İrfan Önal seçim ofisi açılışında konuştu: ‘Halkla beraber kentin refahı için çalışacağız’

Güncel / Yerel Yönetimler

İrfan Önal seçim ofisi açılışında konuştu: ‘Halkla beraber kentin refahı için çalışacağız’

İrfan Önal, “Ben size şunun sözünü veriyorum: Halka birileri için değil halkla beraber bu kentin refahı için çalışacağız.  Muhittin Erener’den oy artışını oy patlaması olarak değiştirmesini bekliyorum” dedi. CHP’li Atila Sertel’de vatandaşlara ‘İrfan’ı sizlere emanet ediyorum’ diyerek seslendi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Başkan adayı İrfan Önal’ın Muhittin Erener Mahallesi’nde seçim ofisi açıldı. Ofisin açılışına geçmiş dönem CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin ile çok sayıda vatandaş katıldı. Seçim ofisinin açılışında konuşan CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal, “Biz inandığımız başta kentsel dönüşüm olmak üzere üç beş müteahhitti zenginleştirmek uğruna değil siz değerli vatandaşlarımıza artı değer sunma noktasında bu hizmete çıktık. Yaklaşık 20 yıldır büyükşehirde yönettiğimiz anlayışımız ile hiç kimse bize birilerinin imar rantını sağlamak için işlem yaptığımızı söyleyemez. 1999 yılında bir deprem olduğunda dönemin başbakanı Bülent Ecevit, İstanbul’da 400’ün üzerinde alanı deprem toplanma alanı olarak vatandaşın hizmetine sundu. AKP’nin 22 yıllık karnesine baktığımızda bizim vatandaşımızdan satın aldığımız, kamulaştırdığımız deprem toplanma alanı olarak belirlediğimiz yerlerde bugün üç beş müteahhitte peşkeş çekilmiş.  Orada kuleleri ve rezidansları görecekseniz. Bizler göreve geldiğimizde yerinde vatandaşların talebini alarak yeri geldiğinde parsel yeri geldiğinde ada dönüşümlerini yapacağız ve bunlar tamamen sizin talebinizle olacak” diye konuştu.

 

‘OY PATLAMASI BEKLİYORUM’

CHP’li Önal, “Vatandaşımızın uygulama noktasındaki mağduriyetini gidermek adına tüm maliyeti belediye olarak üstleneceğiz. Bunun akabinde kadınların hayata katılma noktasında kreş alanları oluşturacağız. Bunun yanında taziye taleplerini aldık en kısa zamanda taziye evleri ve düğün salonlarını inşa edeceğiz. Ben size şunun sözünü veriyorum: Halka birileri için değil halkla beraber bu kentin refahı için çalışacağız.  Muhittin Erener’den oy artışını oy patlaması olarak değiştirmesini bekliyorum” dedi.

‘İRFAN ÖNAL SİZİN EVLADINIZ’

Muhittin Erener’de gerçekleştirilen seçim ofisinin açılışında konuşan geçmiş dönem CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel şunları aktardı: “İrfan Önal sizin evladınız, sizin gibi emekçi insanların arasından okuyan tahsil yapan ve mücadelesini namusu ile veren, size emanet edeceğimiz bir kardeşimiz. Sizin başkanınız olacak ve sizinle Bayraklıyı yönetecek, dertlere çare arayacak ve sorunları çözecek. Bayraklı namuslu, dürüst insanların yaşadığı bir ilçe. Siyasi parti farkı gözetmeksizin emeği ile kazanan çocuğunu alın teri ile okutmaya çalışan insanların olduğu güzel bir ilçe. Bayraklı ’nın sırtlarında mağduriyet var, bayraklının kıyılarında ise 40 kat yüksek yüksek binalar var. Birileri rant için geliyor, birileri halkın elindeki arazilere konmak için geliyor. Ama bizim insanlarımız, geçmişte göreve gelen belediye başkanlarımız ve şimdi İrfan Önal bayraklı halkının hakkını korumak için geliyor. Bizler emekçi insanlarız belki çok zengin değiliz ama bizim yüreğimiz insan sevgisi ile dolu. Ben irfan kardeşimin bu bölgede çok başarılı hizmetler yapacağına inanıcımı koruyorum. Ben irfan kardeşimize geçmişte başka partilere oy ayan vatandaşların da İrfan Önal’a başkanlık temelinde güvendiğini inandığını biliyorum. Bayraklı’ da CHP asla bayrağı yere düşürmeyecek. Kadınları ile gençleri ile emekçileri ile Bayraklı’ da rant değil halk galip gelecek. AKP’nin zulmü ile ezilmiş insanlarımızı asgari ücretini altında yaşatanlar adına işsiz bırakılan gençler adına bu ülkeyi soyanlara karşı tek yürek olmalıyız. Önce yerel seçimde, sonra genel seçimde halk galip gelsin İrfan Önal’ı size emanet ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.
Bu haber 29.2.2024 11:12:43 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Başkan Önal’dan dayanışma çağrısı:“Tebrik çiçekleriniz desteğe dönüşsün”

 • Başkan Demir’den can dostlar için “Canbulans” müjdesi

 • Çiçeği Burnunda Başkan İlk Nikahını Kıydı

 • Başkan Kınay mazbatasını aldı

 • Güzelbahçe’de devir teslim yapıldı

 • Mutlu: İşimiz, gücümüz Konak olacak

 • Başkan Ünsal’ın ilk ziyareti Zübeyde Hanım’a

 • Başkan Demir tebrik çiçeği yerine SMA’lı İkbal’e destek istedi

 • Başkan Eşki, göreve resmen başladı

 • CHP Parti Sözcüsü Yücel’den 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı: “AKP İktidarları, Avukatlık Mesleğinin Saygınlığını Zedelemiştir”

 • CHP Lideri Özel tarihi zaferin ardından ilk kez İzmir'e geliyor!

 • Başkan Tugay’ın Karşıyaka’daki son açılışı seramik atölyesi oldu

 • Aracını belediyeye bağışladı, makam aracı kullanmayacak!

 • Karşıyaka stadı için miting yaptılar

 • Sağlıklı nesiller için tarım ve spora destek

 • CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel:“Bu Pazar En Önemli İşimiz Oyumuza Sahip Çıkmak”

 • Çandarlı tarihi bir gün yaşadı

 • CHP’li İrfan Önal, “Engelleri birlikte aşacağız”

Benzer Haberler