CHP’li Vekiller Mazbatalarını aldı… Başkan Aslanoğlu ve Vekillerden sandık ve iktidar mesajları!

Ana Manşet / Güncel / Yerel Politika

CHP’li Vekiller Mazbatalarını aldı… Başkan Aslanoğlu ve Vekillerden sandık ve iktidar mesajları!

Cumhuriyet Halk Partisi 28. Dönem İzmir Milletvekilleri İl Seçim Kurulu’nda bir araya gelerek mazbatalarını aldılar. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve Milletvekillerinde 28 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek seçim öncesinde sandık çağrısı geldi.
Sevilcan GÜNAY/EHAEGE- Mazbata Törenine CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Onur Sivaslı, ilçe başkanları, meclis üyeleri ve partililer de katıldı. Öte yandan törende bazı vekiller seçim çalışmaları nedeniyle yer alamadı.

ASLANOĞLU: “TÜM VATANDAŞLARIMIZI SANDIĞA GİTMEYE VE OYLARINI KULLANMAYA DAVET EDİYORUZ”

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, tüm İzmirlileri sandığa gitmeye davet etti. Aslanoğlu, “28. Dönem milletvekili seçilen arkadaşlarımız mazbatalarını alarak göreve başladılar. Bu dönem boyunca verecekleri hizmetlerle Türkiye’nin önünü açacak, yasalar yapacak arkadaşlarımız olacaklar. Bu dönemin ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Mazbataları aldık ama seçim bir başka boyutuyla devam ediyor. Pazar günü gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimi için hep beraber mazbata töreninin hemen ardından çalışmaya devam edeceğiz. Hep birlikte Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanımız yapana kadar çalışacağız. Pazar günü İzmir’e yakışır demokrasi şöleni içerisinde bir seçim olmasını arzu ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızı sandığa gitmeye ve oylarını kullanmaya davet ediyoruz” dedi.

ARSLAN: “. BÜYÜK BİR DEMOKRASİ ŞÖLENİ OLACAK”

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, “Bugün fiili olarak 28. Dönem milletvekilliği seçimi İzmir için bitmiştir. İzmir halkının iradesiyle seçilmiş olan tüm milletvekili arkadaşlarıma iyi bir yasama dönemi diliyorum. İkinci tur seçimi de Pazar günü var. Büyük bir demokrasi şöleni olacak. İzmir kendisine yakışan bir şekilde davranarak adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yüksek oranda oy vererek onun cumhurbaşkanı seçilmesi için büyük bit katkı sunacak. Seçimlerin adil, eşit ve yüksek katılımlı olmasını diliyorum. İzmir demokrasi aşağı, Atatürk ilke inkılaplarına sonuna kadar bağlı, Cumhuriyet değerlerini sonuna kadar benimsemiş bir il. Bir seçim yapılacak ve 28 Mayıs’ta çıkacak olan milli iradeye de herkes saygı duymak zorundadır. Vatandaş ne yaparsa doğrusunu yapar. 28 Mayıs’ta ben Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanı olarak Çankaya Köşkü’ne çıkacağını biliyorum ve herkesi sandığa davet ediyorum” diye konuştu.

POLAT: “. BEN BU GÖREVLERİ KURTARICIMIZ ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E BORÇLU OLDUĞUMU BİLİYORUM”

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, “27. Dönemde olduğu gibi 28. Dönemde de ülkemiz ve İzmir adına çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğim. Ben partimde birçok kademede çalıştım. Bugün ikinci kez mazbatamı aldım. Ben bu görevleri kurtarıcımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e borçlu olduğumu biliyorum. Bu bilinçle çalışıyoruz. Bize oy veren her yurttaşımıza bedeli emekle ödenecek bir borç olduğunu biliyorum. İzmir’in, Türkiye’nin menfaatleri için çalışacağız. Başta il başkanlığımız olmak üzere tüm ilçe örgütlerimize ve birlikte emek verdiğimiz tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biliyorum ki, 28 Mayıs’ta Genel Başkanımızı Çankaya’ya Cumhurbaşkanı olarak çıkartacağız. Sonrasında Türkiye’yi feraha en sonunda da refaha çıkartacağız. Bu bizim milletimize olan borcumuz, bu borcu da sonuna kadar yerine getireceğiz” ifadelerine yer verdi” ifadelerini kullandı.

