanın formülünü Kurtuluşun ve Kuruluşun Partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi'nde görüyor ve bu kurtuluşun adına demokrat amca diyor. Uzun lafın kısası CHP ve muhalefetin adayı Kemal Kılıçdaroğlu oluyor.( Editör: Simge Tokgöz)


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları