İzmir’de deprem seferberliği! Büyükşehir, Çiğli, Buca  ve Menemen Belediyeleri harekete geçti

Ana Manşet / Güncel / Yerel Yönetimler

İzmir’de deprem seferberliği! Büyükşehir, Çiğli, Buca  ve Menemen Belediyeleri harekete geçti

Kahramanmaraş Pazarcık merkezinde yaşanan 7,4 büyüklüğündeki deprem 10 ilde yıkımlara neden olurken ilk gelen bilgilere göre İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Belediyesi, Buca Belediyesi   ve  Menemen Belediyesi ekipleri deprem bölgesine doğru yola çıktı.
EHAEGE- Depremin ardından paylaşımlarda bulunan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ve  Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan ekiplerin deprem bölgesine doğru yola çıktığını duyurdu.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir AFAD ekiplerinin ve sivil gönüllülerinin karadan ve havadan bölgeye doğru hareket ettiğini açıkladı. Köşger paylaşımında "Ülkemizin Güneydoğusunda maalesef çok büyük bir deprem oldu. Vatandaşlarımıza ve ülkemize geçmiş olsun diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. İzmir AFAD ekiplerimiz ve sivil gönüllülerimiz karadan ve havadan bölgeye intikal ediyorlar. Geçmiş olsun güzel ülkem." ifadelerine yer verildi.

41 PERSONEL YIKIM BÖLGESİNE HAREKET ETTİ

Soyer, “41 personelden oluşan İzmir Büyükşehir Arama Kurtarma Ekibi, AFAD'ın yönlendirmesiyle Osmaniye’ye doğru yola çıkarken, yemek tırının da personel ve erzakla birlikte deprem bölgesine doğru hareket etti” dedi.

Soyer’in paylaşımları şu şekilde:

Geçmiş olsun Türkiye. Kahramanmaraş'taki 7.4 büyüklüğündeki depremden etkilenen bölgedeki tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı kurtarma ekipleri yardım ve destek için harekete geçti. Kötü haberler almamak için duacıyız.

Depremden etkilenen illerde öncelikle kurtarma ve ardından yardım için teyakkuzdayız. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak tüm kurumsal kapasitemizi harekete geçirdik. Devletimizin kurumlarıyla birlikte depremden etkilenen vatandaşlarımıza her türlü yardıma hazırız.

İlk ekibimiz deprem bölgesine yardım için yolda. 7 araç 41 personelden oluşan İzmir Büyükşehir Arama Kurtarma Ekibi, AFAD'ın yönlendirmesiyle Osmaniye ilimize doğru yola çıktı. Kayıplarımızın az olması en büyük temennimiz.

Günde 3 bin kişiye yemek üretebilen yemek tırımız personel ve erzakla birlikte deprem bölgesine gidiyor. Çadır, battaniye, ısıtıcı ve insani yardım malzemelerini de koordinasyon içinde depremden etkilenen illere peyderpey göndereceğiz.100 bin kişilik sıcak yemek desteğimiz hazır.  AFAD koordinasyonu ile depremden etkilenen illerimize ulaştıracağız. Tüm var olan imkan ve gücümüzle vatandaşlarımızın yanındayız.

 

12 PERSONEL 3 ARAÇ İLE ÇAK YOLA ÇIKTI

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, tarafından yapılan açıklamaya göre; birçok deprem bölgesinde görev yapan Çiğli Belediyesi’nin ÇAK ekibi 12 personel, 3 araç ile yola çıktı. Bölgeye çadırların ulaştırılması ve yardım toplama çalışmaları da başladı.

MENEMEN EKİBİ DE YOLA ÇIKTI

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan da MAKUR (Menemen Arama Kurtarma) ekiplerinin yola çıktığının bilgisini paylaştı.

Pehlivan'ın paylaşımları ise şu şekilde:

Devletimiz tüm imkanlarıyla deprem bölgesinde, Menemen Belediyesi MAKUR (Menemen Arama Kurtarma) ekibimiz AFAD’ın talimat ve talepleri doğrultusunda deprem bölgesine giderek kurtarma çalışmalarına destek verecek. Tam da bugün birlik, beraberlik ve dayanışma zamanı. Menemen Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla, elimizden ne geliyorsa orada olacağız. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, yakınlarını kaybedenlere başsağlığı ve sabır diliyorum. Tüm dualarımız enkaz altında kalan vatandaşlarımız için. Geçmiş olsun Türkiye’m.

BUCAKUT BÖLGEYE HAREKET ETTİ

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın paylaşımı şöyle; Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen deprem nedeniyle çok üzgünüz.  Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. En az hasar ile atlatmayı temenni ediyorum. Geçmiş olsun Türkiye. BUCAKUT ekiplerimiz deprem bölgesine hareket ediyor. Buca Belediyesi Arama Kurtarma ekiplerinde görev alan arkadaşlarımızın tümü,tam donanımlı bir şekilde deprem bölgesine hareket etmektedir. Var gücümüzle yaraları sarmaya gayret edeceğiz. Allah yardımcımız olsun.
Bu haber 6.2.2023 08:03:02 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Millet İttifakı'nda ortak liste olacak mı?

 • ‘‘Haybeden Gerçeküstü Aşk’’ Foçalı Tiyatroseverleri Güldürdü

 • Dünyaca ünlü tekne markaları bu fuarda

 • Kılıçdaroğlu 15 Mayıs'ı işaret etti: Yapılacakları sıraladı

 • Yeniden Sinematek’te Alman sineması rüzgârı

 • Efes Selçuk Belediyesi’nden İstihdam Ve Tasarruf Sağlayarak Dayanışmayı Güçlendiren Proje

 • Dünya Tiyatro Günü’nde “3 Nalla 1 At” oyununun galası yapıldı

 • Bergama’da Tekne Orucu yaşatılıyor

 • Çiğli ve Menemen’de gece timleri sokağa indi!

 • CHP’li Alçay: “Hevesleri Kursaklarında Kalacak”

 • Dört ayda üç madalya

 • Narlıdere, Günübirlik Turizmin Merkezi Olacak

 • Atila Sertel’den Ziraat ve Halkbank müdürlerine kayırmacılık eleştirisi

 • Kemalpaşa’nın İstihdam Çatısı ‘Kemalpaşa Kariyer’

 • EYT’li Çalışanlardan Güzelbahçe Belediyesi’ne Veda

 • Bornova’da sivil toplum kuruluşlarından büyük işbirliği modeli

 • Bayraklı’nın sporcuları fark yarattı

 • Menemen Belediyesi ‘Eski Ramazanları’ Yaşatıyor

Benzer Haberler