CHP’li Eşki’den miting gibi açılış

Güncel / Yerel Yönetimler

CHP’li Eşki’den miting gibi açılış

CHP Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, merkez seçim bürosunu açtı.
Adeta mitinge dönen açılışa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay’ın yanı sıra önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve önceki dönem Milletvekilleri Kamil Okyay Sındır ve Atilla Sertel’in yanı sıra çok geniş bir partili topluluğu da katıldı.

Sokaktan geçen araçlardan Bornovalıların sevgi gösterileri, etkinliğe katılanların slogan ve tezahüratlarıyla coşkunun zirveye çıktığı törende yapılan konuşmalarda ise hem parti içine hem de rakiplere mesajlar verildi.

CHP’den aday gösterilmeyince başka partilere geçerek oradan aday olanlar yönelik konuşan Bornova Adayı Ömer Eşki, “Biz parti içinde bazı konularda farklı düşünüp, ters düşebiliriz. Fakat söz konusu olan CHP olunca, Atatürk olunca hep bir araya gelir, birlikte mücadele ederiz. Şimdi birileri kişisel çıkarları ya da beklentileri için Atatürk’ün yolundan ayrılmış, karşımıza geçmiş. Kendilerine Pir Sultan’ın ‘Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan’ sözleriyle sesleniyorum” dedi.

İZMİR’İN ÇEVRESİNDEN DOLAŞIRLAR

Bu dönem CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in takdiriyle genç bir kadronun aday olduğunun altını çizen Eşki, “Ben CHP Bornova Gençlik Kolları'na gencecik bir öğrenciydim. Fakat bizi çok iyi bir jenerasyon yetiştirdi. Bugün bir reklam afişini gördüm.  İzmir'in etrafından yeni bir çevre yolu yapacaklarmış. Onlara söyleyeyim, ancak İzmir'in çevresinden dolaşırlar. Nasıl ki Kurtuluş Savaşı'nın Hasan Tahsin attıysa, biz de 31 Mart seçimlerinde son sözü İzmir'den söyleyeceğiz. CHP iktidarını müjdeleyeceğiz" diye konuştu.

ADAYLARIN YANINDA OLUN

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay rakibi Hamza Dağ’a yönelik “Köprü, yol yapacaktınız da elinizi kim tuttu. İzmir’i size ham yaptırmayız” diye seslenirken; bu dönem aday gösterilmeyen mevcut belediye başkanlarına mesajlarını ise “O adayla birlikte lütfen miting alanlarına gelin ve onların yanında durun. Size yakışacak olan budur. Çünkü siz bu bayrakla beraber o koltuklara oturdunuz. Siz Cumhuriyet Halk Partili olduğunuz için seçildiniz ve oraya geldiniz. Bugün üzerinize düşen görev yeni adayların yanında yer almak, onlara destek olmaktır. Gerçek Cumhuriyet Halk Partililere yakışan budur” şeklinde ifade etti.

İZMİR İÇİN UMUTLANMASINLAR

CHP İlçe Başkanı Ertürk Çapın ise örgütünün dimdik ayakta olduğunu ifade ederek, “Bizde umutsuzluk olacağını düşünüyorlardı. Bizlerin, Atatürk'e karşı olanlarla mücadele edemeyeceğimizi sanıyorlardı. İzmir'in Atatürk'ün ilkelerinden uzaklaştıracaklarını, İzmir'i teslim alacaklarını düşünen yobaz kesime karşı mücadele için Cumhuriyet Halk Partililer bir aradadır. Hiç umutlanmasınlar" diye konuştu.

BAŞKANLAR TAM DESTEK

Törene katılan önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kamil Okyay Sındır ve İzmir Milletvekili Atilla Sertel’den Eşki ve Tugay’a tam destek geldi.

Aziz Kocaoğlu “İzmir kendi kendine yetebilen, kendi göbeğini kesebilen hiçbir çıkar için ilke taviz vermeyen bir kenttir. Atatürk'ün Cumhuriyetin laik Türkiye Cumhuriyeti'nin demokrasinin kalesidir. Bunu bu bayrağa biz şimdi gençlere teslim ediyoruz. Gençler de daha ileriye taşıyarak kendisinden sonraki kuşaklara teslim edecektir " diye konuşurken; Sındır “Partimizin bayrağını asla yere düşürmedik. Kimsenin başını öne eğdirmedik. Hep alnımız açık, başımız dik, yukarıda tuttuk. Teslim ettiğimiz bütün arkadaşlarımız da daha yukarıya taşıma çabası içerisinde oldular. Ve eminim sevgili Ömer Eşki o bayrağı hepimizden daha da yukarılara çıkaracak büyük bir gururla onun yanında olacağız. Yolun açık olsun demiyorum. Onun yolunu hep birlikte açacağız. Partimizin önünü hep birlikte açacağız”; Sertel ise Hamza Dağ’ı kastederek, “Bakmayın sizin onun Kordon’da birahaneleri gezdiğine, bakmayın yüzündeki şirinlik maskesine. Takiye yapıyor arkadaşlar, aslında kapatacağı yerleri tespit ediyor, onun için böyle çok dolaşıyor. Ampulünü dahi afişine asamayan, partisinden utananların orada, Cumhuriyet Halk Partisi gibi 100 yıllık bir çınarın adayları da işte burada” dedi.

 

 
Bu haber 27.2.2024 11:15:29 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 •   Başkan Tugay'dan katılımcı ve şeffaf yönetim vurgusu… “Yeni nesil belediyeciliği İzmir uygulayacak”

 • CHP’li İrfan Önal emekli astsubaylarla buluştu 

 • Dikili Kent Arşivi ve Tanıtım Merkezi Kapılarını Açtı

 • Nilüfer Çınarlı Mutlu: Türkiye’ye örnek bir belediyecilik hikayesi yazacağız

 • Bornova adayı Eşki, “Her ihtiyacınızda yanınızda olacağız”

 • Cemil Tugay: İzmir'in en başarılı belediye başkanlarından biri olacağım

 • CHP’li Eşki’den miting gibi açılış

 • Başkan Kırgöz baba ocağı Salihler’e 1300 araçlı konvoyla çıkarma yaptı

 • İrfan Önal: İlk işim ‘Kentsel dönüşüm’

 • İzmir’e 2024 için kruvaziyer akını

 • CHP’li Çiçek Ziyaretlerini Sürdürüyor

 • Cemil Tugay: Aile gibi çalışacağız

 • CHP’li Mutlu kadınlarla buluştu: Baskılara karşı direnmeye devam edeceğiz

 • Güçlü Bornova için yürüdüler

 • CHP’li Duman Bucalı pazarcılarla buluştu

 • Menderes’te Çiçek Gibi Açılış

 • CHP’li Mutlu mahalleleri adım adım gezdi: Dönüşüm ve hizmet için geliyoruz

 • CHP’li Önal’dan Adalet Mahallesine trafo değil ‘Yeşil alan’ müjdesi!

Benzer Haberler