İYİ Parti İzmir’de 7 ilçede kongre heyecanı…İl Başkanı Kırkpınar İktidara sert çıktı: “Hadi Oradan”

Ana Manşet / Güncel / Yerel Politika

İYİ Parti İzmir’de 7 ilçede kongre heyecanı…İl Başkanı Kırkpınar İktidara sert çıktı: “Hadi Oradan”

Kongrelerde Konuşan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ın konuşması ise oldukça sertti. İktidara yüklenen Kırkpınar, “ülke yönetilemiyor, evlere şenlik bir yönetim var. Sıkıştıklarında mili ve yerli diye atıfta bulunuyorlar. Milli ve yerli olmamız sizin atfınız ile olmaz hadi oradan' dedi.
Sevilcan GÜNAY/EHAEGE- İYİ Parti İzmir’de bugün 7 ilçede kongre heyecanı yaşandı. Urla, Bayraklı, Çiğli, Tire, Kemalpaşa, Buca ve Balçova’da sandığa gidildi. Çiğli, Tire Buca ve Balçova’da tek adaylı geçen seçimlerde mevcut ilçe Başkanları güven tazeledi. Bayraklı ve Urla’da 2 adaylı bir seçim gerçekleşirken, Kemalpaşa’da ise 3 aday ilçe başkanlığı için yarıştı.

KIRKPINAR: “ÜLKEDE EVLERE ŞENLİK BİR YÖNETİM VAR”

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, “Bugün Çiğli İYİ Parti İlçe Teşkilatının 3. Olağan Kongresi’ni gerçekleştiriyoruz. 2020 Yılının Şubat ayında ben yine ilçe başkanı olarak 2. Olağan Kongresinde bu salonda sizlere hitap etmiştim. O yıllarda henüz 2. Yılını doldurmamış Cumhur İttifakının ve Türkiye Cumhuriyetinin yeni dönemini anlatmaya çalışmıştım 2017’de referandum ile yeni bir sisteme gidilmişti. 24 Haziran 2018’de yeni dönemin yani partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin yeni dönemiydi ve biz de olağan kongremizi burada gerçekleştiriyorduk. Pandemi yok, ekonomik krizin ise ayak sesleri vardı. Demiştim ki bugünler iyi günlerimiz, evet şu an görüyoruz ki gerçekten de iyi günlerimizmiş. Tüm ülkelere baktığınız da böyle bir sistem göremezsiniz. Evet, parlamento var, milletvekillerinin oluşturduğu o parlamentodan denge denetim yetkisi alındı, yani bir siyasinin bulunduğu makam ne olursa olsun; bakanlık olabilir, milletvekilliği olabilir ama denetleme hakkı elinden alındı. İleri Demokrasilerde böyle sistem yok. Bunun adı ise tam olarak tek adam sistemidir. O günde bu günde ülke yönetilemiyor, evlere şenlik bir yönetim var. Kararlarda hep hatalar yapılıyor. Bu ülkenin çalışan kesimi üretime katkı sağladığı kadar milli gelirden pay alamıyor. Enflasyon sonuç diye diye faiz tek haneli seviyeye geldi ama enflasyonu durduramadılar” ifadelerini kullandı.

“İYİ PARTİ’NİN GÜNEŞİ YAYILACAK”

Ülkenin yönetilmediğini Cumhur İttifakı’nın da bildiğini kaydeden Kırkpınar, “Ülkenin iyi yönetilmediğini kendileri de biliyorlar. Sıkıştıklarında mili ve yerli diye atıfta bulunuyorlar. Milli ve yerli olmamız sizin atfınız ile olmaz ben de diyorum ki hadi oradan. Ekonomide, sağlıkta, eğitimde, adalette işlerin iyi gitmediğini biliyoruz. Emeğinin karşılığını alamayan işçi, memur, emekli, geçimini topraktan sağlayan insanlar mutsuz. Eğitimlerini tamamlayan ama iş bulamayan gencecik fidanlarımız gece sabaha karşı uyuyorlar, gündüz ise oturuyorlar. Bırakın iş bulmayı bu gençler hayal dahi kuramıyorlar. Bu ülkenin yönetilmediğinin kendileri de yandaşları ve onlara oy verenler de fakında. 2023 ‘te sandıkta Millet İttifakının cumhurbaşkanı adayı 19 Haziran sabahı ışıltısı ile İYİ Partinin güneşi Çiğliden İzmir’e, İzmir’den Anadolu’ya ve Türkiye’ye yayılacak. Milletin umudu olmuş Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’i inşallah Başbakan yapacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yarın aydınlık bir gün olacak diye umutla bekliyoruz” diye konuştu.

