Sergenç İneler Urla’dan Resmen Aday Adayı Oldu

Yerel Politika

Sergenç İneler Urla’dan Resmen Aday Adayı Oldu

Urla, İzmir - 25.11.2023, Bugün, İzmir’in köklü ve kültürel zenginliklere sahip ilçesi Urla’da, Sergenç İneler, Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adayı olduğunu resmi olarak açıkladı.
Sergenç İNELER, Urla’nın geleceğine yön verecek yenilikçi ve sürdürülebilir projeleriyle iddialı bir aday olarak ön plana çıkıyor.

Sergenç İNELER, toplum hizmetine olan tutkusu ve yerel kalkınma konusundaki derin bilgisiyle tanınmaktadır.

Urla’nın yerel kültürüne ve değerlerine derin bir saygı duyan İNELER, gençlik ve enerjiyle dolu bir vizyon sunmakta.

SERGENÇ İNELER KİMDİR?

Sergenç İneler, İzmir'in yetiştirdiği önemli kişilerden biridir. 1981 doğumlu İneler, İzmir Özel Saint Joseph Fransız Lisesi'nden burslu olarak mezun olmuş ve ODTÜ'de Felsefe eğitimini 3 yılda tamamlamıştır. Avrupa Birliği projelerinde eğitmen ve proje yöneticisi olarak görev yapmış, Türk Ulusal Ajansı'nın kurulumuna katkıda bulunmuştur. Strasbourg’da Avrupa Konseyi Eurimages Birimi'nde uluslararası işbirliklerini geliştirmiştir. Türkiye'ye dönüşünde Dünya Bankası Japon Sosyal Gelişim Fonu'nda yöneticilik yapmıştır. Uluslararası kuruluşlarda yönetici olarak deneyim kazandıktan sonra İzmir’de 8 yıl tarım sektöründe faaliyet gösteren bir firmada üst düzey yönetici olarak görev yapmış ve sonrasında dünyada kamu özel işbirlikleri arasında 2023 yılında en iyi örneklerden birisi olarak gösterilen TARKEM’de (Tarihi Kemeraltı) Genel Müdür olarak atılım yapan İneler, yenilikçi projeleriyle tanınmaktadır. Halen TARKEM Genel Müdürü ve TARKEM Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir. Bunun yanı sıra hem Fransızca hem de İngilizce dillerini çok akıcı bir şekilde konuşan; akademik olarak ODTÜ’de sosyal bilimlerde ve İYTE’de mühendislik işletmeciliği konusunda iki yüksek lisans derecesine sahip olan İneler, Filiz Morova İneler'in eşidir. İneler, Erim ve İçim isminde iki dünya tatlısı çocuğun, 2 sokak kedisinin ve 1 köpeğin babasıdır. Sivil toplumda aktif rol alarak birçok projeyi yöneten İneler, "Yaşayan Urla, Yaşatan Urla" felsefesiyle Urla'yı turizm, kırsal kalkınma, tarım ve toplumsal dayanışma ekseninde koruyarak kalkınmasını sağlayarak vatandaşların refahını artırmayı hedeflemektedir. #ParlaUrla kampanyası ile Urla'nın parlamasını amaçlayan İneler, CHP Urla Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklamıştır.

SERGENÇ İNELER'İN VİZYONU

Sergenç İNELER'in #ParlaUrla kampanyası, Urla'nın ekonomik, kültürel ve çevresel sürdürülebilirliğini ön planda tutan bir yaklaşımı benimsemektedir. İNELER, "Urla için yenilikçi, katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışını benimseyerek, tüm Urlalıların sesini duymak ve bu güzel ilçemizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak istiyorum. 1 Aralık itibarıyla tüm projelerimi ve hizmet planlarımı kamuoyu ile paylaşacağım. Ayrıca, bu projelerin sürekli gelişimini ve toplumun ihtiyaçlarına uygun olarak yeniden şekillenmesini sağlamak adına, halkımızdan geri bildirimlerini de etkin bir şekilde toplayacağım. Eğer aday olamasam bile, bu projelerin ve hizmetlerin takipçisi olacağım. Aday olan ve temel iddiaları bu projelerin gerçekleştirilmesi olan herkesi canı gönülden destekleyeceğim. Eğer bu vaatler yerine getirilmezse, hesap sormak da dahil olmak üzere gerekli adımları atacağım." dedi.

Sergenç İNELER'in adaylığı, "değişim" mottosuyla gelen yeni CHP yönetiminin belirlediği genç, dinamik, yenilikçi ve vizyoner bir bakış açısı sunuyor. Urla'nın geleceğini şekillendirmek isteyen ve son yıllarda oldukça popüler hale gelen ilçenin doğal, kültürel ve tarihi mirasını korumayı ilke edinen İNELER, bu konuda geçmiş tecrübeleriyle ön plana çıkıyor. Aday adayı olmasına rağmen başkan adayları kadar hazırlıklı bir seçim kampanyası hazırlayan Sergenç İNELER'in projelerini www.parlaurla.com web sitesinden inceleyebilirsiniz.
Bu haber 25.11.2023 15:31:55 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

aday adayı
chp
sergeç ineler
urla

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Çiğli Belediyesi’ne Avrupa’dan Üst Üste 5. Kez ‘Yerel Demokrasi Ödülü

 • CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel:“AKP, Tarikatları Savunma Telaşına Düşmüştür”

 • Kınay’dan CHP Karabağlar İlçe Örgütü’nün En Yaşlı Üyesine Ziyaret

 • Efes Selçuk'ta Çarşı Güzelleşirken, Sokaklar Aydınlanıyor!

 • İrfan Önal’dan eşit hizmet vurgusu

 • CHP’nin adayı Tugay Projelerini ve 180 günlük hızlı eylem planını anlattı

 • CHP’li Mutlu’dan iş dünyası temasları ve halkla coşkulu buluşma

 • İrfan Önal seçim ofisi açılışında konuştu: ‘Halkla beraber kentin refahı için çalışacağız’

 • Çamlık Parkı Çocuklarla Buluştu

 • CHP’li Eşki, “Oylarımızı arttıracağız”

 • Başkan Kırgöz’e Yaylayurt’ta coşkulu karşılama

 • CHP’li Çiçek ve Başkan V. Özkan’dan Birlik Mesajı

 • Genel Başkan Yardımcısı Bağcıoğlu’ndan Karabağlar Ziyareti

 •   Başkan Tugay'dan katılımcı ve şeffaf yönetim vurgusu… “Yeni nesil belediyeciliği İzmir uygulayacak”

 • CHP’li İrfan Önal emekli astsubaylarla buluştu 

 • Dikili Kent Arşivi ve Tanıtım Merkezi Kapılarını Açtı

 • Nilüfer Çınarlı Mutlu: Türkiye’ye örnek bir belediyecilik hikayesi yazacağız

 • Bornova adayı Eşki, “Her ihtiyacınızda yanınızda olacağız”

Benzer Haberler