Menemen’de büyük örgüt buluşması

Güncel / Yerel Politika

Menemen’de büyük örgüt buluşması

Cumhuriyet Halk Partisi Menemen İlçe Örgütü dün akşam gerçekleşen toplantıda İzmir örgütü ile bir araya geldi. Birlik ve beraberlik yemeği oldukça yoğun bir katılıma ev sahipliği yaptı.
EHAEGE- İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Ednan Arslan, İzmir Milletvekili Kani Beko,  İzmir İl Başkan Yardımcıları, İlçe Başkanları, ilçe yönetimleri, Kadın ve Gençlik Kolları ile yönetimleri ve çok sayı da partili davette hazır bulundu.

 ARSLAN: “KUBİLAY VE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E BORCUMUZ VAR, O BORCU BU SEÇİMDE HEP BERABER ÖDEYECEĞİZ”

CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Ednan Arslan, “Ben gençlik kollarından yetişmiş bir siyasetçiyim, çok örgüt yemeği gördüm ama böyle salona sığmayan bir örgüt yemeği görmedim. Ben ilçe örgütümüzü kutluyorum. Bizim tek bir şeye ihtiyacımız var o da birlik ve beraberlik içerisinde olmaya ve çalışmaya…Çünkü biz biliyoruz ki Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı bizim adayımız olacak. Gençlik Kollarında yetişmiş, örgütün birçok kademesinde görev almış ve bugün PM Üyesi olana bir kardeşiniz olarak, 6 okun sorumluluğuna her zaman layık olmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı bizim adayımız olacak ve benim adayım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur, iktidar çok yakın, yapmamız gereken tek şey 6’lı ittifak ile kapı kapı çalışmak ve göreceksiniz ki bu iktidar devrilecek. Bu iktidar fakirden alıp zengine veriyor, kur korumalı mevduatlarda, kamu korumalı ihalelerle vb. ile bir avuç yandaşı zengin ediyorlar. Sayın Genel Başkanımızın da söylediği gibi biz halkın iktidarını kuracağız. Geçmişte hatalar yapmış olabiliriz. Ama Kubilay ve Mustafa Kemal Atatürk’e borcumuz var, o borcu bu seçimde hep beraber ödeyeceğiz. İster erken seçim, ister baskın seçim, isterse zamanında seçim olsun. Her yerde örgütlenmemiz tamam ve güçlüyüz” diye konuştu.

BEKO: “YAZIKLAR OLSUN”

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, “Burası Kubilay’ın toprakları ve ben Menemenlileri çok iyi bilirim, genç yaşlarımda Kubilay kutlamalarına katılırdım. Menemenlileri iyi tanırım. Menemenliler doğayı sever, Menemenliler Cumhuriyeti çok severler, Menemenliler Atatürk’ü sevenlerin memleketidir. Cumhuriyet partisi artık yola çıktı ve iktidara gidiyoruz, yolunuz açık olsun. Siz de biliyorsunuz ki sarayın yan kuruluşu SADAT, SADAT illegal bir örgüt ve Recep Tayyip Erdoğan’ın en çok güvendiği örgüt. Yani polisimiz, jandarmamız varken güvendiği örgüt SADAT… Geçen hafta başta Genel Başkanımız ve arkadaşlarımız SADAT’ın kapısına dayandı ancak orada kapılar açılmadığı için onlarla maalesef görüşemedi. SADAT diyor ki bu sabah attığı tweette ‘biz Türkiye’deki hainlere bu memleketi bırakmayız.’ Asıl hainlerin SADAT olduğunu söylemek istiyorum. Kurtuluş Savaşı sonrası göğüslerine CHP rozeti takarak karış karış dolaşan bizim dedelerimiz, babalarımızdır. Ancak iktidara geldiğinden bu yana karayollarını, deniz yollarını, hava yollarını, ÇAYKUR’ları ve 151 Fabrikayı satanlar Sarayın adamlarıdır. Ben şimdi soruyorum o zaman ihanet eden hain olan kimdir? ENSAR TÜGVA’ya 1 milyon dolar aktaran kimdir? Geçen yıl da 8, 5 milyar dolar Kızılay üzerinden gönderilmişti. Türkiye’de 5 milyon emekli, köylüler, çiftçiler, gençler, atanamayan 500 bine yakın öğretmenler varken o paralar nereye aktarılıyor neden aktarılıyor? Yazık olsun diyorum, Yazıklar olsun” diye konuştu.

GÜNEY: “AYAKTAYIZ, GÜÇLÜYÜZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Menemen İlçe Başkanı Ömer Güney, “ Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş Mücadelesinde bir şeyi esas almıştır. Milletin, halkın örgütlenmesi ardından da iradesi ve temsili. O cepheler de sadece askerler savaşmadı halk savaştı, öldüreceğiz diyenlere ölmeyeceğiz diyenler savaştı. İçinde bulunduğumuz şu anda da bir siyasi ve kurtuluş mücadelesidir. Halkın gücü ve iradesi ile biz iktidara gelip, hep beraber orada yer alacağız. İnançla ve kararlıkla adımlarımızı atıp hedefimize ulaşacağız. Hedef iktidar ce demokratik yollarla halkın iktidarını sağlayacağız. Menemen’de CHP olarak olağan üstü süreçlerden geçtik ama ayakta mıyız ayaktayız, güçlü müyüz güçlüyüz. Bizim iktidara olan inancımız tam ve Sayın Genel Başkanımız ile iktidara geleceğiz” dedi.  
Bu haber 28.5.2022 09:46:22 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • CHP'li Torun’un istifasının ardından YDK’ya İzmirli yeni üye… İşte o isim!

 • CHP'li Aykut Erdoğdu ve Tuba Torun istifa etti

 • CHP'li Bülbül'den ÇED Raporları İle İlgili Açıklama: 'AKP'nin Çevre Ve Doğa Düşmanlığı Bitmiyor'

 • İnce İzmir'de konuştu: “Bu memlekete 3A lazım”

 • Yücel Tire’de Açıkladı: “Cumhur İttifakında Oy Kaybı Yüzde 12” 

 • İstanbul İzmir Rotasında En Doğru Seçenek Havayolu!

 • Bayraklı Belediyesi yaz konserleri devam ediyor

 • Karşıyaka Madımak’ı Unutmuyor

 • İzmirli “Demir Lady” Hollanda’da dördüncü oldu

 • Meral Akşener Erdoğan’a çağrı yaptı: Seçim kararı al

 • Ekonomik güven endeksi en düşük seviyede!

 • CHP'li Bülbül, Kepenk Kapatan Esnaf İle İlgili Konuştu: 'Vatandaş Bunun Hesabını Sandıkta Soracak'

 • Motorine bir indirim daha

 • Asgari ücrete zam: Hangi formüller masada?

 • ESHOT otobüslerinde gazilere özel düzenleme

 • Faciadan dönüldü….Tunç Soyer'e suikastı  polis önledi

 • CHP’li Sertel depremzedeler için yapılan konutlardaki kusurları fotoğraflarla gösterdi

 • Seferihisar’da lavanta ve ekinezya hasadı şenlikle kutlanacak

Benzer Haberler