Örgütten Gümrükçü’ye  görev:  ‘Ankara’ya git Çiğli’den vekil yap!’

Güncel / Yerel Yönetimler

Örgütten Gümrükçü’ye  görev:  ‘Ankara’ya git Çiğli’den vekil yap!’

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, CHP Çiğli Örgütü’nün gerçekleştirdiği toplantıda partililer ile bir araya gelerek, onlardan Ankara’ya giderek Çiğli’den bir ismin Milletvekili olması anlamında çalışmak için görev ve yetki istedi ve salondan büyük bir alkış yükseldi.
Sevilcan GÜNAY/EHAEGE- Cumhuriyet Halk Partisi Çiğli İlçe Başkanlığı, bir birlik ve beraberlik toplantısı düzenleyerek, seçime kısa bir süre kala eski ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, meclis üyeleri ile buluştu.  Toplantıya katılan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü de oldukça önemli bir açıklamaya imza attı.  Başkan Gümrükçü, salonda bulunanlardan Ankara’ya giderek Çiğli’den bir ismin milletvekili olması için yetki istedi ve yetkiyi alan Başkan Gümrükçü, Salı günü Genel Merkez’e gideceğini kaydetti.

 

“O MASAYI MASA YAPAN, O MASAYI YÜRÜTEN KEMAL KILIÇDAROĞLU”

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, iktidara çok yakın olduklarını ve ülkenin demokrasiye tekrar kavuşacağını kaydetti. Gümrükçü,  “Heyecan var mı? 20 küsur sene sonra tek adam rejimini oluşturan, ülkeyi demokrasiden uzaklaştıran yapıyı değiştirmeye ramak kaldı, 56 gün kaldı, evet hızlı bir süreç olacak. Pazartesi günü itibariyle milletvekilleri dosyalarını alacak, sonra hangi illerde ortak seçime gireceğimiz belli olacak. İzmir de muhtemelen ortak yürüyeceğimiz bir il olacak. O masa zor kuruldu; kuranın adı Kemal Kılıçdaroğlu, o masa zor yürüdü yürütenin adı Kemal Kılıçdaroğlu, o masayı masa yapan, muhalefeti iktidara yaklaştıran,  tüm seçmen kitlelerini birleştiren ve Anadolu’dan yürüyen Genel Başkanımız bugün Cumhurbaşkanı adayı. Dün  Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, diye söylediğimizde bize inanmayanlar şimdi onun adaylığına saygı duyuyor ve evet kazanacağız da” ifadelerini kullandı.

“GÖREVİ DE YETKİYİ DE ALDIM VE GİDİYORUM”

Başkan Utku Gümrükçü, konuşmasında partililerden bir de yetki istedi. Gümrükçü, Çiğli’den 40 yıldır Milletvekili çıkmadığını belirterek, artık Çiğli’den milletvekili adayı çıkması anlamında çalışacağını dile getirdi. Gümrükçü, “Ben size söz verdim dedim ki Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanı adayımız olacak ve ben sözümü tuttum. Şimdi sizden sözü alıyorum Genel Başkanımızı, Cumhurbaşkanı yapacağız. Peki, Çiğli ne olacak şimdi sizden sözü aldım bir de yetki istiyorum, 40 yıldır milletvekili çıkaramıyoruz. 2. Bölgede oy  farkını yaratan Karşıyaka ve  bir de  Çiğli var. Bizim de içimizden birisi olsun, bizimle alın teri dökmüş, emek vermiş olsun, genç olsun kadın olsun;  elbette takdir partinin ama yetki istiyorum sizin delegeniz, ilçe başkanınız, belediye başkanınız olmuş bu kardeşiniz olarak  adaylık başvurusundan sonra Çiğli’den milletvekili çıkarmak için bana yetki veriyor musunuz? Ben Salı Çarşamba müsaadenizle Ankara’ya gideceğim .  İzmir’den Genel Başkan Yardımcılarımız Bülent Tezcan ve Muharrem Erkek sorumlu ama ben 8 kişilik komisyonun tümü ile görüşeceğim,  Çiğli’nin sevdasını, hasretini,  talebini önce Genel Başkanımıza daha sonra da Genel Başkan Yardımcılarımıza İleteceğim. Umuyorum ki  İlçemizden bir ismi de sizi temsil etmesi için TBMM’ye göndereceğiz. Ben görevi de yetkiyi de aldım, gidiyorum” diye konuştu.

 
Bu haber 18.3.2023 14:01:47 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Milletvekili aday adayı Akdemir’den  sert tepki: “Depremzedelere verileceği söylenmişti hayalet yurda döndü”

 • CHP’de Milletvekili Aday adaylığı başvuru süresi uzatıldı!

 • İzmir’de yeni haftada hava nasıl olacak?

 • Gram altından tüm zamanların rekoru!

 • Bornova’da asfalt serimleri devam ediyor

 • Kılıçdaroğlu İzmir'de konuştu: “Değişime dönüşüme öncülük yapan Türkiye'yi inşa edeceğiz”

 • Davutoğlu İzmir'de konuştu: “Hattı siyaset yok sathı siyaset var”

 • Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu İzmir'den seslendi:”En önemli konu uçak üretimi”

 • Demokrat Parti Lideri Uysal'dan İzmir'de iktidar mesajı: “Arzu ettiğimiz Türkiye'ye kavuşacağız”

 • Babacan İzmir'de konuştu: “Bu enkazı hep birlikte kaldıracağız”

 • Başkan Tunç Soyer yarın tüm belediye başkanları ile bir araya geliyor

 • Millet İttifakı başkanları, İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi için İzmir’de buluşuyor

 • Balçova’da Şehit Aileleri Onuruna Yemek 

 • Kılıçdaroğlu İzmir'e geliyor... Programında neler var?

 • İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi, Millet İttifakı’nın başkanlarını İzmir’de buluşturuyor

 • Paydaş grupları sonuç bildirgelerini hazırladı

 • 6'lı Masa Genel Başkan Yardımcıları İzmir'de konuştu: “Ülkeyi refaha kavuşturacağız!”

 • Başkan Soyer: Geleceği inşa etmek için çok sebep var

Benzer Haberler