CHP Genel Başkanı Özel: “Kimseye Başkanlık Sözü Vermedim, Karşımdaymış Ama Başarılı Onunla Yola Devam Edeceğiz!”

Güncel / Yerel Politika

CHP Genel Başkanı Özel: “Kimseye Başkanlık Sözü Vermedim, Karşımdaymış Ama Başarılı Onunla Yola Devam Edeceğiz!”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Halk TV canlı yayınına katılarak, önemli açıklamalarda bulundu.
EHAEGE- Genel Başkan Özgür Özel, “Kongreden sonra da söyledim, kongrede karşımdaymış ama başarılıymış listede, kongrede yanımdaymış ama başarısızmış o zaman da müsaade isteyeceğiz. Başka yerde çalışırız. Tam olarak böyle yapacağız. Seçimden önce kimseye verilmiş belediye başkanlığı sözüm yok” dedi.

 

“KIRGINLIKLARI KURULTAY SALONUNDAN DIŞARIYA TAŞIMADIM”

Büyük bir sorumluluk hissettiğini ve kırgınlıkları olmadığını kaydeden Özel, “Birincisi büyük bir sorumluluk hissediyorum. Önceki Genel Başkanımıza hem benim hem de örgütün büyük bir vefa göstermesi lazım. İkincisi bir devir teslim yoktu ama Genel Başkanımız ile biz bunu hem evinde hem de Genel Merkez’de başardık. Hem kendisinin hem de benim söylediklerim tarihidir. Örgütte kırılıp dökülen ne varsa kurultay salonunda bıraktım. Kurultay salonundan bir tane kırgınlık dışarıya taşımadım. Bunu İl Başkanlarıma, ilçe başkanlarıma ve Parti Meclisi’nde de söyledim. Yok, bazı arkadaşlara seni görevden alırlar diyorlar, ben arıyorum o başkanımı diyorum ki öyle bir şey yok. Biz önce çalışarak Yerel Seçimleri almalıyız, ardında da ilk Genel Seçimi kazanmalıyız. Bu sorumluluk ile bugün çalışıyorum. Bir Genel Başkan önce kendisi sonra da örgütü çalışırsa başarı sonuçsuz kalmaz. Genel Başkanımızın da yaptıklarını kimse görmezden gelemez” ifadelerini kullandı.

Özel, açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“BÜYÜK BİR MORAL VAR”

14 ve 28 Mayıs sonrasında seçmende duygusal bir kopuş vardı ben de bu duysal kopuştan seçmeni kurtarmak için aday oldum. Ben birilerinin bana hain diyeceğini, Brutus diyeceğini biliyordum. Neler neler dediler.  Ama ben muhalefet dağılır diye korktum ve değişim süreci büyük bir heyecan yarattı. Ben uçağa biniyorum bir heyecan kopuyor alkış oluyor. Onlar muhalefetin toparlanmasını ve değişimi alkışlıyorlar. Büyük bir moral var.  İl Başkanlarımız diyor ki inanılmaz bir üye alıyoruz, istifa edenler aman göndermediyseniz ben vazgeçtim diyor. AK Partili ve MHP’liler bile CHP’ye oy verebileceklerini söylüyor. Anayasa Mahkemesi’ni kaldırmaya çalışmak bir darbe girişimidir.

“ZATEN KAZANIYORUZ DİYEREK ÖZGÜR ÖZEL’İN SEVDİĞİ ARKADAŞI, BÜYÜĞÜ ORAYA BAŞKAN OLACAK, BÖYLE BİR ŞEY YOK!”

Gölge Kabine ’de ve MYK’da çok sayıda kadın ve yaş ortalamasının da genç olması hususunda konuşan Özel, “Parti Meclisi’nde ve İl Başkanları toplantısında kararlaştırdık; arkadaşlarımız Yerel Seçim gündeminde başladığımız kadınlaşma, gençleştirme hususuna eğilecek. Bu arada partinin zaten kazandığı yerlerde Özgür Özel’in çok sevdiği arkadaşlarına, çok sevdiği büyüklerine vermek gibi bir şey yok. Böyle bir şey yok. Geçmişte Genel Başkanımız bunu böyle yaptı gibi de anlaşılmasın. Biz bundan sonraki süreçte daha çok gence ve kadına yer açacağız. 78 İl Başkanı var sadece 3 tane kadın il başkanı var. Gerekli düzenlemeleri yapacağız. Kadın Yöneticilerimiz, Kadın Kollarımız ile konuştum daha çok gence ve kadına alan açacağız.

