Çoban ateşini CHP Çiğli’den yaktı!

Güncel / Yerel Politika

Çoban ateşini CHP Çiğli’den yaktı!

Cumhuriyet Halk Partisi Çiğli İlçe Başkanlığı bugün birlik ve beraberlik toplantısında eski belediye başkanları, eski ilçe başkanları ve meclis üyeleri ile bir araya geldi.
EHAEGE- CHP Çiğli İlçe Başkanlığı geçtiğimiz günlerde 6’lı masa ilçe başkanları ile bir araya gelmişti. Bugünde partinin eski belediye başkanları, eski ilçe başkanları ve eski meclis üyeleri ile buluşarak, seçimde beraber çalışmak için yola çıktı.

ÖZCAN: “BU SEÇİMİ BERABER ÇALIŞARAK KAZANACAĞIZ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, birlik ve berberlik mesajı vererek, kırgınlıkları bir kenara bırakmayı ve beraber çalışmayı istedi. Salondan büyük bir alkış alan ve beraberis seslerinin yükseldiği toplantıda seçim çalışmaları başladı. Özcan, “Çok sevgili yol arkadaşlarım, sözlerime başlamadan hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum, Hoş geldiniz. Bugün şanlı tarihimizin en önemli günlerinden birisi olan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin  108. yıl dönümü,  Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale’yi geçilmez kılan tüm kahramanlarımızı ve şehitlerimizi saygıyla ve minnetle anıyoruz. Bu denli anlamlı bir günde beraber el ele verip, yürümemiz de oldukça anlamlı. Atalarımıza ve şehitlerimize de bunu borçluyuz. Aynı zamanda asrın felaketi Kahramanmaraş depremlerinde hayatını kaybeden canlarımızı bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.  Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bugünkü toplantımızın esas amacı 14 Mayıs Seçimleri ve bu seçim ile ilgili çalışmalarımız. Bu seçimleri ancak hep beraber kenetlenerek ve çalışarak başarabiliriz” diye konuştu.

Başkan Mert Özcan sözlerini şöyle sürdürdü;

“BAŞLIYORUZ…”

Bugün burada hep beraber ayağa kalkacağız, çok çalışacağız ve başaracağız. Başlıyoruz sloganı ile hep beraber bir ağızdan haykıracağız. Bugünden başlayarak hep beraber omuz omuza; Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı yapmak için BAŞLIYORUZ, Hak Hukuk Adalet için başlıyoruz, Genel Başkanımızın da dediği gibi ‘gülümseyen yüzleri tekrar görmek’ için başlıyoruz!Aydınlık bir gelecek, demokrasinin yeniden taçlandığı bir ülke için başlıyoruz,Türkiye'yi akılla, erdemle ve liyakatle yönetmek için başlıyoruz,Hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi için başlıyoruz, Bereket, huzur ve adalet hasreti için, sofralara bereketi getirmek için başlıyoruz,Kader dedikleri bu nizamı, değiştirmek için Başlıyoruz,Hak ettiğimiz düzeni hep beraber kurmak için başlıyoruz,Halktan çalınanı, halka geri vermek için başlıyoruz,Bu acımasız iktidardan kurtulmak, yeni bir Türkiye için başlıyoruz!Çiğli de oylarımızı arttırmak için başlıyoruz ve yeniden ayağa kalkacağız.

“GENEL BAŞKANIMIZI 13. CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ”

Bugünden itibaren kırgınlıklarımız, kızgınlıklarımız, dargınlıklarımız varsa da bir kenara bırakarak, tek yürek olacağız. Evet, birleşe birleşe kazanacağız. Bir olmaktan başka çaremiz yok. Çünkü bu tehditkâr, baskıcı iktidardan başka türlü kurtulamayız.  Bizler hepimiz canla, başla kanımızın son damlasına kadar çalışacağız ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı yapacağız. Cumhuriyet Halk Partisini de iktidar yapacağız. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Mevzu Vatansa gerisi teferruattır’ bu gerçekten de böyledir; biz bu iktidardan kurtulamazsak, belki de yarın vatanımız dediğimiz bu topraklar, daha da zor günler yaşayacak, vatanımıza sıkı sıkıya sarılmak için birlik olacağız. Her şeyi bir kenara bırakacağız ve 56 gün sonra gerçekleşecek bu önemli seçime odaklanacağız.

