Gökce Büyükşehir’e Resmen Aday… “Ben Size Alnımın Terini Vadediyorum!”

Güncel / Yerel Yönetimler

Gökce Büyükşehir’e Resmen Aday… “Ben Size Alnımın Terini Vadediyorum!”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden istifa eden Buğra Gökce, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı oldu. Gökce, CHP İl Başkanlığı'na adaylık dosyasını teslim etti.
EHAEGE- Gökce’nin adaylık açıklaması adeta mini bir miting gibi gerçekleşti. Meşaleler ve sloganlar eşliğinde adaylık açıklamasını gerçekleştiren Buğra Gökce, “Bu çağda durursan başarısız olursun durmayacağız hep ilerleyeceğiz ve çalışacağız. Uyumayacağız İzmir belediyecilik anlamında tarihe bu dönem bir damga vuracak. Ben size kepçeyle, baretle ter okutarak sorunları yerinde görmeyi ve o sorunları çözmeyi, ben size emek vadediyorum alnımın terini vadediyorum, ben size çok çalışmayı vadediyorum” dedi.

 

GÖKÇE: BÜYÜK BİR DÜĞÜN GÜNÜ”

Bugünün kendisi için bir düğün gibi olduğunu kaydeden Gökce, “Çok büyük bir düğün gününde yanımda olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Kurtuluşun ve kuruluşun, Cumhuriyetin de başkenti İzmir. Öyle bir yola çıktık ki hayatımın en özel günlerini yaşıyoruz. Büyük bir coşku ile İzmirlileri yanımda gördükçe göğüsüm kabarıyor” diye konuştu.

Gökce açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“İZMİR ANNEMİN EVİ GÖNLÜMÜN MÜCEVHERİ”

Demokrasinin kenti İzmir, İzmir bir çift mavi göze aşık eşsiz bir şehir.  Cumhuriyetin de simgesi ve güvencesi. Cumhuriyete aşık, demokrasiye sevdalı İzmirliler ile bir bayram yapıyoruz. İzmir annemin evi gönlümün mücevheri. İzmir 2008’de ilk defa atandığım 18 ay İstanbul’a gittiğim ama ikametgahımı ve kalbimi İzmir’de bıraktığım şehrim. Bu şehir de 2008’den beri birçok görevde bulundum İzmir için çalıştım.

“İZMİR’İN HER KÖYÜNE ADIM ATMIŞ, HER MAHALLESİNE HİZMET ETMİŞ BİR SÜREÇTEN GELİYORUM”

Şimdi yeni bir yola çıkıyorum. Genel Başkanımız Özgür Özel ile 2028 yolculuğuna 2024’te İzmir’den başlayacağız. Türkiye’de ilk defa akademik kariyerli bir şehir plancısı İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne adaylığını açıklıyor. İzmir’in her köyüne adım atmış, her mahallesine hizmet etmiş bir süreçten geliyorum. Bu kente sevdalıyım, 2028’deki değişime İzmir’den öncülük etmek, iktidarın taşlarını 100 yılın değişimini, halkın iktidarını kurmak, demokrasiyi yeniden tesisi etmek ve Atatürk’ün de dediği gibi muhasır medeniyetlere ülkemizi çıkarmak için çalışıyor ve çalışacağız.

“ ANKARADAKİ BEY EFENDİLER…”

Ben şehir plancısıyım ve hizmette çok büyük bir yarışa gireceğiz, örnek projeler ile dünyada adı yıldız gibi parlayan bir şehri ve belediyeciliği inşa edeceğiz. Bu güzel şehrin karşı karşıya olduğu deprem, altyapı, ulaşım sorunlarını çözmek için 7/24 çalışacağız. Biz şeffafa belediyecilik ile yeni bir belediyecilik anlayışı getireceğiz. Dirençli bir kent olacağız, her geçen gün derinleşen barınma krizi içi yaratıcı çözümler getireceğiz. Ankara’daki Bey efendilerin de bu sorunları çözmesi için bir güç odağı olacağız. Lüks konutlar değil, halk konut, sosyal konutları İzmir’de inşa edeceğiz.

“BU HÜKÜMETE HAYIR DİYORUZ”

Biz 21. Yüzyılın teknik ve imkânlarından yararlanarak 21. Yüz yıla yakışır çözümler bulacağız. Ankara’daki Bey efendilerin dirençli kent, iklim krizi gibi bir derdi yok. Onların derdinin rant olduğunu uzun yıllardır bu ülke yaşayarak gördü. Onlar kentsel dönüşüme rant gözü ile bakarken,  bizler bunu engelleyeceğiz. İmar affı adı altında yarattıkları acı reçeteyi gördük,  6 Şubat’ta deprem  öldürmedi imar affı ile çürük binalara ruhsat verenler de öldürdü. Buradan çok açık söylüyorum dirençli kentleri yok eden, insanları tabuttan evlerde yaşamaya mahkum eden, barınma sorunun nedeni hükümete hayır diyoruz. Size söz veriyorum kısa çöp uzun çöpten hakkını alacak. Örgütünü kucaklayan halkı ile barışık bir belediye olacağız. Size söz veriyorum CHP’ye ve  Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’e en yüksek oyu biz getireceğiz. 30 belediyeyi de alacağız. Konut krizi, sığınmacı, alt yapı, ulaşım ve dirençli bir kent için  çalışacağız  ve illaki bir çözüm bulacağız.

“TARİHE DAMGA VURACAĞIZ”

Bizim en önemlisi İzmir’e bir vefa borcumuz var, 30 yıllık tecrübemiz ile belediyecilik anlamında liyakatli kadrolarla çıtayı daha yukarı koyarak yepyeni bir sayfa açacağız. Bu çağda durursan başarısız olursun durmayacağız hep ilerleyeceğiz ve çalışacağız. Uyumayacağız İzmir belediyecilik anlamında tarihe bu dönem bir damga vuracak. Ben size kepçeyle, baretle ter okutarak sorunları yerinde görmeyi ve o sorunları çözmeyi, ben size emek vadediyorum alnımın terini vadediyorum, ben size çok çalışmayı vadediyorum. İnanın biz bunu beraber başaracağız arkadaşlar. Canla ve başla çalışacağız kadınlarımıza ve gençlerimize daha çok alan sağlayacağız.

Değişimin ruhu biziz,  sizsiniz, İzmirliler ve o değişimi Türkiye’ye yansıtacak olan bir neferi olarak ben sizin hizmetkarınız olacağım. Biz bu yolu hep berber yürüyerek başaracağız. Kimseyi küstürmeyeceğiz, tüm partililerimiz ile barışık ve tüm halkımız ile kucaklaşan bir belediye olacağız. Bizim amacımız kalp kırmak değil kalp almak bu yıl kapatamadığımız hesabımızı 2028’de kapatacağız. 2024’ten başlayarak 2028 yolunda yürüyeceğiz. Bu büyük yolculuğa destek olan tüm yol arkadaşlarımıza ve örgütlerimize teşekkür ederim. Güneş Ufuktan şimdi doğar yürüyelim arkadaşlar.
Bu haber 5.12.2023 11:58:39 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 •   Başkan Tugay'dan katılımcı ve şeffaf yönetim vurgusu… “Yeni nesil belediyeciliği İzmir uygulayacak”

 • CHP’li İrfan Önal emekli astsubaylarla buluştu 

 • Dikili Kent Arşivi ve Tanıtım Merkezi Kapılarını Açtı

 • Nilüfer Çınarlı Mutlu: Türkiye’ye örnek bir belediyecilik hikayesi yazacağız

 • Bornova adayı Eşki, “Her ihtiyacınızda yanınızda olacağız”

 • Cemil Tugay: İzmir'in en başarılı belediye başkanlarından biri olacağım

 • CHP’li Eşki’den miting gibi açılış

 • Başkan Kırgöz baba ocağı Salihler’e 1300 araçlı konvoyla çıkarma yaptı

 • İrfan Önal: İlk işim ‘Kentsel dönüşüm’

 • İzmir’e 2024 için kruvaziyer akını

 • CHP’li Çiçek Ziyaretlerini Sürdürüyor

 • Cemil Tugay: Aile gibi çalışacağız

 • CHP’li Mutlu kadınlarla buluştu: Baskılara karşı direnmeye devam edeceğiz

 • Güçlü Bornova için yürüdüler

 • CHP’li Duman Bucalı pazarcılarla buluştu

 • Menderes’te Çiçek Gibi Açılış

 • CHP’li Mutlu mahalleleri adım adım gezdi: Dönüşüm ve hizmet için geliyoruz

 • CHP’li Önal’dan Adalet Mahallesine trafo değil ‘Yeşil alan’ müjdesi!

Benzer Haberler