Özdağ resmi kararını açıkladı: “2 Tur’da Kemal Bey’i destekleyeceğiz!”

Ana Manşet / Güncel

Özdağ resmi kararını açıkladı: “2 Tur’da Kemal Bey’i destekleyeceğiz!”

Zafer Partisi lideri Özdağ’ın dün13.00’da ikinci tur kararını açıklayacağı toplantı bugüne ertelenmişti.Dün gece bir kez daha CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Özdağ saat11.00’da Kılıçdaroğlu ile beraber kameraların karşısına geçti ve destekleyeceği adayın Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.
EHAEGE-Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın dün 13.00’da ikinci tur kararını açıklayacağı toplantı bugüne ertelenmişti. Dün gece bir kez daha CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Özdağ saat 11.00’da Kemal Kılıçdaroğlu ile beraber kameraların karşısına geçti ve destekleyeceği adayın CHP Lideri ve Millet İttifakı ortak adayı Kılıçdaroğlu olduğunu belirtti.

 

 Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan'ın Erdoğan'a desteğini açıklamasının ardından bugün ikinci tur kararını açıklayan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, “Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz. AK Partili Numan Bey bizi ziyaret etti destek istedi, sığınmacılar konusunda ne yapacaksınız dedik? Vatanlarına dönmesini içermiyordu. Ama kemal bey çok net bir şekilde sığınmacıların vatanlarına dönmesi gerektiğini söyledi ve detayları konuştuk” dedi.

 

KILIÇDAROĞLU: “TÜRKİYE GÜZEL GÜNLERE GEBE”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin güçlendirilmiş parlamenter sisteme kavuşması için her siyasi partiye görev düşüyor. Biz de bu sorumluluk altında bir araya geldik. Kurmaylarımız da konuştu ve iyi sonuçlar elde ettik. Türkiye güzel günlere gebe zaten seçim sonrasında daha güzel günlerde bir araya gelerek daha güzel şeylere beraber imza atacağız İnşallah” dedi.

ÖZDAĞ: “EN BÜYÜK SORUN 13 MİLYON SIĞINMACIDIR”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Türkiye’nin en önemli sorunu 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına geri yollanmasıdır. Bu sığınmacılar vatanına gitmeden ve yenilerinin gelmesi engellenmeden ekonomi düzelemez.  Yılda 11 milyon dolar harcayarak ekonomiyi düzeltemeyiz. Kiraların artışını engelleyemeyiz, vatandaşlık satarak Türk halkının gayrimenkul almasını sağlayamayız, sokaklarda güvenliği sağlayamaz ve çocuklarımıza iş bulamayız. Özetle nasıl bir yüzücünün bacağına 20 kilo demir bağlarsanız ve o ne kadar iyi yüzücü olsa da yüzemezse bir ülkede de 13 Milyon sığınması ile ekonomisini, güvenliğini doğru bir çizgiye oturtamaz” diye konuştu.

“2. TURDA KEMAL BEYİ DESTEKLEYECEĞİZ”

Özdağ söyle devam etti;

14 Mayıs’ta biz sığınmacıları göndermek için vatandaştan destek istedik, partimizin yeni kurulması ve ambargo bizi engelledi. Birinci turda gördük ki 2 aday Türk halkının önüne 28 Mayıs’ta çıkacak. AK Partili Numan Bey bizi ziyaret etti destek istedi, sığınmacılar konusunda ne yapacaksınız dedik? Vatanlarına dönmesini içermiyordu. Ama Kemal Bey çok net bir şekilde sığınmacıların vatanlarına dönmesi gerektiğini söyledi ve detayları konuştuk. İnsan haklarını gözeten, Suriyelilerin güvenliğini sağlayacak, sokakları tekrar güvenli hale getirecek, uyuşturucu çetelerini sokaktan silecek bir model üstünde fikir birliğine vardık ve bundan dolayı 2. Tur’da Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı verdik” ifadelerini kullandı.

“2. TURDA SİZDEN İSTEĞİM KEMAL BEY’E DESTEK VERİN”

Birinci Turda Ata İttifakına ve Cumhur İttifakına oy veren değerli vatandaşlar ananızdan babanızdan aldığınız toprakları evlatlarınıza bırakmak istiyorsanız ve Türkiye’nin Türkiye olarak kalmasını istiyorsanız, göçmernistan olmasını istemiyorsanız, kızınız sokağa çıktığında endişelenmek istemiyorsanız, oğlunuzu saat 21.00’da bakkala güven ile göndermek istiyorsanız bizi destekleyeni ve Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verin” dedi.

