Torun Van’dan seslendi: “Her Firavunun bir Musa’sı vardır!”

Politika

Torun Van’dan seslendi: “Her Firavunun bir Musa’sı vardır!”

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Seyit Torun, Van’da gerçekleşen Belediye Başkanları çalıştayında konuştu.
Sevilcan GÜNAY/ EHAEGE- Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Van’da yapacağı ve üç gün sürecek olan Belediye Başkanları çalıştayı dün start almıştı. Bugün “Genel seçim” gündemi ile yapılacak çalıştayın açılış toplantısı gerçekleşti. Çalıştaya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Oğuz Kaan Salıcı, Onursal Adıgüzel ile Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik ve 11’i büyükşehir olmak üzere 225 belediye başkanı katıldı.

 

TORUN: “SEÇİM SÜRECİNİ KONUŞACAĞIZ”

Çalıştayın açılışında konuşan Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İktidarın CHP’li belediyeleri baskı altına aldığına dikkat çekti. Torun, “ Türkiye’nin 4 bir yanından belediye başkanlarımız ile beraber Van’da bulunmanın heyecanını yaşıyoruz. Sosyal belediyeciliğin dersini iktidara veren başkanlarımızla beraberiz. Van’a sadece bir toplantı düzenlemek için gelmedik, dün belediye başkanlarımız 13 ilçede esnaf ve vatandaş ile buluşup, herkesin derdini dinledi. Genel seçim  mottosu ile bugün burada toplandık ve bizler bugün belediye başkanlarımıza seçim sürecinde neler yapacağımızı, yapmamız gerektiğini  anlatacağız,  başkanlarımızdan 3 yıllık hizmet sürecini dinleyeceğiz, daha sonra da  ve 2 yılda da yapılması gerekenleri konuşacağız” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYELERİMİZ İKTİDAR ZULMÜ ALTINDADIR”

Belediye Başkanlarının 3 yıldır ciddi anlamada iktidar tarafından baskıya uğradığını kaydeden Torun, “3 yılda belediyelerimiz çok büyük adaletsizliklere maruz kaldı ve bu adaletsizlikler devam ediyor. Tüm kamu kaynakları belediyelerimize kapatıldı, partizanlık devam ediyor. Sırf CHP’li belediye diye kaynaklar kesilmektedir, Seçimde kazanmadıkları belediyelerimize masa başı her gün talimatlı müfettişler göndererek belediyelerimizin kapısındalar. Suç arayıp bulamayanlar artık sahte suçlar üretmektedir.  Van’dan tüm belediye başkanlarımız ile beraber bir kez daha sesleniyoruz onlar ne yaparsa yapsınlar başkanlarımızın hizmetine mani olmadılar ve olamayacaklar da halkın belediyeleri şikayet etmeden her türlü engeli aşarak çalışmaya devam edecek. Belediyelerimiz iktidar zulmü altındadır. Vatandaş da bu zulümden nasibini alıyor ama milletimiz çaresiz değildir, milletin istikbalini milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır diyen neslin çocuklarıyız” diye konuştu.

“DEĞİŞİM RÜZGARLARI FIRTINAYA DÖNÜŞÜYOR”

Gelecekten umutlu olduklarını belirten Genel Başkan Yardımcısı Torun, “Gelecekten umutluyuz, kendi halkına sırtını dönen bir iktidar varsa elektriği kesilen vatandaş için elektriksiz kalmayı göze alan bir lider vardır,  adaleti olmayan bir iktidar varsa adalet için günlerce, ayakları parçalana parçalana yürüyen bir lider vardır.  Bu ülkeden kaçmak isteyenler, varken biz başka bir yere girmiyoruz, bu ülkedeyiz ve  bu ülkeyi  beraber ayağa kaldıracağız diyen bir lider vardır. Her firavunun bir Musa’sı vardır. Bu yıl umudun yoludur, biliyoruz ki artık umutsuzluk kaçıyor türkülerimizden, değişim rüzgarları fırtınaya dönüşüyor, kısa çöpün uzun çöpten hakkını alacağı günler yakın, karanlık günlerin aydınlığa çıkacağı günler yakın. Çankaya sizi bekliyor Sayın Genel Başkanım” dedi.
Bu haber 28.5.2022 11:10:11 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Açık havada sinema keyfi başlıyor

 • CHP'li Torun’un istifasının ardından YDK’ya İzmirli yeni üye… İşte o isim!

 • CHP'li Aykut Erdoğdu ve Tuba Torun istifa etti

 • CHP'li Bülbül'den ÇED Raporları İle İlgili Açıklama: 'AKP'nin Çevre Ve Doğa Düşmanlığı Bitmiyor'

 • İnce İzmir'de konuştu: “Bu memlekete 3A lazım”

 • Yücel Tire’de Açıkladı: “Cumhur İttifakında Oy Kaybı Yüzde 12” 

 • İstanbul İzmir Rotasında En Doğru Seçenek Havayolu!

 • Bayraklı Belediyesi yaz konserleri devam ediyor

 • Karşıyaka Madımak’ı Unutmuyor

 • İzmirli “Demir Lady” Hollanda’da dördüncü oldu

 • Meral Akşener Erdoğan’a çağrı yaptı: Seçim kararı al

 • Ekonomik güven endeksi en düşük seviyede!

 • CHP'li Bülbül, Kepenk Kapatan Esnaf İle İlgili Konuştu: 'Vatandaş Bunun Hesabını Sandıkta Soracak'

 • Motorine bir indirim daha

 • Asgari ücrete zam: Hangi formüller masada?

 • ESHOT otobüslerinde gazilere özel düzenleme

 • Faciadan dönüldü….Tunç Soyer'e suikastı  polis önledi

 • CHP’li Sertel depremzedeler için yapılan konutlardaki kusurları fotoğraflarla gösterdi

Benzer Haberler