Başkan Gümrükçü’den mecliste birlik mesajı: “Bu kardeşliğin tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum”

Güncel / Yerel Yönetimler

Başkan Gümrükçü’den mecliste birlik mesajı: “Bu kardeşliğin tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum”

Çiğli Belediyesi ağustos ayı olağan meclis toplantısı Başkan Utku Gümrükçü idaresinde gerçekleşti. Başkan Utku Gümrükçü, mecliste birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Sevilcan GÜNAY/ EHAEGE-Çiğli Belediyesi ağustos ayı olağan meclis toplantısı Başkan Utku Gümrükçü idaresinde gerçekleşti. Başkan Utku Gümrükçü, mecliste birlik ve beraberlik mesajı verdi. Geçtiğimiz gün Alevilere yönelik gerçekleşen saldırıyı kınayan Başkan Gümrükçü, “bir birimizi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden yolumuza devam ediyoruz.  Ben bu kardeşliğin tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum” dedi.

Atatürk Mahallesi sınırları içerisinde yer alan mülkiyeti Çiğli Belediyesi’ne ait olan resmi tesisi alanında kalan taşınmazın Aile Sağlığı Merkezi yapılması amacıyla resmi tesisi alanının sağlık tesisi alanı olarak değiştirilmesi önergesi meclis gündemine geldi.

“ATATÜRK MAHALLEMİZE EN KISA ZAMANDA BİR SAĞLIK OCAĞI YAPILMASINI İSTİYORUZ”

Başkan Utku Gümrükçü’den  önerge hakkında bir  açıklama geldi. Gümrükçü, Bu alanın Sağlık Ocağı yapılacağını kaydederek şunları söyledi, Atatürk Mahallesinde sağlık ocağı yapılması için büyük bir talep var,  çok hızlı büyüyyen bir mahallemiz ve hemen yanında 20 bin nüfusa sahip olan Evka 5 Mahallemiz var,  İzkent Mahallesi Sağlık Ocağı var ama Atatürk Mahallesi de oldukça büyük bir mahallemiz.  Yapılan görüşmeler ve muhtarın görüşmeleri ile bir bağışçı bulundu ve sınırlı bir bütçesi de olduğu için böyle bir öneriyi gündeme getirdik. Atatürk Mahallesi’ni hızlı bir şekilde bir Sağlık Ocağı’na kavuşturmak istiyoruz.”

“METİN SOLAK’IN İSMİ YAŞAYACAK”

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Başkan Utku Gümrükçü, “Acılarımız oldu ve olmaya devam ediyor, Metin Solak’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz, gerçekten bu ilçede hizmet etmek zor. Çiğli yeni kentleşen bir  bölgesi, göçle büyüyen bir kent ve geçmişten gelen sorunları da var. Bu görevler de topluma ne verebilirim dediğimiz görevler kendi sağlığınızdan da ödün veriyorsunuz Metin Bey’de öyleydi, bugün oğulları da geldi kendisini bir kez daha andık.  Arama Kurtarma Ekibi, Akvaryum Kafe gibi bir çok önemli projede imzası var Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Bizim için de bu görev dönemi çok acılı oldu. Galip Başkan, Metin Başkan, Yıldıran Başkan ve 2 tane meclis üyemizi kaybettik. Metin Başkanın adını uygun bir yere veririz diye düşünüyorum” dedi.

MEZHEP VE KİMLİK ÇATIŞMASI VE  BUNUN ÜZERİNDEN DE ÜLKEYİ BİR KAOSA SÜRÜKLEMEK İSTEYENLERE DE GEREKLİ CEVABI VERMİŞ OLURUZ…

Geçtiğimiz günler Cemevi ve Alevi Derneklerine gerçekleştirilen saldırıdan dolayı büyük bir üzüntü duyduklarını kaydeden Başkan Utku Gümrükçü, “ Geçtiğimiz akşam Muharrem  Ayı dolayısıyla Harmandalı Cemevi’nde dostlarımızla iftar yaptık. Evka 2 Cemevi’nde de yine oruç açacağız hepinizi davet ediyorum. Bu mezhep ve kimlik çatışması ve bunun üzerinden de ülkeyi bir kaosa sürüklemek isteyenlere de gerekli cevabı verirmiş oluruz. Çiğli Özel’in de bizler hep beraber oybirliği ile Harmandalı Cemevi için bütçeden katkı koyduk, bir birimizi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden yolumuza devam ediyoruz.  Ben bu kardeşliğin tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.  

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1.8.2022 19:09:01 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin acı günü

 • Efes Selçuk Sokakları Kadınlara Emanet

 • Kurtuluşun 100’üncü yıl finalleri nefes kesti 

 • Afetler ve sivil toplum Buca’da konuşuldu

 • PERGEL üyesi kadınlardan şiddete karşı farkındalık eylemi

 • Çiğli Belediyesi İnşaat Denetimlerini Sıklaştırdı

 • Sekizinci gençlik kampı Çandarlı’da

 • İşlenmiş Deri Sanatı Narlıdere’de Öğrenilecek

 • Sertel: Bütün imkanlar beşli çetenin ayaklarının altına seriliyor

 • Başkan Soyer açıkladı 9 Eylül yürüyüşüne CHP Lideri  Kılıçdaroğlu’da katılacak 

 • 100 muhtardan İzmir’e 100’üncü yıl hediyesi

 • Resmi Gazete'de yayımlandı! 2. el araçta 6 ay-6 bin km şartı

 • Bornova’da 250 çocuğa toplu sünnet

 • Karşıyaka’da Sancar Maruflu’ya Duygu Dolu Anma

 • Efes Selçuklu Yeni Üniversitelilerin İlk Harçlıkları Belediyeden

 •   15’inci Türkiye Tiyatro Buluşması başladı ….Başkan Soyer’e sanata desteği için onur ödülü

 • Eşrefpaşa Hastanesi metal kapı dedektörü uygulamasına geçti

 • Bayraklı’nın yüzme havuzuna yoğun ilgi

Benzer Haberler