CHP Genel Başkanı: CHP ve Özgür Özel sizi namerde muhtaç etmeyecek

Güncel / Yerel Yönetimler

CHP Genel Başkanı: CHP ve Özgür Özel sizi namerde muhtaç etmeyecek

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’da yaptığı konuşmayı hatırlatarak, “Bu vicdani değildir, kalbinin yerinde taş vardır. Mertçe bir davranış değildir. Hatay’dan hepinizi tehdit etmektedir.  Size söz; CHP ve Özgür Özel sizi namerde muhtaç etmeyecek” dedi.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir’in Dikili ilçesi Atatürk Meydanı’nda halkla buluştu. Mitinge CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, milletvekilleri, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, ilçe belediye başkan adayları katıldı.

Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’da yaptığı, “Merkezi yönetim ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, mahzun kaldı” yönündeki sözlerini hatırlatarak, şunları söyledi:

“Belediye başkanlarımızın bir iyi bir kötü tarafları var. İyi tarafları çok çalışıyorlar, kötü tarafları az anlatıyorlar. Dikili geçen sefer yüzde 58 ile Adil Kırgöz Başkanı seçti. Görünen o ki tarihi rekor ile yeniden seçecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Cemil Tugay. Burada söz olsun. İstedikleri kadar sizi oy veriyorsunuz diye cezalandırsınlar. Hani Hatay halkını tehdit ediyor ya merkezi yönetimle yerel yönetim aynı olmazsa halk mağdur olur. Olmadı mı? Depremzedeyi bile CHP’li, AK Partili diye ayırıyor. Bu vicdani değildir, kalbinin yerinde taş vardır. Mertçe bir davranış değildir. Hatay’dan hepinizi tehdit etmektedir.  Size söz; CHP ve Özgür Özel sizi namerde muhtaç etmeyecek. Şartları, hukuki prosedürleri zorlayacağız. Balıkçı barınağı da imkân olduğu ölçüde Çandarlı-Dikili yolu iyileştirmesini de eğer Karayolları izin verirse yolun tamamını biz yapacağız. Sizi namerde muhtaç etmeyeceğiz.

Özel, ‘yol arkadaşım’ dediği CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay için şöyle konuştu: 

“Cemil Tugay, tanıyan herkesin sevdiği güvendiği, tanıdıkça bu kadar enerjik, iş bitirici, iyi planlayan, hızlı aksiyon alan ve tuttuğunu koparan biri olduğunu gördüğü, benim yol arkadaşım. Kendisi cesareti çalışkanlığı, sakin yapısı ancak hızlı akan, gerçek bir İzmir sever, vatansever ve çok iyi yönetici olan Cemil Tugay'ı sizlere emanet ediyorum.”

 “KAPIM, GÖNLÜM, TELEFONUM HEP AÇIK OLACAK”

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, her türlü sorunda halkın yanında olacağını belirterek, şunları söyledi:

“İnsana ne kadar özel ve mutlu hissettiriyorsunuz. Bunun için teşekkür ederim. Bundan sonra bir konuyu netleştirelim. Ben bundan sonra buraya geldiğimde ‘hoş geldiniz’ demeyeceksiniz. Ben burada misafir değilim. İzmir’in tüm ilçelerinde olduğu gibi Dikili’de de ev sahibiyim. Bugünden itibaren beni ev sahibi saymanızı istiyorum. Bunu hepimiz kafamıza oturtalım. Cemil Tugay İzmir'in evladı. Dr. Cemil Tugay siz neredeyseniz orada olacak. Her türlü sorunda, problemde yanınızda olacak. Ona bir şey iletmek istediğinizde kapısı, gönlü, telefonu açık olacak. Mutlaka ulaşabileceksiniz şüpheniz olmasın. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak  31 Mart günü sizin onayınızla Belediye Başkanı olma şansını yakalayacak biri olarak Adil Başkanımız geçen 5 yılda çok güzel işler yaptı ona alkış istiyoruz. Tunç Soyer de çok güzel işler, çalışmalar yaptı. Ona da alkış istiyorum. Biz CHP'yiz. Bayrağı birbirimizden alırız ve daha ileriye taşımak için mücadele ederiz. Tunç Başkanımız ve daha önceki başkanlardan aldığımız mirası daha ileriye taşıyacağız.”

