BU OKULDA YAŞAYARAK ÖĞRENME VAR…

İzmir

BU OKULDA YAŞAYARAK ÖĞRENME VAR…

Okul ve eğitim modeli hakkında bilgiler veren Pelikan Anaokulu kurucusu Kemal Urğan, “Bizi başarılı kılan ve diğer kurumlardan ayıran en önemli faktör deneyimin yanı sıra geliştirmiş olduğumuz yaparak, yaşayarak, öğrenme modelini alanında çok iyi öğretmenlerle bunu hayata geçirebilmemizdir” dedi.
URĞAN: “KENDİ YAPTIKLARI REÇELİ YOĞURDU, SALÇAYI TÜKETEN ÇOCUKLARI DÜŞÜNÜN…”

Okul ve eğitim modeli hakkında bilgiler veren Pelikan Anaokulu kurucusu Kemal Urğan, “Bizi başarılı kılan ve diğer kurumlardan ayıran en önemli faktör deneyimin yanı sıra geliştirmiş olduğumuz yaparak, yaşayarak, öğrenme modelini alanında çok iyi öğretmenlerle bunu hayata geçirebilmemizdir” dedi.

Ortamı oluşturup, çocuklara küçük yastan itibaren ilgi ve yetenekleri doğrultusunda beceriler kazandırdıklarını ifade eden Urğan, “Öncelikle Doğal bir okul düşünün! Pelikan Anaokulu daha önce görmediğiniz deneyimlemediğiniz bir okul, tarım alanında çapa yapan, fide diken, sulayan ve yetiştirdiği doğal ürünleri mutfak atölyesinde yemek yapan çocuklar düşünün, bahçemizdeki tavuklarımızın altından sabahleyin yumurta topladıktan sonra kahvaltı da tüketen çocukları düşünün, kendi yaptıkları yoğurdu, reçeli, salçayı tüketen çocukları düşünün biz bunların hepsini doğal çim olan bahçemizde yapıyoruz. Çocuklarımıza doğaya karşı verdiğimiz sevgiyi, değeri ve emeği nasıl bizlere geri verdiğini uygulamalı olarak öğretiyoruz” ifadelerini kullandı.

Açıldığı günden beri yaptığı etkinlik ve çalışmalarla gözleri üzerine çeken okulumuz. Çok büyük rağbet görmektedir. Okulumuz 2021-2022 eğitim öğretim yılı içerisinde açılmış olmakla birlikte sezona hızlı bir giriş yapmıştır. Okulun vizyonu içerisinde yer alan yaşayarak öğrenme modeli ile birlikte Okul öncesi eğitime farklı bir soluk getirmiştir.1800 metre kare bahçemiz, tarım alanımız, hayvanlarımız, doğal bahçemiz, sinema alanımız, çift dil eğitimi, müzik eğitimi ve  atölyelerimizle okul öncesinin lideri kalmaya devam edeceğiz” dedi.

 

PELİKAN ANAOKULU’NDA ÇOCUKLAR ÜRETİYOR VE ÇOCUKLAR TÜKETİYOR

Geçtiğimiz günlerde fide dikme etkinliği gerçekleştiren  Pelikan Anaokulu öğrencileri oldukça keyifli bir gün geçirdi. Etkinlik hakkında bilgi veren Kemal Urğan, “Yaşayarak öğrenme modeli katılımcı öğrenmeyi destekleyen bütünsel bir eğitim yaklaşımıdır. Çocukların bulunduğu ortamda birlikte etkileşime girerek öğrenmelerini sağlar. Klasik sınıf tasarımının çok ötesinde bir öğrenme alanıdır. Okulumuzda tarım atölyesi, sanat atölyesi, mutfak atölyesi, seramik atölyesi, müzik atölyesi, resim atölyesi, kum sanatı atölyesi gibi birçok atölye bulunmaktadır” dedi.

ÖNEMLİ İŞ BİRLİĞİ

Gerçekleştirdikleri İşbirliğinden söz eden Urğan, 1963 yılından itibaren  Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü, yerli ve milli tohumlardan geliştirilen fideleri Pelikan Anaokulu’nun isteği üzerine sebze fidelerinin bahçemize dikilmesini sağladı.  Enstitü personeli Dr. Ayşegül Altunok Memiş ve Reyhan Yıldırım çocuklarımıza tarımın anlamı ve sağlıklı beslenme konusunda bilgi verdi. Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü küresel tarım ve doğa sorunlarına karşı çözüm üreten uygulanabilir projeler ile araştırma yürüten özellikle bitki genetik kaynakları konusunda sorumluluk alan, üstün verimli kaliteli Ata Tohumlarının geliştirilmesini ve saklanmasını sağlayan bir kuruluştur. Anadolu'nun her tarafında ki tohumları geliştirip üretim yapan üretimi destekleyen bu kuruluş ile birlikte bizler de istedik ki çocuklarımız sofralarımıza gelen bu ürünlerin hangi aşamalardan geçtiğini bilsin tarımın önemini anlasın bu doğrultuda Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile birlikte tarım alanımızda bu tarımsal etkinliği gerçekleştirdik. Çocuklarımız burada ekmiş olduğumuz fidelerimizi sulayarak yetiştirecek, daha sonraki aşamada mutfak atölyemizde yemeklerde kullanacak, sebzelerin yolculuğunu öğrenmiş olacaklar. Bir ürünün nasıl zahmetle sofralara geldiğini görecekler ve aynı zamanda tarımın önemini kavramış olacaklar” ifadelerini kullandı.
Bu haber 23.5.2022 11:31:42 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

pelikan anaokulu

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • CHP'li Torun’un istifasının ardından YDK’ya İzmirli yeni üye… İşte o isim!

 • CHP'li Aykut Erdoğdu ve Tuba Torun istifa etti

 • CHP'li Bülbül'den ÇED Raporları İle İlgili Açıklama: 'AKP'nin Çevre Ve Doğa Düşmanlığı Bitmiyor'

 • İnce İzmir'de konuştu: “Bu memlekete 3A lazım”

 • Yücel Tire’de Açıkladı: “Cumhur İttifakında Oy Kaybı Yüzde 12” 

 • İstanbul İzmir Rotasında En Doğru Seçenek Havayolu!

 • Bayraklı Belediyesi yaz konserleri devam ediyor

 • Karşıyaka Madımak’ı Unutmuyor

 • İzmirli “Demir Lady” Hollanda’da dördüncü oldu

 • Meral Akşener Erdoğan’a çağrı yaptı: Seçim kararı al

 • Ekonomik güven endeksi en düşük seviyede!

 • CHP'li Bülbül, Kepenk Kapatan Esnaf İle İlgili Konuştu: 'Vatandaş Bunun Hesabını Sandıkta Soracak'

 • Motorine bir indirim daha

 • Asgari ücrete zam: Hangi formüller masada?

 • ESHOT otobüslerinde gazilere özel düzenleme

 • Faciadan dönüldü….Tunç Soyer'e suikastı  polis önledi

 • CHP’li Sertel depremzedeler için yapılan konutlardaki kusurları fotoğraflarla gösterdi

 • Seferihisar’da lavanta ve ekinezya hasadı şenlikle kutlanacak

Benzer Haberler