CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel:“Vatanımız, Milletimiz, Bayrağımız, Mustafa Kemal Atatürk Ve Demokrasi Mücadelemiz Bizi Ortaklaştırıyor”

Güncel / Yerel Yönetimler

CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel:“Vatanımız, Milletimiz, Bayrağımız, Mustafa Kemal Atatürk Ve Demokrasi Mücadelemiz Bizi Ortaklaştırıyor”

CHP Parti Sözcüsü, Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Deniz Yücel Seferihisar, Sığacık’taki seçim bürosunun açılışına katıldı.
Burada bir konuşma yapan CHP’li Yücel; “Burası umudun adresi... Burası eşitliğin, özgürlüğün, adaletin, insanca yaşamın adresi… Burası Cumhuriyet Halk Partisi… Biz, insana insan olduğu için değer veren bir anlayıştan geliyoruz ama onlar mensubu oldukları siyasi partiyi, siyaset anlayışını, mensubu oldukları zihniyeti gizleme gereği duyuyorlar. Çünkü onlar, insanlarımızı inançlarından dolayı, etnik kimlik ve kökenlerinden dolayı, siyasi görüşlerinden dolayı, yaşam tarzlarından dolayı ayrıştıran, ötekileştiren, kutuplaştıran ve bu şekilde iktidarlarını sürdüren bir anlayıştan geliyorlar” dedi.

İZMİR’DE, AKP’YE GEÇİT YOK

Konuşmasında AKP’nin 22 önce takiye ile geldiğini hatırlatan CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel: “Onlar ilk iktidara geldiklerinde de yine kendilerini gizleyerek geldiler. Bugün İzmir’de, İzmir’in yerel yönetimlerini yönetmeye talip olurken mensup oldukları siyaset anlayışını, ideolojiyi ve siyasi partiyi gizleme gereği duyuyorlar. Neden; çünkü İzmirliler, Seferihisarlılar, Sığacıklılar bu anlayışa asla ve asla pirim vermez.

SEFERİHİSAR’A KALICI HİZMETLER BIRAKACAĞIZ

Seferihisar CHP Belediye Başkanı ve Adayı İsmail Yetişkin’in ustalık dönemi olduğuna vurgu yapan Deniz Yücel; “2009’da bugün Büyükşehir Belediye Başkanımız olan Sayın Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olmasıyla Seferihisar’a, Sığacık’a çok değerli, çok kıymetli hizmetler geldi. 2019’da o bayrak Sayın İsmail Yetişkin’e teslim edildi. Kendisi 2019’dan bu yana da her türlü engellemelere rağmen, her türlü kısıtlamalara rağmen, her türlü soruşturma tehdidine rağmen Seferihisar’a ve Sığacık’a en iyi şekilde hizmet etmeye devam ediyor. Burada depremi yaşadık, pandemiyi yaşadık, ‘bir tsunami kalmıştı’ diye espri yapıyorlardı; Seferihisar ve Sığacık tsunamiyi de yaşadı. Her türlü zorluklara rağmen en iyi şekilde hizmet etmeyi bildi ve bugün ikinci dönemi için yeniden aday gösterildi. Sayın İsmail Yetişkin’in ikinci döneminde ustalık dönemi olacak. İkinci döneminde Seferihisar’a ve Sığacık’a çok daha kalıcı eserler bırakacağına iniyoruz.”

14 MAYIS’TA YARIM KALAN İŞİ TAMAMLAYACAĞIZ!

Yerel seçimlerde başarıyı sağladıktan sonra genel seçimler için çalışmaya başlayacaklarını ifade eden İzmir Milletvekili Deniz Yücel: sözlerine şöyle devam etti: “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer, İzmir’e büyük emek verdi; Seferihisar’a, Sığacık’a büyük emek verdi, büyük hizmetleri oldu. Bugün o hizmetleri daha da ileriye taşıyacak, çıtayı daha da yükseltecek olan Sayın Cemil Tugay aday gösterildi. Bayrak Cemil Tugay’a devredildi. Ve Büyükşehirde Cemil Tugay’ın başkanlığında, Seferihisar’da İsmail Yetişkin’in başkanlığında, Seferihisar’da, Sığacık’ta, İzmir’de çok daha iyi hizmetler olacak. Bunları başardıktan sonra işimiz bitiyor mu arkadaşlar; hayır. Bizi çok daha önemli bir görev bekliyor. 14 Mayıs seçimlerinde yarım bıraktığımız bir iş var. Yerel seçimlerde başarıyı sağladıktan sonra 14 Mayıs seçimlerinde yarım kalan işi tamamlamak zorundayız. Bizim ülkemize, milletimize, çocuklarımıza, gençlerimize, bu Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına bir borcumuz var. Önceki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bir vaatte bulundu; bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz, Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracağız. 22 yıllık baskıdan, zulümden, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden beslenen AKP iktidarını seçimle, sandıkta ve demokratik yöntemlerle yeneceğiz.”

