Sen Şimdilik Üye Ol Kongre Sonrası İstifa Edersin!

Güncel / Gündem / İzmir / Politika / Yerel Politika

Sen Şimdilik Üye Ol Kongre Sonrası İstifa Edersin!

Geçtiğimiz günlerde gazetemiz vasıtasıyla gündeme getirdiğimiz İYİ PARTİ Balçova İlçe Başkanı Hicran Helezur hakkındaki rant iddiasına yeni konular eklendi.
Haberimizin ardından bizlere ulaşarak haberimizi yalanlamaya çalışan Hicran Helezur ‘un, eski yöneticilerinden biri ile iş ortaklığında sorun olunca kocası tarafından tehdit edildiği öğrenildi. Bunun yanı sıra tüzüğe aykırı hareket ederek başka ilçeden olan kişileri, kongre zamanı sadece kendine oy vermeleri amacıyla partiye üye yaptığı iddia edildi.

Oğluna İş Var Partililere Yok!

CHP’li bir belediye başkanından, belediyenin dezenfeksiyon işlerinin kendi istediği bir şahıs tarafından yapılmasını talep ettiğini, belediye başkanının ise bu konuya sıcak bakmadığı ve ilçe başkanının bu talebini geri çevirdiğini daha önceki haberimizde bildirmiştik. Bunun yanında oğlunu büyükşehir belediyesinde işe sokan Helezur’a kendi partililerinden tepki geldiğini ifade etmiştik. 2020 Ocak ayında oğlu Y.Y. Sinan’ı ilçe başkanlığı görevini kullanarak İzmir Büyükşehir Belediyesi İz enerji şirketine sokan Helezur’a tepkiler gelmeye devam ediyor. Partilileri tarafından eleştirilen ilçe başkanı hakkında “Genel Başkanımız Meral Akşener’in üzerine aldığı yükün biz sorumluluğunu yerine getirmeye çalışırken, ilçe başkanının kendi çıkarları doğrultusunda konumunu kullanarak, sadece oğlunu işe sokması, Balçova da yaşayan İYİ PARTİ mensuplarına karşı yapılan bir haksızlıktır. İlçe başkanı olup partimiz adına işler yapması gerekirken, ihtiyaç sahiplerine yardım etmesi gerekirken, partimizin oy oranını artırması gerekirken, kendi çıkarlarını düşünmesi hem Genel Başkanımız Meral Akşener’e hem de biz Balçova da yaşayan İYİ PARTİ üyelerine yapılan bir yanlıştır. Oğlunu işe sokmak için mi ilçe başkanı oldu yoksa İYİ PARTİ’nin iktidar olması için mi bu yola çıktı.  İl başkanlığı veya genel merkez bu konuda gerekeni yapmazsa biz üyeliklerimizi iptal edeceğiz” şeklinde sözler ifade ettikleri öğrenildi. Oğlunun işe girdiğine dair belge;

Eski Yöneticiye Tehdit!

Eski yönetici ile İnciraltı Bölgesi’nde iş yapmaya çalışan fakat bazı sorunlar çıkması nedeniyle iş ortaklığını sonlandıran Hicran Helezur ‘un kocası, partinin eski yöneticisi olan ve iş yapamaya çalıştığı kişiyi “Ben sizin burnunuzdan getiririm. Yakaladığım yerde bacaklarını kırarım” gibi sözler ifade ederek Hicran Helezur ‘un yanında tehdit ettiği iddia edildi.

Sen Şimdilik Üye Ol Kongre Sonrası İstifa Edersin!

İYİ PARTİ Balçova ilçe başkanı Hicran Helezur hakkında yeni bir iddia gündeme geldi. Partiyi kendi çıkarları, çocukları ve işi için basamak olarak kullandığı iddia edildi.

Genel kurul hazırlıkları yapıldığı zamanda, sadece kendine oy veren kişileri partiye üye yaparak delege olmalarını sağladı. Bütün üye kayıtlarını kocası vasıtayla yaptığı iddia edildi. Ticari faaliyetlerini sona erdirdiğini söyleyerek kiralık olarak kullandığı Balçova’daki ofisini boşaltarak maliyeye kapanış bildiren ilçe başkanı Helezur ‘un, iş görüşmelerini Balçova İYİ PARTİ İlçe Başkanlığında yapmaya başladığı ve emlak işi ile ilgili randevularını ilçe başkanlığında gerçekleştirdiği iddia edildi. Ayrıca ilçe esnaflarından bazılarına “sen şimdilik üye ol kongre sonrası istifa edersin” dediği ve İlçeye bir kuruş maddi katkısı olmadığı, ama varmış gibi göstererek katkı koyduğu parayı gelen ilk bağıştan geri aldığı öğrenildi.

Parti Tüzüğüne Uymuyor

Hicran Helezur, Karabağlar ilçesinde yaşadığı halde Balçova’da üye gözüküyor. Kocası, oğlu ve iki kızı Karabağlar ’da yaşadığı halde, sırf kendine oy verebilmesi amacıyla delege yapmak için Balçova üyesi gözüküyor.  İkinci evliliği olan Helezur ’un soyadının değişikliğinden faydalanarak çocuklarını delege yaptığı ve kongrede kendisine oy verdikleri öğrenildi.

Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor!

İYİ PARTİ Balçova İlçe Başkanı Hicran Helezur hakkında çıkan haberimiz sonrasında partililerden tepkiler gelmeye devam ediyor. Demokratik bir mücadele için İYİ PARTİ çatısı altında bulunduğunu ifade eden Hicran Helezur’a, kişisel çıkar sağlamak dışında hiçbir amacı yok diyen partililer, bu konuda il başkanlığından ve genel merkezden hamle bekliyor.

Devamı Gelecek...
Bu haber 12.4.2021 11:43:26 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Kütahya Belediyesi tüm birimleri ile sahada

 • Şüpheli araçtan 200 litre kaçak şarap çıktı

 • Köy odasına kumar baskınında 7 kişiye 9 bin 352 lira para cezası kesildi

 • Yaşlıları hedef alan dolandırıcıdan iğrenç savunma; “Fitrelerini aldım”

 • Pamukkale’de atık ilaçlar ayrı toplanıyor

 • Kütahya’da kumar oynayan 19 kişiye 72 bin 591 lira para cezası

 • Millet Bahçesi’nin yapımı, ’Tam kapanma’ sürecinde de hız kesmeden devam ediyor

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi personeline ilkyardım eğitimi

 • Başkan Soyer, Belediye İş Sendikası ile ek protokol imzaladı

 • Yenipazar Belediye Başkanı’nın kayınbiraderi Aydın’da gündem oldu

 • Meyve bahçelerinde zirai mücadele çalışmaları devam ediyor

 • Kurallara uymayan 61 araç trafikten men edildi

 • Başkan Işık: “Belediye hizmetleri aksamadan sürüyor”

 • İzmir’de plaj voleybolu zamanı

 • Çavdarhisar’da ilçe merkezi ve 23 köyde aralıksız denetim

 • DPܒlü Araştırma görevlisi Resul Ay’dan uluslararası başarı

 • Aslanapa’da marketlerde ürün fiyat kontrolü

 • (Özel) Ayağı yanan flamingoya protez bacak yaptı

Benzer Haberler