“GÜMBÜR GÜMBÜR SOKAĞA ÇIKIP KAZANACAĞIZ”

Bizim beraber çalışmaktan ve bu seçimi kazanmaktan başka yapacak bir şeyimiz yok. ülkenin kaderini değiştiren bir seçime doğru giderken daha çok kenetleneceğiz. Bizim tek işimiz şu an çalışmak, çalışmak ve çalışmak, sonrasında da bu seçimi kazanmaktır. Ebedi ve tek Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır" evet biz de en iyi bildiğimiz şekilde sahada beraber çalışacağız ve bu vatanı ne kadar sevdiğimizi, bizi kimsenin bölemeyeceğini göstererek bu seçimi kazanacağız. Başka çaresi yok, kazanacağız ben inanıyorum, siz de inanın ve gelin el ele verelim, gümbür gümbür o sokağa çıkalım, ve bu seçimi kazanalım.

“AYAĞA KALKIYORUZ”

Sizler de görüyorsunuz ki laiklik karşıtı yapılar Cumhur İttifakında birleşiyor ve gerici tehlike de büyüyor. “Kadınları koruyan yasa üzerinden pazarlık” yapılıyor. Aleni bir şekilde vatanımız, laiklik ve  çocuklarımızın geleceği tehlikededir. Bu gerici karanlığa dur demek için kazanmak zorundayız, bunu çocuklarımıza, torunlarımıza borçluyuz, onlara aydınlık yarınlar vermek için bunu yapmalıyız. Var mısınız? Var mısınız? Var Mısınız? Hadi dostlar o zaman ayağa kalkıyoruz, ayağa kalkıyoruz ve başlıyoruz!

COŞKUNER: “DEVLETİN FABRİKA AYARLARINA DÖNMESİ LAZIM”

Örgütlenme ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sedredil Coşkuner’de devleti ve Türkiye’yi yönetme vurgusu yaptı. Coşkuner, “ Çiğli’yi görünce çok hoşuma gitti. Geçmiş dönem ilçe ve il yönetimi ile İl Başkanlığı olarak bir toplantı yaptık ve bugün ilk kez Çiğli ilçemiz başkanlığımız birlik ve beraberlik toplantısı yaptı.  İlçe Başkanıma teşekkür ederim, şimdi sonuç almanın tam zamanı biz Türkiye’yi ve devleti yönetmeye talibiz. Sahada umut olacağız ve insanlara dokunacağız. Şu an en büyük sorunumuz işsizlik, iktidara gelmeliyiz ve sorunları çözmeliyiz. O yüzden birlik ve beraberlik içinde olursak kazanacağız. Görüyorsunuz özelleştirmeden dolayı devletin tek dikili ağacı yok. Devletin fabrika ayarlarına dönmesi lazım. 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı seçiminde Çiğli’den  yüzde 44 oy çıkmış var mısınız  bu oyu yüzde 65’e  çıkarmaya) Çankaya Köşkü’ne CHP Bayrağını dikip, Genel Başkanımızın da emeğinin karşılığını vermemiz lazım” dedi.

 

 
Bu haber 18.3.2023 13:28:48 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Komünist Osman belgesel oldu

 • FabrikaLab İzmir’de Robotel üretildi

 • Beko: Satera işçisi yalnız değildir!

 • Bayraklı’nın camileri dezenfekte ediliyor

 • Kılıçdaroğlu'ndan seçim zirvesinde başkanlara uyarı!

 • 66 seçkin İYİ Partili Aday Adayı Görücüye Çıktı

 • Ve Muharrem İnce 100 bin imzaya ulaştı!

 • CHP'li belediye başkanları Ankara'da toplandı: 'Bugünden itibaren sahadayız'

 • Önceki dönem Disk Genel Sekreteri Cafer Konca Çiğli’de aday adaylığını kamuoyuna duyurdu!

 • AK Parti'de temayül heyecanı... Aday adayları için sandık başına gittiler!

 • Cumhurbaşkanı adayları imzalarında güncel durum ne? İşte son rakamlar!

 • Eğitimci Arzu Yıldırım ' Çocuklarımızın, Gençlerimizin Yok Edilen Hayalleri İçin Yola Çıktım”

 • 41. Hülya-Özdemir Nutku Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali başlıyor

 • CHP’li vekil adayı Alçay:“Bu kadar sevildiğimi bilmiyordum, örgütümüze ve hemşerilerimize layık olmak için gece gündüz mecliste de çalışacağım.”

 • Meslek Fabrikası'nda depremzedeler için iç çamaşırı üretiliyor

 • Bornova’ya, miniklerin elinden yeni fidanlar

 • Beko: Üsküp ve İzmir’in kardeşliği miras kalacak

 • Dikili’de Birlik ve Beraberlik Sofrası

Benzer Haberler