ARAMIZA KATILANLARLA BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ

Seferihisar seçim bürosu açılışında, İYİ Parti’den CHP’ye katılanlara da bir mesaj veren Deniz Yücel: “Bugün aramıza katılan çok değerli isimler var. Geçmişte İYİ Parti’de siyaset yaptılar, ülkemiz daha iyi olsun, daha demokratik olsun diye mücadele verdiler ama bugün bu dönemin koşulları ve şartları bu birlikteliği ittifaklar olmasa bile sandıkta sürdürmek gibi bir görev ve sorumluluk yüklüyor bize. Onlar geçmişte İYİ Parti’nin çeşitli kademelerinde ilçe başkanı olarak, yönetici olarak, il, ilçe yöneticileri olarak görev yaptılar. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi saflarına katılarak mücadelemize destek verecekler. Çünkü bizi ortaklaştıran şey vatanımız, milletimiz, bayrağımız, Mustafa Kemal Atatürk ve demokrasi mücadelemiz. Ben onlara ‘aramıza hoş geldiniz’ diyorum. Onların katılımıyla bu mücadelede daha güçlüyüz, daha kuvvetliyiz. Hepimizin yolu açık olsun, yolunuz açık olsun. Seçim büromuz Sığacık’a, İzmir’e ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin vermiş olduğu mücadeleye hayırlı uğurlu olsun. Ayrıca, belediye meclis üyelerimiz de aramızda. Onlara da hayırlı uğurlu olsun diyorum, başarılar diliyorum. Bu mücadeleyi en iyi şekilde, örgütlü bir şekilde sürdüren ilçe başkanımıza, ilçe yöneticilerimize, kadın kollarımıza ve gençlik kollarımıza da teşekkür ediyorum. Hepimizi Allah muvaffak etsin diyorum”

 

 
Bu haber 4.3.2024 16:04:09 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Helil Kınay: O koltuğa hep birlikte oturacağız

 • İrfan Önal, ‘Eşitlik Politika Belgesini’ imzaladı

 • CHP'li Görkem Duman, Bucalı kadınlarla buluştu

 • Çiğli Belediyesi’nde duygusal meclis

 • Başkan Tugay: 'İzmir aşağılanmayı hak etmiyor'

 • Başkan Kırgöz’ün Salimbey Mahallesi’deki ev ziyareti mitinge dönüştü

 • Efes Selçuk Belediyesi’ne “Sanata Evet”  Ödülü

 • CHP’li Yücel: “Kadınların Özgürce Yaşadığı Bir Türkiye Boynumuzun Borcu…”

 • İrfan Önal ve Cemil Tugay halk buluşmasına katıldı

 • CHP’li Mutlu: Kent yoksulu haline getirilen vatandaşlarımıza ulaşacağız

 • Genç Başkan’dan gençlere müjdeler

 • Başkan Tugay'dan seçmene 31 Mart çağrısı:“Herkes üzerine düşeni yapmalı”

 • CHP Bayraklı örgütü tek yumruk!

 • 8 Mart'ta Dengin Ceyhan İle Kadın Ezgileri: Güçlü Kadınlar Aydınlık Gelecek

 • CHP’li Mutlu'dan 'aktif yurttaş' vurgusu: Herkes söz sahibi olacak

 • Başkan Tugay seçim güvenliği için İzmir Barosu'ndan destek istedi

 • CHP’li Çiçek’ten Esnafa Ziyaret

 • CHP’li Arslan: ' İzmir’de Sağlık Bakanlığına Ait Bina Ve Hastanelerin Yüzde 51’nin Depreme Dayanıklı Değil!'

Benzer Haberler