Kılıçdaroğlu’ndan İktidar vurgusu, 418 Milyar Dolar çıkışı ve iktidarımızın ilk 6 ayında Milyar dolarlarca fon gelecek açıklaması

Ana Manşet / Güncel

Kılıçdaroğlu’ndan İktidar vurgusu, 418 Milyar Dolar çıkışı ve iktidarımızın ilk 6 ayında Milyar dolarlarca fon gelecek açıklaması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün vizyon belgesini açıkladı.'İktidarımızın ilk 6 ayında milletimizin ferahlaması için hızlı çözümlerimiz hazır. Gerçekleştirildiğim Uluslararası temaslarda toplamda 5 trilyon 461 Milyar Dolarlık fon üreten yatırım bankları ile verimli toplantılar yaptık' dedi.
Sevilcan GÜNAY/ EHAEGE- CHP’nin bugün açıkladığı vizyon belgesi kapsamında oluşturulan ve aralarında ABD’li yazar, ekonomist Jeremy Rifkin, Prof. Dr. Daron Acemoğlu, Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Refet Gürkaynak, eski TCMB Başekonomisti Hakan Kara gibi isimlerin bulunduğu İkinci Yüzyıla Çağrı Grubu’nun konuşmalarının ardından .CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu.

 

“ TÜRKİYE’Yİ TEK BİR KİŞİ DEĞİL LİYAKATA DAYALI BİR SİSTEM YÖNETECEK”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Yapacaklarımızın bir ön izlemesini gördünüz ve emin olun ki burada önce umutsuz olmamamız gerektiğini bize öğrettiler. Ülkesine destek olmak isteyen isimler inanın çığ gibi büyüyecek. Ben sizi bir adaya oy vermeye çağırmıyorum derken net anlaşılsın Türkiye’yi tek bir kişi değil liyakat dayalı bir sistem yönetecek. Türkiye’nin kökten değişme ihtiyacı var böyle bir Türkiye mümkün ve emin olun iktidara geleceğiz. Bu ülkede hiç kimse korku ile uyanmayacak. Oluşturacağımız sistem esnafı, sanayiciyi, vatandaşı koruyacak. Yönetimler gelip gidecek ama ülke asla savrulmayacak. Bu benim ülkeme bırakacağım en güzel miras olacak” dedi.

6’LI MASA VURGUSU

Kılıçdaroğlu açıklamalarına şöyle devam etti;

Bugün verdiğimiz kavga Türkiye’nin nasıl bir ülke olacağı, nasıl bir Türkiye hayal ettiğimizin davası. Bugün size CHP Lideri olarak seslenmiyorum. Kuracağımız sistemin büyük güç birliğinin bir parçası olarak sesleniyorum. Bu siyaset üstü güç birliği sizinle çalışınca olacak. Bir de siyasal güç birliği var yani 6’lı masa Türkiye için çalışan kalbi Türkiye için atan 6 kişi bir araya geldi. Ülke söz konusu olunca ideolojik görüşler teferruattır dedik ve bu bizim en büyük gücümüz. Zorbalığa direnen 6 lideriz. Türkiye için ülkemizin haysiyeti için kilitlendik biz 6 lider beraber yürümeye devam edeceğiz. Anayasamız hazır, gece gündüz çalışıyoruz. Ahlaki ve vicdani ortaklımız var. Meral Hanım Partisini kurarken nasıl bir mücadele verdi çok iyi biliyorum. Meral Hanım merttir, Temel Bey bilgedir ve cesurdur. Ahmet Bey ile vatan söz konusu olduğunda bir araya gelmekten bir an bile tereddüt etmedik. Onun deneyimi ve entelektüelliği bize katkı sağlayacak. Gültekin Bey’de ise  Menderes ve Demirel’in  gençliğini ve ruhunu görüyorum. Ali Babacan’nın tecrübesini ve başarısını biliyorum. Bu zaferi İyi, cesur, dürüst ve yürekli insanlar kazanacak.

