CHP İZMİR’DE BÜYÜK GÜNE 4 KALA!
CHP İzmir İl Kongresine sayılı günler kalan 30 ilçe başkanı il binasında bir araya gelerek, Deniz Yücel’in uzlaşı adayı olduğunu ve il kongresinde verecekleri desteği ortak bildiriyle duyurdular.

“Bu salonda bulunan ve İzmir’in tüm ilçelerini temsil eden ilçe başkanları olarak bizler, delegasyonlarımızla birlikte bir ve bütün olarak 8 Şubat Cumartesi günü gerçekleşecek 37. Olağan İzmir İl Kongremizde, Sayın Deniz Yücel’i desteklediğimizi, bu onurlu yolda birlikte yürümekten mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyoruz.”

Büyük önem arz eden bu durum, aday olmasına kesin gözüyle bakılan Deniz Yücel için çok önemli bir güç ve kuvvet kaynağı olacağı kanaatindeyim. Ama kongreye bu kadar az kalmasına rağmen Yücel’den adaylığı hatta adaylığına dair bir açıklama dahi yapmaması beni oldukça meraklandırmıyor değil. Evet kendisi potansiyel aday ama aday olacaksa bu kadar da geciktirmemesi kanaatindeyim.

Öte yandan Yücel geçtiğimiz haftalarda bütün ilçe başkanlıklarını tek tek ziyaret etti ve örgütle bir araya geldi. Bu durumu göz önünde aldığımızda ise bu durumun Yücel’in bir nevi gizli adaylık açıklaması mı sorusu aklımıza geliyor.

Son olarak gündeme bomba gibi düşen adaylık açıklamasından bahsetmemek olmaz. İl Başkan Yardımcısı Cüneyt Oğuz adaylığını açıklayarak, “İzmir'de yaratılmaya çalışılan algı, demokrasiyi yok etmek içindir. Bu kararı tek başıma almadım. İzmir örgütünde iki yıl il başkan yardımcısı olarak görev yaptım. Örgütün bana yapmış olduğu telkinler sonucu ve İzmir'in de gelmiş olduğu bu son durumda aday olmaya karar verdim" açıklamalarında bulundu.

Yücel bu adaylık açıklaması sonrası Oğuz’a, “Hayırlı olsun” mesajı attı ve adaylık hususunda kendisine danışılmadığını açıkladı. Öyle ki örgütün istemesi dahilinde aday olduğunu açıklayan Oğuz’un 30 ilçe başkanının Yücel’e desteğini açıklamasının ardından ne yapacağı da merak konusu.

8 Şubat’ta gerçekleşecek kongreye 4 kala yaşanacak gelişmeleri hep beraber takip edip göreceğiz.


Son Yazıları


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları