8 ŞUBAT NELERE GEBE
CHP’de mahalle delege seçimleri ile başlayan süreç İzmir’de cumartesi günü gerçekleşecek olan İl Başkanlığı seçimi ile son bulacak.

İzmir CHP için gerçekten de bir yandan bakınca oldukça sakin geçti gibi görünen süreçte bazı anlarda tansiyon oldukça yükseldi. Özellikle Karşıyaka’da mahalle delege seçimlerinde gergin anlar yaşandı. Kavgalar çıktı, mahalle seçimleri ertelendi. Ancak İlçe Kongresinde bir gerginlik yaşanmadı ve her iki aday da sandığa büyük bir sükunet içerisinde gitti.

Buca da ise oldukça gergin bir kongre yaşandı. İlçe Kongresinde hem Hacer Taş hem de Ali Hıdır Uludağ taraftarları kongrede gerginlik çıkardı ve tansiyon bir an bile düşmedi. Son olarak salonda çevik kuvvet, partililer ile seçim sandıklarının arasında etten duvar ördü. Bunun haricinde de ilçelerde sakin bir kongre süreci geçti.

8 Şubat Cumartesi ise İl Kongresi’ne gidilecek ve İl Başkanı Deniz Yücel, hala resmi olarak adayım demedi sadece ‘mevcut aday potansiyel adaydır’ demekle yedindi. Dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Yücel, yine suskunluğunu bozmadı. Öyle gözüküyor ki son güne kadar kendisinin ağzından ben adayım cümlesi çıkmayacak. Halbuki 30 ilçe başkanı bir araya gelerek kendisine destek açıklaması yaptı ama Yücel, hala adayım demedi.

Öte yandan herkes İl Kongresi’nde tek adayın yarışmasını beklenirken bir sürpriz yaşandı ve İl Başkan Yardımcısı Cüneyt Oğuz, adaylığını açıkladı. Şimdi ise merak edilen Ali Asuman Güven’in desteklediği iddia edilen Oğuz’un yeterli imzayı toplayıp toplayamayacağı. Çünkü 30 ilçe başkanı da Yücel’e destek açıklamasında yer aldı. 

Denildiği gibi siyasette 24 saat çok uzun bir süredir. Hatta 5 dakika da bile dengeler değişebilir. Bakalım Cumartesi nelere gebe…


Son Yazıları

04.02.2020 - 8 ŞUBAT NELERE GEBE

İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları