Eğitim Ciddi Kurumların İşidir

Eğitim - Sağlık / Güncel / İzmir

Eğitim Ciddi Kurumların İşidir

MEB tarafından kararlaştırılarak, 15 Şubat itibarıyla kısıtlı eğitime başlayan özel eğitim kurslarında hareketlilik devam ediyor.
2017 yılından beri Çiğlide faaliyet gösteren, Çiğli Oğuz Fen Bilimleri Özel Öğretim Kursu erken kayıt dönemi fırsatları ile kapılarını öğrencilere açıyor. 28 Haziran’da yüz yüze eğitim vermeye başlayacak olan kurumun genel koordinatör ve eğitim koçu  Nevin Beğenmiş Solmaz, erken kayıt avantajları ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.

10 yıllık eğitim koçu olan Çiğli Oğuz Fen Bilimleri Özel Öğrenim Kursu genel koordinatör ve eğitim koçu Nevin Beğenmiş Solmaz yaptığı açıklamada; “Farklı kurumlarda eğitim koçluğu alanında çok destek verdim. Yaptığım işi çok seviyorum. Çocuklarla çalışmayı çok seviyorum. Onların başarıları ile mutlu olan bir ebeveynim. Çiğli Oğuz Fen Bilimleri olarak 2017 yılından beri Çiğlide eğitime destek veriyoruz. Kurumumuz köklü bir kurum olup marka değeri ile bilinen ilk FEN BİLİMLERİ patentine sahip bir eğitim kurumudur. TYT-AYT  ve LGS yayın grubu olarak yeni nesil soru bankaları ,ders anlatım föyleri açısından zengin nitelikli Anadolu ve fen liselerine hitap eden içeriklere sahiptir.

YÜZ YÜZE EĞİTİM KALİTELİ EĞİTİM

Pandemi dönemiyle ilgili girmiş olduğumuz bu süreçte nasıl yöneteceğimiz ile ilgili uzun bir toplantı sonrası bir karar aldık. Yaptığımız çalışmalar ve ailelerle görüşmemiz neticesinde 28 Haziranda kursumuzu başlatmaya karar verdik. Pandemiden dolayı herhangi bir tatil durumu olursa bundan kaynaklanan eğitimde bir kayıp yaşansın istemiyoruz. Her zaman için eğitimin yüz yüze daha kaliteli ve verimli olduğunu düşünüyoruz. Çiğli Oğuz Fen Bilimleri olarak öğrencilerimizi sınava hazırlayan bir kurumuz. Sınava hazırlanan öğrencilerin daha çok denemeler yapması ve çözemediği soruları daha çok öğretmenleri ile yüz yüze çözmesi gerekiyor. Bundan dolayı 28 Haziranda start verip başlıyoruz. Pandemi dönemi için öngörülerimizden kaynaklanan bazı tedbirleri aldık. Velilerimiz buraya geldiğinde online süreçten çocukların bilgisayar önünde ders almasını istemediklerini bizzat hepsi bildirdiler. Bizde bu süreci online olarak devam ettirmeyeceğiz. Yalnızca kurumumuzun ve rehberlik birimlerimizin desteği ile evlerde soru çözümü ve denemelerle devam edeceğiz. Pandemi döneminde eğer tatil gibi bir durum oluşmazsa da sınav vaktinden en az iki ay önce konuları bitirip yalnızca denemelerle soru çözümleri ile çocuklarımızı sınava yetiştirmeyi planlıyoruz.

MUTLU ÖĞRENCİ BAŞARILI ÖĞRENCİDİR

Öncelikle yaz tatilini verimli bir şekilde değerlendirmek istiyoruz. Mutlu öğrenci başarılı öğrencidir. Bu konuda kesinlikle kimsenin şüphesi olmasın. Çocuğun yaz planlamasını ailesiyle geçireceği günleri ve ders çalışacağı saatleri güzel ve orantılı bir şekilde planladığımızda her zaman verim almışızdır. Öğrenci hem hayattan zevk almıştır hem de sorumluluklarını yerine getirmiştir. Bundan kaynaklı velilerimize bununla ilgili güvence veriyorum. Çocuklarımız kurumumuza geldikten sonra her türlü zaman planlaması, sınav hazırlığı kurumumuzun koçluk hizmetinde takip edilir. Bunu ancak velilerle paslaşarak yapabilirim. Biliyorsunuz ki çocuklar okula gidemiyor. Okula gidemedikleri için eğitimin bir ayağı eksik kalıyor. Bu eksik kalan ayağı anlamak için biz kurum olarak ekip olarak bekliyoruz.

ERKEN KAYIT FIRSATLARI İÇİN VELİLERİMİZİ BEKLİYORUZ

Erken kayıt dönemindeyiz bursluluk sınavlarımız devam ediyor. Ticaret Odası, Sanayi Odası, Esnaf Odası gibi kurumların desteğini arkamızda hissettiğimiz için mutluyuz. Bu protokol yaptığımız kurumlara erken kayıt dönemi indirimlerimiz var. Velilerimiz bunlardan faydalanabilirler.

HER ÖĞRENCİNİN ÖĞRENME ŞEKLİ FARKLIDIR

10 yıllık eğitim koçluğu yapmaktayım. Koçluğun öğrenci üzerindeki başarısının %100 olduğunu söyleyebilirim. Çünkü her çocuk farklı öğrenir. Öncelikle çocukların öğrenim şekillerini belirlememiz ve onun üzerine ilerlememiz gerekir. Öğretmenler bir sınıf ortamında 40’a yakın çocukla hepsinin tek tek öğrenme şekillerini analiz edemezler. Öğretmenlerimizin okul ortamında hepsini analiz edip desteklemeleri mümkün değildir. Biz burada daha küçük gruplarla belirledikten sonra her çocuğun dosyasını ayrıca oluşturuyoruz. Bunun üzerinden de çocukların bireysel olarak çözecekleri sorular ve günlük çalışma şekillerini çıkarıyoruz. Her çocuğun öğrenme şekli farklı olduğu gibi soru sayıları da farklıdır. Bazı öğrenciler 200 soru ile aynı netlere ulaşırken 600 rekorunu gören çocuklar vardır. 1500 rekorunu gören üniversiteye hazırlanan öğrenciler vardır. Ama her öğrenci farklı öğrenir” sözlerine yer verdi.
Bu haber 30.3.2021 18:34:24 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Magandanın savunması suçundan büyük

 • EİB, AB’ye ihracatını yüzde 13 artırdı

 • Buca’da 23 Nisan’a dolu dolu kutlama

 • Vali Çiçek: “Vatandaşların huzuru ve güvenliği bizler için her şeyden önemli”

 • Yatılı kursta 1 aydır devam eden karantina nihayet sona erdi

 • Kocatepe’de gün batımı manzarası görenleri mest etti

 • Bornova’da makam çocukların

 • Kızılay’dan Başkan Kaya’ya teşekkür

 • Aydın’da 3.8 şiddetinde deprem

 • Kuşadası’nda bir apartman karantina altına alındı

 • Kuşadası’nda vatandaşlar kısıtlamaya uydu, evde kaldı

 • Karabağlar Belediyesi, soluk alınacak yeşil alanlar yaratmaya devam ediyor.

 • Ünlü gazeteci Selahattin Duman son yolculuğuna uğurlandı

 • Şehzadeler Belediyesi 23 Nisan coşkusu vatandaşın ayağına taşıdı

 • Kaçak kazı yaparken suçüstü yakalandılar

 • Marmaris’te konvoylu 23 Nisan kutlaması

 • Merkezefendi Basket şampiyonluk için gün sayıyor

 • Kuşadası Belediyesi Ramazan yardımlarına devam ediyor

Benzer Haberler