Başkan Kırgöz: “Dikili Tarihinde Olmayan Belediye Örgüt Uyumunu Yakaladık”

Güncel / Yerel Yönetimler

Başkan Kırgöz: “Dikili Tarihinde Olmayan Belediye Örgüt Uyumunu Yakaladık”

Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, yaz mevsiminde ilçe nüfusunun 300 binlerin üzerine çıktığını, geçtiğimiz Kurban Bayramı'nda ise nüfusun 1 milyonu aştığını kaydetti.
Sevilcan GÜNAY/EHAEGE- İller Bankası'ndan alınan payların kış nüfusuna göre olduğuna ve yaz aylarında kıyı şeridindeki belediyelerin İller Bankası payının yazlık nüfusa göre oranlanması gerektiğine dikkat çeken  Başkan Kırgöz, konuya ilişkin Türkiye Belediyeler Birliği'ne de yazılı müracaatta bulunduğunu anlattı. Kırgöz, "Kıyıya sınırı olan ilçelerin en büyük sorunlarından biri nüfus hareketliliği. Dikili İlçesinde 46 bin 500 nüfus var şu an resmi olarak gözüken ama yapı kullanım izin belgesi almış konut sayısına baktığımızda 85 bin konut var. Dolayısıyla 270 binin üzerinde nüfus yoğunluğu oluşuyor. Kaldı ki yazlığa gelen insanlarda, hiçbir evde 2-3 kişi olmaz, çocukları, aileleri toplanır, buradan baktığımızda da nüfus 300 binin üzerine çıkıyor. Bayramları saymıyorum zaten, Kurban Bayramı'nda nüfus 1 milyonu geçti. Trfaik kilitlendi adeta" dedi.

 

"MİLLET İTTİFAKI BUNU DA ÇÖZECEK"

Süreçten belediye çalışanlarının da olumsuz etkilendiğini aktaran Kırgöz, "Dolayısıyla bizim İller Bankası'ndan aldığımız pay, bunun haricinde 46 bin 500 kişiye göre oluşturulmuş işçi-memur yapısı, çalışan sayısı var. Bunlar bizim hizmet vermemizi çok zorlaştırıyor. Sürekli biz mesai takviyesi yaptırarak personelimizi çalıştırıyoruz. Bu hem personelin gerçekten olağanüstü bir çaba harcamasına, enerji harcamasına neden oluyor. Bizim de bütçemizi zorluyor, masai için ödediğimiz farklardan dolayı. Bu çok ciddi bir konu. İnşallah bu sorunu da Cumhuriyet Halk Partisi önderliğinde kurulacak Millet İttifakı'nın hükümeti çözecek. Bekliyoruz sabırsızlıkla" diye konuştu.

"RESMİ KURUMLARDA İŞLERİMİZ YÜRÜMÜYOR"

İktidarın Cumhur İttifakı belediyeleri ile Millet İttifakı belediyeleri arasında ayrım yapıp yapmadığına yönelik soruyu da yanıtlayan Kırgöz, "Resmi kurumlarda işlerimiz yürümüyor. Birçok yerden beklediğimiz kurum görüşleri gelmiyor, beklediğimiz komisyon görüşleri gelmiyor. Bunları beklemeye devam ediyoruz. Sabırla bekliyoruz bakalım. Beklentilerimiz karşılanacak mı" ifadelerini kullandı.

"DİKİLİ TARİHİNDE OLMAYAN BELEDİYE ÖRGÜT UYUMUNU YAKALADIK"

Geçtiğimiz günlerde CHP Örgüt ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın yaptığı "Türkiye'nin her yerinde öbek çalışmalarımızı tamamladık" açıklasmının hatırlatılması ve Dikili'deki belediye - örgüt uyumuna yönelik soruların yöneltilmesi üzerine konuşan Kırgöz, "İlçemizde belediye-örgüt uyumu Dikili tarihinde hiç olmadığı kadar iyi, uyumumuz çok iyi düzeyde. Gerçekten müthiş bir uyum var. İlçe örgütü, gençlik kolları, kadın kolları, vatandaş herkes bir arada. Uyum konusunda hiçbir sıkıntı yok. Öbek çalışmaları olarak biz Dikili'de hiç durmuyoruz. Gerek ilçe örgütü gerek belediye... Uyumun da yarattığı sinerjiyle birlikte hep sahalardayız. Dikili'de bütün köyler, mahalleler birer defa dolaşıldı, ikinci tura geçildi, o da bitmek üzere. Dikili seçime hazır. En son yapılan anketlerde de hem yerelde hem genelde oylarımızın aşırı derecede, çok yüksek derecede arttığını görüyoruz" açıklamasında bulundu.

"YANGINLARIN PEK ÇOK SEBEBİ VAR"

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte hemen her gün meydana gelen orman yangınlarına ilişkin de açıklamada bulunan Kırgöz, "Orman yangınlarının birçok sebei var. Ülkedeki küçükbaş hayvanın azalmasından tutun da birçok sebebi var. Trafo patlamalarından, enerji hatlarındaki olumsuzluklardan da çok yangın çıkıyor. En son Bergama'da çıkan yangın kapsamında zarara uğrayan Süt Kardeşler firmasının yetkilisiyle görüştüm; bir hafta önce patlayan trafodan çıkan yangının tam soğutulmaması tekrar rüzgarla soğutulmayan alanda alev alması sonucu ortaya çıktığını ifade etti. Herkesin duyarlı, dikkatli olmaı lazım. Bu çok kapsamlı bir konu, yangın konusunu ben 2 saat anlatabilirim" ifadelerini kullandı.
Bu haber 25.7.2022 08:26:20 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Başkan Önal’dan dayanışma çağrısı:“Tebrik çiçekleriniz desteğe dönüşsün”

 • Başkan Demir’den can dostlar için “Canbulans” müjdesi

 • Çiçeği Burnunda Başkan İlk Nikahını Kıydı

 • Başkan Kınay mazbatasını aldı

 • Güzelbahçe’de devir teslim yapıldı

 • Mutlu: İşimiz, gücümüz Konak olacak

 • Başkan Ünsal’ın ilk ziyareti Zübeyde Hanım’a

 • Başkan Demir tebrik çiçeği yerine SMA’lı İkbal’e destek istedi

 • Başkan Eşki, göreve resmen başladı

 • CHP Parti Sözcüsü Yücel’den 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı: “AKP İktidarları, Avukatlık Mesleğinin Saygınlığını Zedelemiştir”

 • CHP Lideri Özel tarihi zaferin ardından ilk kez İzmir'e geliyor!

 • Başkan Tugay’ın Karşıyaka’daki son açılışı seramik atölyesi oldu

 • Aracını belediyeye bağışladı, makam aracı kullanmayacak!

 • Karşıyaka stadı için miting yaptılar

 • Sağlıklı nesiller için tarım ve spora destek

 • CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel:“Bu Pazar En Önemli İşimiz Oyumuza Sahip Çıkmak”

 • Çandarlı tarihi bir gün yaşadı

 • CHP’li İrfan Önal, “Engelleri birlikte aşacağız”

Benzer Haberler