“CHP İKTİDARA HAZIR BİR PARTİ”

Cumhuriyet Halk Partisi bundan sonra iktidara hazır bir parti ve her şeyi liderin konuştuğu değil, güçlü kadroların kendi alanlarında partinin sözcüsü olduğu. Danışmanlar arkadaşlarımıza danışmanlık yapacak.

“KARŞIMDAYMIŞ AMA BAŞARILIYMIŞ ONUNLA YOLA DEVAM EDECEĞİZ”

İlk MYK’da arkadaşlarımızı görevlendirdik başta da Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Gökhan Bey olmak üzere bize bir taslak takvim getirecekler. Bizlerde son değişiklikleri yapacağız; Başvuruları ne zaman alacağız, nereye başvuru yapılacak? Hangi tarihte istifalar olacak, önceki genelgeler ile ilgili konuları takvimleştireceğiz. Bir kamuoyu araştırmaları ile vatandaşın gönlünde olan isimleri aday göstereceğiz. Kongreden sonra da söyledim, kongrede karşımdaymış ama başarılıymış listede, kongrede yanımdaymış ama başarısızmış o zaman da müsaade isteyeceğiz. Başka yerde çalışırız. Tam olarak böyle yapacağız. Seçimden önce kimseye verilmiş belediye başkanlığı sözüm yok. İlçe Başkanı ve Yönetimi, İl Milletvekilleri varsa Parti Meclis Üyeleri başarısız başkanımız hakkında oturup beraber konuşacağız. Eğer sağlıklı sonuç vereceğine inanıyorlarsa benim gönlümden geçen ön seçim. Örgüt denetiminde ön seçim yani temayül yoklaması. Sandıktan bir çıkanı atayacaksın. Örgütün fikri alınarak yöneteme karar vereceğiz. Doğru yerde doğru yöntem. İki aday var birini yapsak diğeri küser derlerse hemen sandık. Sandık uygun değil mi o zaman hemen anket yapacağız.

“REKOR OYLAR ALACAĞIZ”

Ankara’da ve İstanbul’da rekor oylar alacağız bir kez daha başkanlarımız seçilecek ve çok yüksek oy alacağız. Aydın’da da Topuklu Efe vatandaşın teveccühüne nail olmuş. Biz diğer illerde de anket yapacağız. Milletin gönlündeki aday olacak. 2023 yılı bitmeden bizler adaylarımızı açıklamak istiyoruz ki 2024’te çalışalım.

KEMAL BEY TÜRKİYE SİYASETİNE KATKI KOYMAYA DEVAM ETMELİ

Kemal Bey’in eve çekilip kalması yerine Türkiye Siyasetine katkılar yapması gerektiğini düşünüyorum. Biz Kemal Bey’in Özel Kalemi ayrılıyordu ve kendisine sorduk hangisi ile çalışmak isterseniz nerede isterseniz onlar sizinle görev yapabilirler dedim. Kemal Bey ile çalışmaya devam emeliler ve Kemal Bey’de bize katkı sunmalı. 

 

 

 

 

 
Bu haber 17.11.2023 10:15:08 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Başkan Önal’dan dayanışma çağrısı:“Tebrik çiçekleriniz desteğe dönüşsün”

 • Başkan Demir’den can dostlar için “Canbulans” müjdesi

 • Çiçeği Burnunda Başkan İlk Nikahını Kıydı

 • Başkan Kınay mazbatasını aldı

 • Güzelbahçe’de devir teslim yapıldı

 • Mutlu: İşimiz, gücümüz Konak olacak

 • Başkan Ünsal’ın ilk ziyareti Zübeyde Hanım’a

 • Başkan Demir tebrik çiçeği yerine SMA’lı İkbal’e destek istedi

 • Başkan Eşki, göreve resmen başladı

 • CHP Parti Sözcüsü Yücel’den 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı: “AKP İktidarları, Avukatlık Mesleğinin Saygınlığını Zedelemiştir”

 • CHP Lideri Özel tarihi zaferin ardından ilk kez İzmir'e geliyor!

 • Başkan Tugay’ın Karşıyaka’daki son açılışı seramik atölyesi oldu

 • Aracını belediyeye bağışladı, makam aracı kullanmayacak!

 • Karşıyaka stadı için miting yaptılar

 • Sağlıklı nesiller için tarım ve spora destek

 • CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel:“Bu Pazar En Önemli İşimiz Oyumuza Sahip Çıkmak”

 • Çandarlı tarihi bir gün yaşadı

 • CHP’li İrfan Önal, “Engelleri birlikte aşacağız”

Benzer Haberler