GÖKÇEN: DOMUZBAĞI İTTİFAKIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

CHP İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen, “İzmirli seçmenlerimize teşekkür ediyoruz. Bugün 28. Dönem milletvekilleri olarak hepinizin karşısındayız. Şunu söylemekten de gurur duyuyorum; Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye’deki en genç milletvekili olarak bugün sizlere İzmir’den sesleniyorum. Önümüzde bir kaç gün içinde Türkiye çok önemli bir karar verecek. Gençlerin iş bulamadığı, hayal kuramadığı, geleceğini planlayamadığı bir dönemden geçiyoruz. Kadınların ne yazık ki sokakta yürürken arkasına bakmak zorunda olduğu, her gün kadınların katledildiği bir dönemden geçiyoruz. Bizler bütün bunları yaşarken domuzbağı ittifakıyla karşı karşıyayız. Bunlarla mücadele etmeye çalışıyoruz. Pazar günü bir seçim yapacağız. Bu seçim otokrasi mi demokrasi mi olacak? Montaj videolarla, yalanlarla kazanılabileceği mi, yoksa hakikatin kazanacağını mı anlatacağız. Türkiye burada doğru tercihi yapacak. Türkiye kadınlardan, gençlerden ve hepsinden önemlisi hakikatten yana bir tercih yapacak. Pazar günü Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya’ya Köşkü’ne uğurlayacağız” dedi.

TAŞKIN: “İZMİR’DE GÖRDÜĞÜMÜZ KÜLTÜRÜN, ÖZGÜRLÜĞÜN, ELEŞTİRİNİN BÜTÜN TÜRKİYE’YE YAYGINLAŞMASI MÜCADELESİ VERİYORUZ”

CHP İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın, “Biraz önce mazbatamızı aldık. İzmir milletvekili olmak çok büyük bir onur ve sorumluluk. İzmir’de itiraz kültürü kurumsallaşmış. Sorguluyor, eleştiriyor, yaşama sevincini koruyor. Bütün bunların olabilmesi az çok yerel demokrasinin var olmasıyla ve yerel yönetimlerin CHP’de olmasıyla mümkün. Biz 28 Mayıs’ta bütün Türkiye İzmir olsun diye uğraşıyoruz. İzmir’de gördüğümüz kültürün, özgürlüğün, eleştirinin yaşama sevincinin bütün Türkiye’ye yaygınlaşması mücadelesi veriyoruz. İyiyle kötünün mücadelesi var burada. Montaj kültürünün, hakikat bükücülüğün, gerçekleri çarpıtmanın siyaset tarzı olarak benimsendiği bir yerde hakikati, ahlakı savunmak bize düştü. Ben bir siyaset tarihçisiyim, ileride yaşadığım şeyi nasıl yazacağım diye de bakıyorum. Bu dönemi yazarken bizim bir davamız olduğu, ahlaki normlarımızdan sapmadığımızı yazmak istiyorum. 28 Mayıs’ta da doğru yoldan giderek büyük bir zafer kazandığımızı yazmak istiyorum. Türkiye’ye Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir cumhurbaşkanı çok yakışır. Kamu ve siyasi hayatında en ufak bir leke yok. Tertemiz bir insan. Adaylar içerisinde Türkiye’nin teslim edileceği yegane bir figür. Karşı tarafın sözü tükendiği için bize olmadık yalanlarla yükleniyor. Biz onların seviyesine düşmeden bu zaferi kazacağız. Bu bizim zaferimiz olmayacak, bu seçimi aldığımızda Türkiye kazanacak” diye konuştu.