KEMALPAŞA’DA 3’LÜ YARIŞ

İYİ Parti Kemalpaşa’da da aday bolluğu yaşandı. Mevcut İlçe Başkanı Nizamettin Yılmaz’ın yanı sıra  Coşkun Dinçer ve Emre Özgür’de aday oldu ve Kemalpaşa’da üç adaylı bir seçim yaşandı. Kıran kırana geçen seçimde kazanan mevcut İlçe Başkanı Nizamettin Yılmaz oldu. Yılmaz, 187 oy alırken rakibi Coşkun Dinçer 92, bir diğer rakibi Emre Özgür ise 55 oy aldı.  

URLA’DA 2’Lİ YARIŞ

Urla’da da  Mevcut Başkan Yüksel Bıyık  kongrede aday oldu ve karşısında da Parti içinde görev alan ve görevlerinden ilçe başkanlığı için istifa eden Nihat Yılmaz, yer aldı. Bıyık 150 oy alırken rakibi Yılmaz ise 140 oy aldı ve Urla’da da mevcut Başkan ipi göğüsleyen taraf oldu.

BAYRAKLI’DA DA 2 ADAYLI YARIŞ

Bayraklı’da Mevcut ilçe başkanı Erdinç Çobanoğlu tekrar aday olurken Çobanoğlu’na, İbrahim Uğurel’de rakip oldu ve kongreye iki adayla gidildi. 360 delegenin oy kullandığı seçimde 9 oy geçersiz sayılırken, Erdinç Çobanoğlu 231 oy alırken rakibi İbrahim Uğurel ise 120 oy aldı ve kazanan mevcut İlçe Başkanı Çobanoğlu oldu.

ÇİĞLİ DOĞAN İLE DEVAM DEDİ

Çiğli’de Doğan 418 Delegenin 238’inden Oy Aldı. Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Salonu’nda gerçekleştirilen kongrede Çiğli İlçede kurucu yönetimden olan ve sonrasında yapılan seçimle göreve gelen mevcut ilçe başkanı Özgür Doğan  418 delegenin 238’nin oyunu alarak bir kez daha İlçe Başkanı seçildi.  

TİRE’DE ŞENYURT 2. DÖNEMDE DE DEVAM EDİYOR

İYİ Parti Tire’de de seçimin tek adaylı olarak gerçekleşti. 2,5 yıl önce gerçekleştirilen seçimle ilçe başkan seçilen  Yüksel Şenyurt delegelerden güven oyu aldı.

BUCA’DA TORUN İLE DEVAM

İYİ Parti Buca’da mevcut İlçe Başkanı Gamze Bilgen Torun ile seçime gidildi. Tek adaylı seçimde mevcut İlçe Başkanı Torun, da bir dönem daha devem etmek için delegenin oyunu aldı.

BALÇOVA’DA YENİDEN HELEZUR DÖNEMİ

İYİ Parti  Balçova da tek adaylı seçime giden bir diğer ilçe. Mevcut İlçe Başkanı Hicran Helezur da sandıkta güvenoyu için yarıştı ve bir kez daha ilçe başkanı oldu.

 
Bu haber 27.11.2022 18:30:13 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Çiğli Meclisi’nde Menderes Çöp Tesisi isyanı; CHP Grubu: “Haykırıyoruz bu tesisin önündeki engeli kaldırın Harmandalı Çöp Tesisi bu ilçeden kalksın!”

 • Hem hava hem karayoluyla afet bölgesine yardım malzemesi gönderiliyor…İzmirliler tek yürek oldu

 • Bayraklı’da seferberlik! Başkan Sandal, “Bu acıyı biliyoruz”

 • Foça’da Deprem Bölgesi İçin Yardımlar Toplandı

 • Ödemiş’te yardım kampanyasına büyük destek

 • Güzelbahçe Tek Yürek

 • Cumhur İttifakı İzmir’de deprem alarmı

 • Tüm Türkiye'de okullar 1 hafta daha tatil

 • Çiğli Yasta! Tüm etkinlikler İptal Edildi

 • Torbalı’dan ilk araç yola çıktı

 • Pehlivan: Canımızla, Kanımızla, Dualarımız Ve Tüm İmkanlarımızla Afet Bölgesindeyiz

 • Karabağlar Belediyesi'nden yardım kampanyası

 • Son Dakika: Bir deprem daha meydana geldi

 • Buca Belediyesi’nden dayanışma çağrısı

 • 7.7'le VE 7.6 ile yıkıldık! Deprem 10 kenti vurdu: Bin 498 can kaybı, 8 bin 533 yaralı

 • Narlıdere’den Deprem Bölgesi İçin Yardım Kampanyası

 • Kemalpaşa Belediyesi’nden Dayanışma Kampanyası

 • Başkan Soyer’den depremzedeler için ‘Umut Hareketi’ Kampanyası işte detaylar!

Benzer Haberler