CHP’li Başkanlardan Van çıkarması…İşte İzmirli Başkanlardan Van gözlemleri

Güncel / Yerel Yönetimler

CHP’li Başkanlardan Van çıkarması…İşte İzmirli Başkanlardan Van gözlemleri

CHP’nin 27-29 Mayıs tarihleri arasında Van’da gerçekleşecek olan Belediye Başkanları çalıştayı start aldı. İzmirli Belediye Başkanları da Van’da esnafın, çiftçinin ve vatandaşın nabzını tuttu.  İzmirli Başkanlardan Van’da CHP’ye büyük bir desteğin olduğu açıklaması geldi.
Sevilcan GÜNAY/ EHAEGE- Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Van’da yapacağı ve üç gün sürecek “Belediye Başkanları Çalıştayı bugün başladı. Çalıştay kapsamında Kılıçdaroğlu, 11'i büyükşehir olmak üzere toplam 248 belediye başkanı ile Van'a bir araya gelecek, genel merkezin çalışmalarını anlatacak ve önerileri dinleyecek. Bu kapsamda İzmirli Belediye Başkanları da Van’a gittiler ve bugün esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde bulundular.

ARDA: “MİLLET İTTİFAKININ ADAYI KİM OLURSA OLSUN HERKES DESTEKLEYECEĞİNİ SÖYLÜYOR”

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, CHP’nin Van’da böyle bir çalıştay düzenlemesinden halkın son derece mutlu olduğunu kaydetti. Arda, “Ben çalıştaydan 2 gün önce Van’a geldim ve direkt halkla bir araya geldim, muhteşem geri dönüşler var. İnsanlar AKP iktidarından bezmişler artık ve buralarda biliyorsunuz ki kayyumlar belediyeyi yönetiyor, çok büyük bir tepki var iktidara karşı, Millet İttifakı’nın adayı kim olursa olsun tereddütsüz herkes destekleyeceğini söylüyor, yani burada ayrım kalmamış. Kürt vatandaşlarımız da herkes bizim burada olmamızdan dolayı çok mutlular. Bu çalıştayın Van’da yapılması o kadar hoşlarına gitmiş ki… Sayılmak, takdir görmek çok mutlu etmiş vatandaşları. 23 Nisan Çocuk Şenliğimiz de folklor gösterileriyle etkinliğimize renk katan Tuşba Kültür ve Sanat’ın değerli ekibiyle de Van’da buluştuk. Bizi ağırladılar, o kızlarımız ve aileleri de çok mutlu oldu.  Biz de çok mutluyuz iyi ki bu çalıştay için Van tercih edilmiş, Genel Merkezimiz çok doğru bir şey yapmış” ifadelerini kullandı.

GÜRBÜZ: “VAN’DA HERKES SEÇİMİ BEKLİYOR”

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, de yaptığı açıklamada vatandaşların yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle bunaldığına dikkat çekti. Gürbüz, “Çalışmalar oldukça iyi gidiyor, Van’da vatandaşlar CHP iktidarına inanmışlar, herkes burada seçimi bekliyor, biran önce seçim olsun ve nefes alalım istiyorlar. Ülkedeki belirsizlik vatandaşlar için en büyük sıkıntı, bugün yine her şeye zam geldi, insanlar daralmış, bunalmış ve önünü göremiyor onun şikayeti var” dedi.

GÜMRÜKÇÜ: “VAN’DA HERKESİN CHP İKTİDARINA, GENEL BAŞKANIMIZA İNANCI TAM VE TÜRKİ’YE DEĞİŞİM İSTİYOR”

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Van’da büyük bir sevgi ve ilgi ile karşılandıklarını kaydetti. Gümrükçü, “Van’da vatandaşın büyük bir teveccühü ile karşılandık, herkes iktidarın politikalarından bıkmış ve usanmış durumda. Bir an önce sandığa gidilmesini istiyor ve partimize güveniyor. Bizim bu ülke için bir şeyler yapabileceğimize olan inançları tam. Ben Van’dan önce Muş’a ve Erzurum’a geldim, hem oralarda hem de Van’da gördüm ki esnaf ve  halk ekonomik sıkıntılardan dolayı büyük bir çaresizliğin içerisine hapsedilmiş. Tüm Türkiye değişim istiyor, vatandaş derhal sandığa gitmek istiyor.  Vatandaş patates dahi alamayacak duruma gelmiş, kırmızı eti bırakın tavuk dahi alamamaktan yakınıyor. Bunun yanında esnaf siftah dahi yapamadığını belirtiyor ve bir an önce bu iktidarın değişmesini istiyor. Van’da her kim ile konuştuysak burada olduğumuz için duydukları sevinci ve mutluluğu gördük, bizim de vatandaşın da CHP iktidarına inancı tam. Bunun yanında Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na da herkesin inancı tam, hem Van’da hem Erzurum ve Muş’ta Genel Başkanımıza karşı büyük bir sevgi ve inancın dalga dalga büyüyerek yayıldığını gördük” diye konuştu.

YILMAZLAR: “HERKES ÇARENİN CHP OLDUĞUNA İNANIYOR”

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, da vatandaşların çok zor durumda olduğunu vurgulayarak şu ifadeleri kullandı; “Esnaf, vatandaş, çiftçi herkes perişan burada, herkesin derdi AK Parti gitsin de kim gelirse gelsin. Bıçak kemiğe dayanmış, vatandaş burada çok zor durumda. Örneğin burada kentsel dönüşüm adı altında bir şey yapmışlar ama o bile uyduruktan, vatandaşlar bu durumdan da çok şikayetçiler. Burada insanlar çok sevecen, çok güzel karşılandık ama herkes  artık bir çıkış ve çare arıyor. Vatandaş Cumhuriyet Halk Partisi’nin önderliğinde ve 6’lı ittifak ile  bunun olacağına inanıyor”
Bu haber 27.5.2022 15:13:58 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • CHP'li Torun’un istifasının ardından YDK’ya İzmirli yeni üye… İşte o isim!

 • CHP'li Aykut Erdoğdu ve Tuba Torun istifa etti

 • CHP'li Bülbül'den ÇED Raporları İle İlgili Açıklama: 'AKP'nin Çevre Ve Doğa Düşmanlığı Bitmiyor'

 • İnce İzmir'de konuştu: “Bu memlekete 3A lazım”

 • Yücel Tire’de Açıkladı: “Cumhur İttifakında Oy Kaybı Yüzde 12” 

 • İstanbul İzmir Rotasında En Doğru Seçenek Havayolu!

 • Bayraklı Belediyesi yaz konserleri devam ediyor

 • Karşıyaka Madımak’ı Unutmuyor

 • İzmirli “Demir Lady” Hollanda’da dördüncü oldu

 • Meral Akşener Erdoğan’a çağrı yaptı: Seçim kararı al

 • Ekonomik güven endeksi en düşük seviyede!

 • CHP'li Bülbül, Kepenk Kapatan Esnaf İle İlgili Konuştu: 'Vatandaş Bunun Hesabını Sandıkta Soracak'

 • Motorine bir indirim daha

 • Asgari ücrete zam: Hangi formüller masada?

 • ESHOT otobüslerinde gazilere özel düzenleme

 • Faciadan dönüldü….Tunç Soyer'e suikastı  polis önledi

 • CHP’li Sertel depremzedeler için yapılan konutlardaki kusurları fotoğraflarla gösterdi

 • Seferihisar’da lavanta ve ekinezya hasadı şenlikle kutlanacak

Benzer Haberler