YÜCEL: “TÜRK MİLLETİ VE ATATÜRK İLE PROBLEMİ OLANLARLA GÜNÜ GELDİĞİNDE HESAPLAŞACAĞIZ”

CHP İzmir Milletvekili Deniz Yücel,  mazbatalarının geç verilmesi ve yemin töreninin seçim sonrasında bırakılmasına dikkat çekti. Yücel, “Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihinde bir ilk olan 2 turlu Cumhurbaşkanlığı seçimine 2 gün kala 28. Dönem İzmir Milletvekilleri olarak mazbatalarımızı aldık. Ülkemizin demokrasiye, eşitliğe, özgürlüğe ve adalete ihtiyacı var. Bu değerleri gerçek anlamda hayata geçirmek için Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekilleri olarak,  gerekli her türlü çalışmayı yapacağız. Bu mazbataların geç verilmesi, yemin töreninin seçim sonrasına bırakılmasının bazı sebepleri olduğu konuşuluyor. Türk Milleti ile problemi olanlarlalar, cumhuriyet değerleri ve Atatürk ile onun devrimleri ile problemi olanlarla günü geldiğinde hesaplaşacağız. Oy vermek bir vatandaşlık görevidir ve 1. Turda sandıktan değişim mesajı çıktı, evet bize de bir takım mesajlar çıktı ama 2. Turda Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı seçtirerek, ülkemize, demokrasiyi ve barışı getireceğiz” ifadelerini kullandı.

ERDAN KILIÇ: “KARANLIĞA KARŞI AYDINLIK, TEK ADAMA KARŞI DEMOKRASİ KAZANACAK”

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, “Ben de Amazon kadınları, tüm gençleri ve hakkını alamayan tüm İzmirlileri bir kez daha TBMM’de temsil edecek olmaktan büyük onur ve gururu duyuyorum. Hala sahada çalışmaya devam ediyoruz. Buna 2. Tur demiyoruz, bir referandum diyoruz. 28 Mayıs Pazar günü Türkiye’de bir referandum yapılacak karanlığa karşı aydınlık, tek adama karşı demokrasi kazanacak. 29 Mayıs sabahı hep beraber aydınlık bir güne uyanacağız. Bizler gençlik kollarımız, kadın kollarımız ve ittifak ortaklarımız ile gerek İzmir’de gerek Anadolu’nun her yerinde çalışmaya devam edeceğiz. 28 Mayıs günü özgürlük, demokrasi, kadınlar ve gençler kazanacak VE İzmir’de hakkını alacak” dedi.

BİLİCİ: “PAZAR GÜNÜNE KADAR ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Gelecek Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Bilici, “Pazar gününe kadar çalışmaya devam edeceğiz ve İnşallah Pazar günü Cumhuriyetimizin 100. Yılında demokrasi ile yönetileceğiz ve ülkemizi de demokrasi ile taçlandıracağız” diye konuştu.

 

 
Bu haber 25.5.2023 17:20:48 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Karşıyaka stadı için miting yaptılar

 • Sağlıklı nesiller için tarım ve spora destek

 • CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel:“Bu Pazar En Önemli İşimiz Oyumuza Sahip Çıkmak”

 • Çandarlı tarihi bir gün yaşadı

 • CHP’li İrfan Önal, “Engelleri birlikte aşacağız”

 • Herkes Bornova’da yaşamak isteyecek

 • Başkan Tugay'ı duygulandıran buluşma

 • Hep Birlikte Zorluklarla Mücadele Ettik

 • CHP'li Duman:'Atatürk'ün yolundan yürüyenlere güç verin'

 • İrfan Önal, emeklilerimizin yanında olacağız!

 • Nilüfer Çınarlı Mutlu: Ne yaparlarsa yapsınlar bu seçimi alamayacaklar

 • Tarım üretimi kooperatifle desteklenecek

 • Başkan Kırgöz’den Baba Ocağı CHP’ye Çağrı

 • Ödemiş’te CHP'li Turan Coşku Seliyle Geliyor: “Gönülleri Kazana Kazana Geliyoruz”

 • Çiçek’ten Menderes’e Yaşam Merkezleri Projesi

 • İrfan Önal, ilk 100 günde yapacaklarını açıkladı

 • Başkan Kırgöz, Çandarlı’da Düğün Salonu açılışı gerçekleştirdi

 • Özel’in 2 Günlük İzmir Mesaisi Start Aldı

Benzer Haberler