CHP’li Arslan: “Belediyeciliği Sizden Öğrenecek Değiliz, Vaad Edilen Konutların Sadece Yüzde Üçü Yapıldı

Yerel Politika

CHP’li Arslan: “Belediyeciliği Sizden Öğrenecek Değiliz, Vaad Edilen Konutların Sadece Yüzde Üçü Yapıldı

Arslan; “Bazı AKP’li ve İzmirli siyasilerin partimizi ve adaylarımızı hedef alan açıklamalarının altında suçluluk duygusu ve panik var. 5 yılda 5 kez merkez bankası başkanı değiştirenler' dedi.
Pandemiden depreme, ekonomiden enerjiye, vergi yükünden enflasyona iktidarın hemen her konuda başarısızlıklarını sıralayan CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan; “5 yılda 5 kez merkez bankası başkanı değiştirenlerden, Nas var diye seçimden önce faizi düşürüp ülkeyi ekonomik buhrana sokanlardan, seçimden sonra 180 derece dönüp faizi yükseltenlerden İzmir’in ve İzmirlinin öğreneceği belediyecilik yoktur.” dedi.

BELEDİYECİLİĞİ SİZDEN ÖĞRENECEK DEĞİLİZ

Arslan; “Bazı AKP’li ve İzmirli siyasilerin partimizi ve adaylarımızı hedef alan açıklamalarının altında suçluluk duygusu ve panik var. 5 yılda 5 kez merkez bankası başkanı değiştirenler, Nas var diye seçimden önce faizi düşürüp ülkeyi ekonomik buhrana sokanlardan, seçimden sonra 180 derece dönüp faizi yükseltenlerden İzmir’in ve İzmirlinin öğreneceği belediyecilik yoktur.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Cemil Tugay; uzmanlığı, bilgi birikimi ve sosyal belediyecilik anlayışıyla deneyimli bir siyasetçidir, algı oyunları ile yıpratamazsınız. Adayımızın sonuna kadar arkasındayız.

Siz bizim adayımızı bırakın da afişlerinde parti logonuzu dahi kullanamayan kendi adayınıza bakın. Takiye eylem ve söylemleriniz ile daha önceki adaylarınız gibi sadece hafızalarda bol keseden dile getirdiğiniz vaatleriniz kalacak.” İfadelerine yer verdi.

EKONOMİ-ENERJİ-ENFLASYON KRİZLERİN SORUMLUSU AKP

AKP’nin başarısızlıklarını sıralayan CHP’li Arslan’ın açıklamaları şöyle;

“İktidar kendi yarattığı krizlerin üstünü örtmeye çalışırken ülkemiz enflasyonda dünya birinciliğine yürüyor. Enflasyonu düşük göstermesi için baskılanan TÜİK bile hissedilen enflasyonun açıklanandan yüksek olduğunu kabul ediyor.

Çalışan, emekçi, ücretli, emekli toplumun neredeyse bütün kesimleri yüksek fiyat artışları altında ezim ezim ezilirken, Pazarlar, vatandaşın mutfağı yangın yeriyken, iktidar vatandaşımıza ücret zamlarını gerçek enflasyona göre değil de TÜİK enflasyonuna göre verdi. En düşük emekli maaşının en az asgari ücret seviyesinde olması için verdiğimiz önergemiz AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

Bütçede vatandaşımızın sırtına yüklenen vergi yükü ortada. 2024 Merkezi Bütçesinin neredeyse %88’i vergi gelirinden oluşuyor. Vatandaşımız vergi yükü altında eziliyor.

Benzin ve mazot fiyatları; iktidarın öngörüsüz enerji politikaları sonucunda peş peşe zamlar ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı. Çiftçilerimiz ekim-dikim yapmaya traktörüne mazot alamaz oldu. Taksici, minibüsçü, servisçi, kamyoncu, taşımacı esnafı faaliyetlerini sürdüremez hale geldi.”

139 BİN ESNAF KEPENK KAPATTI

“Covid-19 salgınının etki ve sonuçlarının görüldüğü 2021 yılı sonunda işyerini kapatan, faaliyetini sonlandıran, iflas eden esnaf sayısı Türkiye geneli 101.750 iken 2023 yılında Türkiye genelinde 139.067 esnafımız işyerini kapattı. Pandemi döneminden bile daha ağır bir ekonomik kriz ile karşı karşıyayız.”

VAAD EDİLEN KONUTLARIN SADECE YÜZDE ÜÇÜ YAPILDI

“AKP suçluluk duygusuyla, beceriksizliklerini örtme telaşıyla açıklamalar yapıyor ama boş teneke çok ses çıkartır. 6 Şubat Depremlerinin üzerinden 1 yıl geçti. Acılarımız hala taze hala çok büyük ve yaralar sarılmış değil. 1 yıl sonunda tüm depremzedelerimize ev verme vaadinde bulunanlar, maalesef 1 yılın sonunda depremzedelerimizin ihtiyaç duyduğu konut sayısının ancak %3 ünü verebildiler.

Yani her 100 depremzeden sadece 3 üne konut verdiler, 97 depremzede çadır ve konteynırlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar.

Peki, Hataylı depremzedelerimiz tehdit edileli, yerel yönetimi bize vermezseniz böyle olur diye gözdağı verileli kaç gün oldu? Söz utandı, iktidar utanmıyor.”

ALGI OYUNU

“İktidar hala laf kalabalığı ile gerçekleri gizleme algı oyunları ile vatandaşlarımızı aldatma çabasında. Ülkeyi bu hale getirenler şimdi de gözlerini güzel şehrimiz İzmir’e dikmişler. Acele etmeyin İzmir halkının adaletine, ferasetine ve hakemliğine güvenin. Çünkü oyunuzun da boyunuzun da ölçüsünü 31 Mart’ta alacaksınız.”

  
Bu haber 6.2.2024 10:53:22 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Helil Kınay: O koltuğa hep birlikte oturacağız

 • İrfan Önal, ‘Eşitlik Politika Belgesini’ imzaladı

 • CHP'li Görkem Duman, Bucalı kadınlarla buluştu

 • Çiğli Belediyesi’nde duygusal meclis

 • Başkan Tugay: 'İzmir aşağılanmayı hak etmiyor'

 • Başkan Kırgöz’ün Salimbey Mahallesi’deki ev ziyareti mitinge dönüştü

 • Efes Selçuk Belediyesi’ne “Sanata Evet”  Ödülü

 • CHP’li Yücel: “Kadınların Özgürce Yaşadığı Bir Türkiye Boynumuzun Borcu…”

 • İrfan Önal ve Cemil Tugay halk buluşmasına katıldı

 • CHP’li Mutlu: Kent yoksulu haline getirilen vatandaşlarımıza ulaşacağız

 • Genç Başkan’dan gençlere müjdeler

 • Başkan Tugay'dan seçmene 31 Mart çağrısı:“Herkes üzerine düşeni yapmalı”

 • CHP Bayraklı örgütü tek yumruk!

 • 8 Mart'ta Dengin Ceyhan İle Kadın Ezgileri: Güçlü Kadınlar Aydınlık Gelecek

 • CHP’li Mutlu'dan 'aktif yurttaş' vurgusu: Herkes söz sahibi olacak

 • Başkan Tugay seçim güvenliği için İzmir Barosu'ndan destek istedi

 • CHP’li Çiçek’ten Esnafa Ziyaret

 • CHP’li Arslan: ' İzmir’de Sağlık Bakanlığına Ait Bina Ve Hastanelerin Yüzde 51’nin Depreme Dayanıklı Değil!'

Benzer Haberler