Biz Sağlık-Sen`in Genel Başkanı Özgür Yıldırım oldu

Eğitim - Sağlık

Biz Sağlık-Sen`in Genel Başkanı Özgür Yıldırım oldu

BİZ Sağlık-Sen olağanüstü genel kurulunda tek listeyle seçime giren ve tüm delegenin oyunu alarak Genel Başkan seçilen Özgür Yıldırım, seçimin ardından açıklamalarda bulundu
Biz Sağlık-Sen Genel Başkanı seçilen Özgür Yıldırım, Türkiye'de sendikacılığın vesayet altına alındığını kaydederek, "Sağlığın ekip işi olduğunu unutanlara, ayrıştırmaya, ötekileştirmeye, bölünmeye inat! Birleştirmeye topyekün biz olmaya, samimiyetle yüreklere dokunmaya geliyoruz. Haklı mücadelemizin adamı, mesleki onurumuza, adanmışlığımızla örnek olmaya geliyoruz, kısacası 'Biz olmaya' beraber olmaya geliyoruz. Güçlü  ve cesur senkidal anlayışı Tüm Türkiye de öğretmeye geliyoruz" dedi. 

 

BİZ Sağlık-Sen olağanüstü genel kurulunda tek listeyle seçime giren ve tüm delegenin oyunu alarak Genel Başkan seçilen Özgür Yıldırım, seçimin ardından açıklamalarda bulundu. Sendikacılığın vesayete teslim olduğunu kaydeden Yıldırım, sendicalık alanında bir devrim yaratmak için ekibiyle birlikte yola çıktığını anlatarak, "Bizler yıllarca sendikal mücadelenin içinde emekten yana olmuş, birçok bedel ödemiş kişileriz. Sağlıkta bedel ödeyenlerin haklı mücadelesinde bir çok  engellemelere rağmen yılmadan yorulmadan mücadelemize devam edenleriz. Türkiye'deki sendikacılığın vesayete teslim olduğunu görüyor ve biliyoruz. Sendikacılığı bitiren sistemin parçası olmak yerine namusuyla, şerefiyle ve insan onuruna yaraşır bir mücadelenin içinde 'Biz' olmaya geliyoruz. Pandemi süreci mevcut sendikaların sorgulandığı bir dönem olmuştur. Yetkili sendikanın etkisizliği, sayısal çoğunluğun basiretsizliği, sağlık emekçilerinin temsil edilmediği net bir şekilde görülmüştür. Hakkı hukuku temsil edemeyen bir çoğunluğun içinde olmaktansa, cesur, mücadeleci, sorunlara çözüm üreten ve 'Soran- Sorgulayan' sağlık çalışanlarımızla birlikte el ele omuz omuza olmayı, yani 'Biz' olmayı tercih ediyoruz" dedi. 

"ÖRNEK OLMAYA GELİYORUZ"

Cesur sendikal anlayışa vurgu yapan Yıldırım, "Bugünün tarihini not alın, bugün milattır. 'Artık Hiçbirşey eskisi gibi olmayacaktır' diyoruz. Biz olan, bizimle olan, herkesin ve her kesimin sendikası olmak için yola çıkıyoruz. Siyasetin yön verdiği değil siyasete yön verenlerin sendikası olamaya geliyoruz. Sağlık emekçilerimizin  sözcüsü, temsilcilerimizin gür sesi olmaya geliyoruz. Sağlığın ekip işi olduğunu unutanlara, ayrıştırmaya, ötekileştirmeye, bölünmeye inat! Birleştirmeye topyekün biz olmaya, samimiyetle yüreklere dokunmaya geliyoruz. Haklı mücadelemizin adamı, mesleki onurumuza, adanmışlığımızla örnek olmaya geliyoruz, kısacası 'Biz olmaya' beraber olmaya geliyoruz. Güçlü  ve Cesur Senkidal anlayışı Tüm Türkiye de öğretmeye geliyoruz" ifadelerini kullandı. 

YILDIRIM'DAN "KADIN" VURGUSU

Sendikacılık faaliyetleri içinde kadının önemine dikkat çeken Yıldırım, "Bizler aile bilinciyle var olacak, birliktelikten güç alacak, samimiyete inanacağız… Sağlık çalışanlarımızın; basiretsizlikte zirve yapmış sendikalarını sorgulaması gerekiyor. Biz'ler bugüne kadar sağlık çalışanlarının kısık çıkan seslerini haykırdık, şimdi de haykıran bir ekip olmaya geliyoruz. Tüm Türkiye'de temsil noktasında sayılarımızı hızlı bir şekilde arttıracağız. Sağlık sisteminin yüzde 68'ni oluşturan kadınlarımızı görmezden gelen sendikal anlayışı tarihe gömüyoruz. Başımızın tacı olan mesleğini samimiyetle ve vicdanla yapan kadınlarımızın, Biz Sağlık Sen'de etkin rol almasını sağlayacak, her alanda var olacağız. Tüm Türkiye'de sosyal sorumluluk projeleriyle de Biz Sağlık Sen'in  adından  söz ettireceğiz" dedi. 

"HEDEFİMİZE YÜRÜMEKTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ"

Yıldırım açıklamasını şöyle sürdürdü:

Başarılı olmak istiyorsak ”BİZ” olacağız. Bizde kesinlikle benliğe yer  olmayacak. Biz olmayanlarda işimiz olmayacak. Biz Sağlık Sen olarak, Türkiye'de sendikal anlayışı değiştirmeye geliyoruz. Her türlü ayrışmaya ve ötekileştirmeye son veriyor. 'Sen, ben yok! Biz varız' diyoruz. Sorunlara çözüm olmaya, sağlık emekçisinin sözcüsü olmaya meydanların ve sağlık sisteminin her kademesini temsil etmeye geliyoruz. Son olarak, yok sayılan sağlık emekçilerimiz için teslimiyet politikalarını gömüyor, köprüleri yıkıyor, gemileri de yakıyoruz… Bedeli ne olursa olsun, sağlık sisteminde bedel ödeyen herkesin ve her kesimin sözcüsü olmaktan ve hedefimize yürümekten vazgeçmeyeceğiz; diyoruz.

"BİZ'İMLE OLANLARA SELAM OLSUN"

Bu duygu ve düşüncelerle, değerli başkanım kıymetli ağabeyim Cihan Tekin Başkanım başta olmak üzere yönetim kurulu üyelerine teşekkürü borç biliyor, birbirinden değerli teşkilatımızın kıymetli delegasyonuna da ayrıca teşekkür ediyorum. Biz olanlara, bizimle olanlara selam olsun, genel kurulumuzun, teşkilatımıza ve bütün  sağlık çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyor, hepinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.
Bu haber 10.8.2022 09:53:11 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Bayraklı’nın çehresi değişecek…Cengizhan, Alpaslan ve Fuat Edip Baksı Planları Askıya Çıktı

 • Buca’da dolu dolu “Avrupa Hareketlilik Haftası”Spor, dans ve tiyatro Buca'da buluştu

 • CHP’li Sertel israfın boyutlarına dikkat çekti…Okullarda tasarruf dersleri verilmesini önerdi

 • 6. İzmir Uluslararası Edebiyat Festivali, ‘Edebiyat Sakindir’ Temasıyla Gerçekleşecek

 • Meteorolojiden İzmir’e Kuvvetli lodos ve yağış uyarısı!

 • Karabağlar'da kadınlardan spor kurslarına yoğun ilgi

 • Başkan Soyer Balkan Kültür Gecesi’ne katıldı…“Bugün belediye başkanı olarak değil Arnavut Mustafa Çavuş’un torunu olarak aranızdayım”

 • Gaziemir Belediyesi’nden örnek çalışma…Üniversite öğrencilerine ekonomik destek

 • 16. Balkanlılar Halk Dansları ve Kültür Festivali’nde son gün…Rumeli’den Göçler ve Osmanlı’da Çok Kültürlülük söyleşisi yapıldı

 • Kız Öğrenci Yurdu inşaatına ilk kazma…Bornova’ya yeni öğrenci yurdu

 • Narlıdere’de Engelli Şarj İstasyonu Kuruldu

 • Akdeniz kentlerinden uzmanlar İzmir'de bir araya gelecek

 • Kosova Filarmoni Orkestrası’ndan Balkan ezgileri

 • Yücel’den AKP’ye Sahadan Mesaj Ve Kamp Değerlendirmesi: “AKP’lilerin Çırpınışına Bakılacak Olursa… “

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden destek konseri…Feridun Düzağaç SMA hastaları için söyleyecek

 • Gökçealan Osmancık Üzümü İle Şenlendi…Orhan Sarıbal: Filiz Başkan Efes Selçuk’ta Tarımsal Kalkınma İçin Her Şeyi Yapıyor

 • AK Partili Nasır, “İzmirlileri oyalamaktan bıkmadınız mı?”

 • CHP’li Bakan: “Paraları ödenmeyen helikopterlerin yangına müdahale etmediği iddiaları doğru mu?”

Benzer Haberler