PROTOKOLDE NELER VAR?

Öte yandan Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında imzalanan protokolün detayları da ortaya çıktı. 7 maddelik protokolde, Anayasa'nın ilk 4 maddesi, göçmenlerin geri gönderilmesi, terörle mücadele, liyakatın esas alınması ve yolsuzlukla mücadele maddeleri öne çıktı.

CHP ile Zafer Partisi arasında imzalanan protokolün detayları ortaya çıktı.

İmzalanan protokol şöyle:

"Bu protokol, Zafer Partisi ile Millet İttifakı Bileşenleri arasında, Cumhurbaşkanlığı İkinci tur seçiminde ve sonraki süreçte yapılacak iş birliği esaslarını kapsamaktadır.

Amaç:

21 yıllık AKP hükümetlerinin yarattığı sosyal yıkım, yolsuzluk, yoksulluk, devlet krizi, sığınmacı sorunu, rant-borç-talan ekonomisi ve neden olduğu ağır ekonomi sorunları ve toplumun siyasi kutuplara bölünmesine karşı devletin yeniden düzenlenmesi; millî birlik ve beraberliğin sağlanması, yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar ve ağır ekonomi sorunlarının çözümü, Türkiye için ağır bir güvenlik ve demografi sorunu oluşturan sığınmacı ve kaçakların gönderilmesi için ortak çalışma ve iş birliği detaylarının tespit edilmesidir.

Temel İlkeler

1-Anayasamızın ilk 4 maddesi ve 66. madde de yer alan Türk Vatandaşlığı konusundaki tanımı ve içeriği korunacaktır.

2-1924 yılında kurulan milli-üniter-laik devletten asla taviz verilmeyecektir. Bu değerlere bağlı kalınacaktır.

3- Başta Suriyeliler olmak üzere tüm sığınmacılar ve kaçaklar en geç 1 yıl içerisinde ülkelerine geri gönderilecektir.

4. Devletin varlığı ve bütünlüğünü hedef alan başta FETÖ, PKK, IŞİD olmak üzere bütün terör örgütleri ile etkin ve kararlı mücadele edilecektir. Terörle mücadele çerçevesinde, terörle bağlantısı hukuki kanıtlarla sabit olan mahalli idare yöneticileri yerine devlet görevlileri ataması uygulamasına yargı kararı çerçevesinde devam edilecektir. Terörle müzakere değil, mücadele edilecektir. Türkiye’nin milli ve üniter devlet yapısını hedef alan hiçbir siyasi ve hukuki düzenlemeye izin verilmeyecektir.

5- Devletin bütün birimlerinde yapılacak görevlendirmelerde sadakat değil, liyakatin esas alınması sağlanacaktır.

6-Bütün yolsuzluklar ile hukuk çerçevesinde çok etkin bir şekilde mücadele edilecektir.

 

7- Devletin vatandaşına karşı şeffaf olunması ve açık davranması konularında tam mutabakata varılmıştır.

 
Bu haber 24.5.2023 11:41:07 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Başkan Önal’dan dayanışma çağrısı:“Tebrik çiçekleriniz desteğe dönüşsün”

 • Başkan Demir’den can dostlar için “Canbulans” müjdesi

 • Çiçeği Burnunda Başkan İlk Nikahını Kıydı

 • Başkan Kınay mazbatasını aldı

 • Güzelbahçe’de devir teslim yapıldı

 • Mutlu: İşimiz, gücümüz Konak olacak

 • Başkan Ünsal’ın ilk ziyareti Zübeyde Hanım’a

 • Başkan Demir tebrik çiçeği yerine SMA’lı İkbal’e destek istedi

 • Başkan Eşki, göreve resmen başladı

 • CHP Parti Sözcüsü Yücel’den 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı: “AKP İktidarları, Avukatlık Mesleğinin Saygınlığını Zedelemiştir”

 • CHP Lideri Özel tarihi zaferin ardından ilk kez İzmir'e geliyor!

 • Başkan Tugay’ın Karşıyaka’daki son açılışı seramik atölyesi oldu

 • Aracını belediyeye bağışladı, makam aracı kullanmayacak!

 • Karşıyaka stadı için miting yaptılar

 • Sağlıklı nesiller için tarım ve spora destek

 • CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel:“Bu Pazar En Önemli İşimiz Oyumuza Sahip Çıkmak”

 • Çandarlı tarihi bir gün yaşadı

 • CHP’li İrfan Önal, “Engelleri birlikte aşacağız”

Benzer Haberler