“TOPLAM 5 TRİLYON 461 MİLYAR DOLAR ÜLKEYE GELECEK”

Türkiye dahil dünyanın her yerinden işinde en iyi uzmanlar ve siyaset üstü vatanseverlerle bunun için buluştum. 6’lı masayı oluşturan partilerimizin de çok iyi kadroları ve bu değerli insanlar ile beraber çalışıyoruz.  Tabi ki en iyileri bulmak yetmez. Onların elini güçlendirmek de gerekir. Bunun için kaynağa da ihtiyaç var. Açık ve net söylüyorum Bay Kemal bu sorunu da çözdü. İktidarımızın ilk 6 ayında milletimizin ferahlaması için hızlı çözümlerimiz hazır. İlk adım halkımıza nefes aldırmak sonra kalıcı refahı sağlayacağız. Gerçekleştirildiğim Uluslararası temaslarda toplamda 5 trilyon 461 Milyar Dolarlık fon üreten yatırım bankları ile verimli toplantılar yaptık. Aralarında tefeci, kara para sahipleri, şaibeli kişiler ve baronlar yoktu. Dijital, teknolijiyle,  yapay zeka, finansla teknolojiler ve yeşil enerji gibi büyük sektörlere yatırım yapan kurumlar vardı. İktidarımızın ilk 3 yılında en az 100 Milyar Dolar doğrudan yatırım gelecek. Ben bu parayı kesinlikle getireceğim. Bu yeter mi? Hayır, dünyanın her yerinde bağımsız birçok varlık fonu var. İktidarımızın ilk 3 yılında onlardan da en az 75 Milyar Dolar yatırım alacağız. Ayrıca yeri yurdu, kaynağı belli sürdürülebilir fonlardan da en az 150 Milyar Dolar yatırım getireceğiz. Özellikle hedefimiz Avrupa  ve Uzak Doğu’nun emekli fonları olacak Norveç ve Singapur gibi.

“418 MİLYAR DOLARI ONLARIN BORÇ DEFTERİNE YAZDIM KURUŞUNA KADAR ALACAĞIM”

Türkiye büyük kaynaklara ve potansiyellere sahip bir ülke ama yolsuz yönetim yüzünden halk hiçbir şeyden pay alamıyor ama Bay Kemal çetelerle ve yolsuzlarla mücadele edecek. Çünkü ben kirli sermayenin adamı olmam.  Kirli sermayenin çaldığı 418 Milyar Doları borçları olarak onların defterine yazım. Ben biliyorum onlar neden sürekli benimle görüşmek istiyor, aracı gönderiyor, arkamdan iş çeviriyor ve anketçileri sürekli muhalefetten gözüken medya kalemlerini satın alıyor ben biliyorum. Kuruş kuruş dünyanın neresinde paranız varsa biliyorum bu parayı sizden kuruş kuruş alacağım,  kurtulamazsınız. Bu ülkede ücretli çalışanlara hiçbir zaman büyümeden pay verilmedi yetmezmiş gibi sahte enflasyon oranları ile çalışanların maaşları gasp edildi. Bu devletin maaş alanlara en az 300 Milyar Dolar borcu var, biz bu borcu ödemeye geliyoruz. Çalışanlar için gelir vergisi tarifesini yeniden düzenleyeceğiz, bu para çalışanın cebine geri dönecek  ve biz borcumuzu ödemiş olacağız. Gerçek zenginleşmede böyle olur. Bunun gereğini yapacağım herkes inanmalı. Bir, güven ortamı yaratarak yatırımı çekeceğiz, iki,   temiz yönetimle halktan çalınanı halka iade edeceğiz, üç akılcı yönetim ile Türkiye’yi hızla krizden çıkaracağız. Ama yetmez, halkımızı da zenginleştirecek ve kalıcı refaha ulaşacağız, yol haritamız, vizyonumuz hazır.

“50 İLİ 8 BÖLGEYİ KAPSAYAN BİR EKONOMİ BÖLGESİ KURACAĞIZ”

Halkımızı kalıcı zenginliğe ulaştıracak projeleri 5 başlığa ayırdım; Bir kaçını şimdi geri kalanını da gelecek günlerde anlatacağım. 1. Endüstriyel dönüşümü gerçekleştireceğiz ve topyekûn kalkınma olacak. Tüm Türki’yi kapsayacak bir üretim ve finansman ağı sağlayacağız. 50 ili kapsayan 8 bölgeden özel ekonomi bölgeleri oluşturacağız. Türkiye genelinde bir üretim ve ihracat hareketi başlatacağız. Bahsettiğim bölgelerde limanlar, tarım bölgeleri, ve dijital yatırım bölgeleri var. Başta İstanbul olmak üzere metropollere yığılan nüfusun  zenginleşen Anadolu’ya yerleşmesini sağlayacağız. Çünkü Anadolı hak ettiği ekonomik değeri kazanacak,  tersine göç başlayacak. 2. İşgücü dönüşümü, istihdam aratacak,  3. Enerji, enerji krizi derinleşiyor bu yüzden enerjide bağımsızlığımızı sağlayacağız, temiz enerjiye yatırım yapacağız ve Akdeniz Havzasındaki durumumuzu kullanacağız. Herkesin güvendiği bir iş ortağı olacağız. Türkiye enerji depolama ve dağıtan bir ülke olacak.  Petrolün nerede olacağını tayin edemeyiz ama cipin nerede üretildiğine biz karar verebiliriz. 21. Yüzyıldın en önemli şeyi çip üretimidir. Önümüzdeki yıllarda daha da artacak olan gıda kıtlığı ve krizi var 4. Gıda da  aç çocuklarla endüstriyel devrimi gerçekleştiremeyiz. En büyük zenginliğimiz bereketli topraklarımız artık egemenliğimizi kısıtlayan bu düzeni değiştireceğiz. Türkiye’yi tarım ve hayvancılıkta bölgenin en güçlüsü haline getireceğiz. Ekilmedik toprak kalmayacak, asla hiçbir çiftçi aç kalmayacak. Hiçbir çocuğumuz yatağa aç girmeyecek nokta. 5. Hızlı istihdam artışı ilk etapta bu bölgelerde 3.5 Milyon kişi istihdam edilecek, sürdürülebilir istihdam programları başlayacak. 5 yıl içinde 13 Milyon 500 bin kişi bu programlara dahil edilecek. Kişi başına düşen milli gelirimizi 20 bin doların üzerine çıkaracağız. Bunu 85 milyon da dünya da bilsin ve görsün. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
Bu haber 3.12.2022 18:40:47 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Dikili’de Miting Gibi Devir Teslim Töreni

 • Başkan Tunç Soyer: “Gördük ki ortak hayal kurma refleksini kazanmışız!”

 • Karda mahsur kalanları İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri kurtardı

 • Başkan Soyer'den Nae Sao açıklaması: 'İzmir adına gururlu, fakat gezegenimiz için üzgünüz'

 • Aday gündemiyle toplanacak Millet İttifakı'nda 13 Şubat senaryoları

 • Soyer: “Bu kadim topraklardan dünyaya bizim de söyleyeceklerimiz var”

 • Tatil Şenliği Foçalı Çocukları Mutlu Etti

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 3 ilçede ulaşımı rahatlatacak yatırım…İZBAN’a 4 yeni durak daha

 • Kemal Kılıçdaroğlu, 13 Şubat öncesi Parti Meclisi'ni topluyor

 • Narlıdere’de Nazım Hikmet Gecesi

 • Geleceğin Şefleri Mutfakta!

 • AK Parti İzmir, 30 ilçede eş zamanlı sahadaydı…Başkan Sürekli gündemi değerlendirdi

 • Toplam Kalite Yönetimi Belgesi “ISO 9001” Karabağlar'da

 • Eski eşini katletti kaçarken yakalandı

 • İktisat Kongresi öncesi Başkan Soyer'den vekillere sunum!

 • İzmir sevdiğine koşacak

 • Bayraklı’nın 17’nci parkı Yamanlar Mahallesi’ne

 • SUMP İzmir çalıştayları başlıyor…Sürdürülebilir bir ulaşım için “Geleceğe Hareket Et”

Benzer Haberler