“DİKİLİ ÇİÇEK GİBİ OLACAK”

Tugay, ilçenin alt ve üst yapısıyla gelişmesi, turizmle kalkınması için çalışılacağını belirterek, şöyle dedi:

“Şehrin alt yapısı üst yapısı ile ilgili her türlü çalışmaları yapacağız. Dikili'nin değerini biliyoruz. İzmir’imizin en gözde ilçelerinden biri. Tarımı, turizmi desteklenecek. Önümüzdeki dönem söz veriyorum, çok daha güzel, çiçek gibi bir ilçe olacak. Bunun için üstüme düşeni yapacağım. Biz gücümüzü ve inancımızı bayrağımızdaki 6 oktan alıyoruz. 6 oklu bayrağımızı en yüksekte taşıyan Saygıdeğer Genel Başkanımızdan alıyoruz. Gücümüzü halkımızdan alıyoruz, ay yıldızlı bayrağımızdan alıyoruz. Partimizin ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten alıyoruz. Bu değerlerle büyük gurur duyuyoruz ve bu gururla size hizmet edip çok başarılı olacağız, hiç kuşkunuz olmasın.”

KIRGÖZ: BORÇSUZ BELEDİYEYİZ

Yeniden aday gösterilen Dikili Belediye Başkanı Adayı Kırgöz, ilçesinin en borçsuz belediye olduğunu belirterek, “2019 Mart'ta göreve geldiğimizde nasıl bir belediye teslim aldığımızı biliyorsunuz. İzmir'in en borçlu belediyesini aldık. Bugün geldiğimiz noktada İzmir'in  ekonomisi en güçlü ilk 3 belediyesi içindeyiz. Neredeyse hiç borcu olmayan sadece kamu kurum ve kuruluşlarına borcu olan ve bunları da hemen nakit ödeyecek durumda,  kasasında parası olan ve kimseye bir delikli kuruş borcu olmayan belediye sahibiz” dedi. 
Bu haber 16.2.2024 13:38:00 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Nilüfer Çınarlı Mutlu: Emeklilerin sosyalleşebileceği alanlar yaratacağız

 • CHP’li Çiçek Vatandaşla İç İçe

 • Başkan Kırgöz, 1200 araçlı konvoyla Deliktaş’ta seçim startını verdi

 • Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde Zeytinyağı Sabunu Atölyesi

 • Başkan Tugay’dan Bayraklı Şehir Hastanesi'ne monoray

 • CHP’li Önal belediye emekçileriyle buluştu

 • CHP Çiğli’nin Meclis Üyeleri Listesi Belli Oldu… İşte O İsimler!

 • Ömer Eşki, “Atatürkçüler kazanacak”

 • Hep aranızda olacağım

 • İrfan Önal’dan kentsel dönüşüm mesajları

 • Özel’den bayram ikramiyesinin 3000 TL olmasına tepki

 • CHP Genel Başkanı: CHP ve Özgür Özel sizi namerde muhtaç etmeyecek

 • CHP Genel Başkanı Özel'den Bakırçay çıkarması

 • Kadın emeği değerlendirilecek

 • Ritmimiz De Keyfimiz De Yerinde

 • CHP’li İrfan Önal DİSK ile buluştu: Ortak akıl vurgusu!

 • CHP İzmir'de adaylar vitrine çıkıyor: Özel'den çarpıcı '30'da 30' mesajı!

 • CHP’li İrfan Önal, ‘Bayraklı’yı sevgiyle yöneteceğiz!’

Benzer Haberler