Günahınla, Sevabınla yolun açık olsun Burak Kotan
Evet değerli okuyucular 11 Ayın Sultanı Ramazan geldi. Ramazan herkese huzur ve mutluluk versin. Tutanlar tutmayanlara, tutmayanlar tutanlara saygı dolu bir ay geçirsin. İftarı altın çanaklarla yapanlara Allah akıl fikir ve ihsan eylesin.

Gelelim bugünkü konumuza. Geçen yazımızda vekillik aday adayı sürecinde kurumların kişisel çıkarlar nedeniyle basamak yapılmaması gerektiğini, CHP İzmir Gençlik Kollarına yaptığım çağrıyla gençlerin neden aday olmadığını ve bu konu üzerine Burak Kotan’ı milletvekili adaylığına çağırmıştım. Sağ olsun ki Sayın Kotan çağrıma yanıt vermiş ve yazımdan iki gün sonra çıkmış yola. Ulaşmış Ankara’ya almış dosyasını. Sonra bir paylaşım yapmış demiş ki “Uzun yıllardır emek verdiğim partimin genç bir neferi olarak ben de adayım” Doğru söylüyor. Çok uzun yıllardır bu partiye emek veriyor. İlk kongresinde il başkanlığı seçiminde de bunu dile getirdi dedi ki “Ben Burak Kotan beni tanıyanlar tanır, tanımayanlar ile tanışırız” Çok doğru. Hatta görevini o kadar iyi yaptı ki. Görev süresi devam ederken seçimle göreve gelen bir kişi dahi görevinden alınmadı. Demokratik haklar dahilinde görevlerine devam etti. Sayın başkan gecikmeli olsa da sağ olsun yazıma karşılık verdi. Ramazan ayındayız ve buna uygun şekilde tebrik etmek istiyorum. Günahınla, sevabınla hayırlı olsun Burak Kotan.

Sayın aday adayı ve gençlik kolları başkanı Kotan görevine devam etmeli. Etrafta etik olan İzmir Gençlik Kolları Başkanlığından istifa etmesi gerektiğini dillendiriliyor. Ama ben bu söylemi kabul etmiyorum. Sayın Kotan hem partisi hem kendisi, hem gençlik kolları için hem de Genel başkanı Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı olması için görevindeyken çalışması lazım. Her ne kadar zorluğu olsa da ben sayın Kotan’ın bu süreci götürmesi gerektiğini düşünüyorum. Hiç kimsenin sözü ile hareket etmediğini de biliyorum. Kendi iradesi ile aday oldu. Hatta örgütle tartıştı ve 30 ilçeyi de arayıp fikir aldı. Tebrik ediyorum ve diyorum ki günahınla sevabınla hayırlı olsun Burak Kotan.

Peki Sayın Kotan Mecliste ne gibi çalışmalar yapacak. Sayın Burak Kotan’a burada bir kere daha seslenmek istiyorum değerli okurlar. Değerli İzmir Gençlik Kolları Başkanı Burak Kotan size adı “Genç Köşe” olan benim yazmış olduğum bu köşe de sizi misafir köşe yazarı olarak davet ediyorum. Bizlere gençlerin neden meclise girmesi gerektiğini ve siz meclise neden giriyorsunuz konulu bir yazı rica ediyoruz. Umarım bu çağrıma da yanıt verirsiniz. Ancak umarım bu yazıdan sonra sizi aradığımda bir gazeteci nitelendirir, beni kabul edip aramama karşılık verirsiniz. Son olarak canı gönülden söylüyorum günahınla sevabınla yolun açık olsun Burak Kotan.


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları