Sertel Büyükşehir için yola çıktı: Bu görevi layıkıyla yaparım!

Güncel / Yerel Politika

 Sertel Büyükşehir için yola çıktı: Bu görevi layıkıyla yaparım!

Önceki dönem CHP İzmir Milletvekili Sertel partisinin il binasına gelerek dosyasını teslim etti ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne aday adayı olduğunu resmen açıkladı. Sertel açıklamasında, ‘’Ben üyemize ve İzmir’e güveniyorum.
İzmir için en iyisini yapmak için yola çıktım. Eğer nasip olursa, eğer sandık kurulursa, desteğinizle beraber bu görevi layıkıyla yapacağıma inanıyorum’’ diye konuştu.

Eski Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İzmir Milletvekili ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Atila Sertel CHP İzmir İl Binası’nda dosyasını teslim ederek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu açıkladı.

Sertel, İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ile görüştükten sonra ikili ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamada ilk sözü Aslanoğlu aldı.

ASLANOĞLU: ÇIKTIĞI YOLDA BAŞARILAR

Aslanoğlu, ‘’Çok önemli bir seçime doğru yol alıyoruz. Bu seçim sadece bir yerel seçim olmayacak. Hem yerel iktidarımızı sürdürdüğümüz hem de genel iktidar yürüyüşümüzü bir kez daha başlattığımız bir seçim olacak inşallah İzmir'de otuz ilçenin otuzunda ve büyükşehir belediyesinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağını hep beraber dalgalandırmak için çalışacağız. Sayın vekilim yeni bir yola çıkıyor. Hem partimizde hem ülkemizde çok uzun süreler hizmet etti. Partimizin gurur duyduğu yol arkadaşlarımızdan, abilerimizden biri. Çıktığı yolda kendisine başarılar diliyorum’’ dedi.

"İL BAŞKANI’NIN EMRİNDEYİM!"

Aslanoğlu’nun ardından Sertel konuştu. Sertel sözlerine, ‘’Sayın İl Başkanıma, teşekkür ediyorum. Öncelikle bu dosyayı kendisine takdim ediyorum’’ diyere başladı.

Sertel şöyle devam etti: Kıymetli il başkanım, bu zor süreçte çok önemli bir görevi üstlendiniz. Ve İzmir gibi bütün büyük metropol kenti Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel başkanlığının İzmir'deki temsilcimiz ve İzmir'deki başarıda en büyük sorumluluğu yönetim kurulu üyelerimizle birlikte başkan olarak üstlendiğiniz için öncelikle teşekkürlerimi arz ediyorum, sunuyorum. Türkiye Cumhuriyet Halk Partisi'nin başarısı diktatoryal bakış açısını Türkiye'ye yerleştirmek isteyen tek adam rejimini ülkemizde, insanlarımıza kabul ettirmek isteyen insanlarımızı zam, zulüm dönemini yaşatarak gençlerimizi işsiz bırakarak, emeklilerimizi muhtaç bırakarak Türkiye'de baskıyla ve gazeteciler başta olmak üzere aydınları çağdaş insanları, demokrat insanları, yurtsever insanlar tutuklayarak bir korku iklimi yaratmak isteyenlere karşı çok büyük bir mücadele veriyorsunuz. O açıdan Cumhuriyet Halk Partisi'nin il başkanının, il yönetiminin emrinde olduğumu ve onlarla birlikte bu siyasi mücadeleyi, karar ne olursa olsun sonuna kadar bilmenizi isterim.

"İLK DEFA SESİM TİTRİYOR"

Sertel, ‘’Beni gençlik yıllarımdan, çocukluk yıllarımdan tanıyan ve beni siyasette attığım her adımda, yanımda olan, beni izleyen, çok yakın dostlarım, abilerim, arkadaşlarım, kardeşim Bugün ilk defa duygulanıyorum. İlk defa bir adaylık açıklarken sesim titriyor. Bunun nedeni şudur. Bu kent İzmir bana bin dokuz yüz seksen dokuz yılında otuz iki yaşında büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yüksel Çakmur'un basın dağıttığı ilişkiler daire başkanlığını verdi. Ve ben belediyeciliğe çok genç yaşta, otuzlu yaşlarda, otuz iki yaşında başladım. Ve İzmir'de belediyecilik anlamında çok önemli bir süreci yaşadıktan otuz dört yaşında sandığın kurulmasıyla otuz dört yaşında beni Cumhuriyet Halk Partisi'nin o onurlu, şerefli üyeleri milletvekili adayı yaptı. Sabah saat beş buçukta seçimi kaybettik. Yüz altmış oyla kaybettik. Hiç önemli değil dedik. Ve 2015 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'nin ikinci bölgesinde benim abilerim, benim kardeşlerim, insanlarımız bana çok önemli bir görevi tebliğ etti. İzmir'de, İzmir milletvekili olarak seçti. Yirmili yaşlardan itibaren okul çağlarından itibaren izleyen arkadaşlarım var. Elli yıllık dostlarım var burada. Bugüne kadar boğazımdan tek haram lokma, ne benim ne ailemin, ne çocuklarınız Bugüne kadar hep çalışarak, üreterek ve tırnaklarıyla kazıyarak bir Anadolu'dan gelen bir gencin mücadelesini İzmir'de onurla ve şerefle yaşadım ve devam ettim isteğim şudur’’ diye konuştu.

"İZMİR’E GÜVENİYORUM, BU GÖREVİ LAYIKIYLA YAPARIM"

Sertel konuşmasının devamında, ‘’Burada da kameralar önünde geçmişte olduğu gibi söylüyorum. Bırakın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'nı, Cumhuriyet Halk Partisi'nin yüz yirmi bin üyesi seçti. O şerefli üyeler kimi seçeceğini, hangi konuda ne karar vereceğine inanın üstte siyaset yapanlardan, bizlerden, herkesten iyi bilir. Çünkü laik, çağdaş, demokrat, yurtsever, Atatürkçü insanlar. İzmirliler kimseye torpil yapmaz siyasette bir düsturu edindim. Benim siyasette iki tane dayım var. Birinci dayım üyelerimizdir. İkinci dayım da halkımızdır. İki dayım dışında siyasette hiçbir dayım yok. Ve olmayacaktır. Ben üyemize ve İzmir’e güveniyorum. İzmir için en iyisini yapmak için yola çıktım. Eğer nasip olursa, eğer sandık kurulursa, desteğinizle beraber bu görevi layıkıyla yapacağıma inanıyorum. Ama şunu da söyleyeyim, sonuç şu olursa olsun, adaylığa başvuran bütün arkadaşlarıma, bütün dostlarıma başarılar diliyorum. Her biri İzmir'i düşünecek. Cumhuriyet Halk Partili olmanın felsefesi şudur, temeli şudur. Ben olursam dünya var. Ben olmazsam yıkılsın bu dünya anlayışını asla kabul etmiyorum. Ben Cumhuriyet Halk Partisi bayrağına sarılı gömülmek isterim. Cumhuriyet Halk Partiliyim. Ölünceye kadar böyledir. Bizim arayışımız parti içindeki demokrasinin ve o sandığın konulmasını canı yürekten ama koymazlarsa da şunu söylüyoruz; Her şeye hazırım. Hiç kimseye gönül koymam. Hiç kimse de gönül koysun istemem. Biz bir aileyiz’’ ifadelerini kullandı.
Bu haber 27.11.2023 16:13:41 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Çiğli Belediyesi’ne Avrupa’dan Üst Üste 5. Kez ‘Yerel Demokrasi Ödülü

 • CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel:“AKP, Tarikatları Savunma Telaşına Düşmüştür”

 • Kınay’dan CHP Karabağlar İlçe Örgütü’nün En Yaşlı Üyesine Ziyaret

 • Efes Selçuk'ta Çarşı Güzelleşirken, Sokaklar Aydınlanıyor!

 • İrfan Önal’dan eşit hizmet vurgusu

 • CHP’nin adayı Tugay Projelerini ve 180 günlük hızlı eylem planını anlattı

 • CHP’li Mutlu’dan iş dünyası temasları ve halkla coşkulu buluşma

 • İrfan Önal seçim ofisi açılışında konuştu: ‘Halkla beraber kentin refahı için çalışacağız’

 • Çamlık Parkı Çocuklarla Buluştu

 • CHP’li Eşki, “Oylarımızı arttıracağız”

 • Başkan Kırgöz’e Yaylayurt’ta coşkulu karşılama

 • CHP’li Çiçek ve Başkan V. Özkan’dan Birlik Mesajı

 • Genel Başkan Yardımcısı Bağcıoğlu’ndan Karabağlar Ziyareti

 •   Başkan Tugay'dan katılımcı ve şeffaf yönetim vurgusu… “Yeni nesil belediyeciliği İzmir uygulayacak”

 • CHP’li İrfan Önal emekli astsubaylarla buluştu 

 • Dikili Kent Arşivi ve Tanıtım Merkezi Kapılarını Açtı

 • Nilüfer Çınarlı Mutlu: Türkiye’ye örnek bir belediyecilik hikayesi yazacağız

 • Bornova adayı Eşki, “Her ihtiyacınızda yanınızda olacağız”

Benzer Haberler