CHP İzmir’den rozet şov… 500 yeni üyeye rozetleri takıldı!

Güncel / Yerel Politika

CHP İzmir’den rozet şov… 500 yeni üyeye rozetleri takıldı!

CHP İzmir İl Başkanlığı 500 yeni üyeye rozet taktı. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, yeni üyelerin büyük çoğunluğunun kadın olduğunu kaydederek, 'Fırsat eşitliğinin olduğu, kadının çalıştığı, siyaset yatığı, kariyer yaptığı koşulları hep birlikte sağlayacağız' dedi.
Sevilcan GÜNAY / EHAEGE- CHP İzmir İl Başkanlığı Tarihi Havagazı Fabrikası'nda üye katılım töreni düzenledi. İçlerinde daha önce farklı siyasi partilere de üyelikleri bulunan 500 kişi CHP rozeti taktı. Üye katılım programına İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Ednan Arslan, İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Kani Beko, PM üyesi Rıfat Nalbantoğlu, YDK üyeleri Ebru Okay katıldı.

YÜCEL: "ÜLKE DAHA ÖNCE GÖRÜLMEMİŞ EKONOMİK KRİZE DÜŞTÜ"

Yeni üyelere seslenen İl Başkanı Deniz Yücel, "Ülkemiz başta ekonomik kriz, işsizlik, hayat pahalılığı gibi birçok sorunla boğuşuyor. Türkiye'yi 20 yıldır tek bir parti, tek başına yönetiyor, istedikleri kanunları çıkartıyorlar, istedikleri kişileri istedikleri yere atıyorlar. Sorunların çözümünde her türlü yetkiye sahipler ama ülkemiz bugün; daha önce yaşanmadığı kadar ekonomik krizin içine düştü. Gençlerimiz işsiz, gençlerimiz, kadınlarımız gelecekten umutsuz. Bugün CHP saflarına katılmaya karar veren arkadaşlarımız var. Geçmişte farklı siyasi partilere gönül vermiş olabilirsiniz, bunlar bizim zenginliğimiz. Bizim kırmızı çizgilerimiz; kurucumuz Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milleti ile birlikte bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığımızın sembolü; şehitlerimizin al kanıyla sulanmış al bayrağımız. Bunlar kırmızı çizgimiz. Yaşam tarzlarınız, inançlarınız, etnik kimlik ve kökenleriniz bizim zenginliğimiz. İzmir demokrasinin, huzurun barışın, hoşgörünün başkenti, Türkiye'nin de böyle olması için mücadele ediyoruz" dedi.

"İSTNABUL SÖZLEŞMESİ'NDEN NEDEN ÇIKILDIĞINI SORGULAMAK LAZIM"

Yücel partiye katılım sağlayan yeni üyelerin büyük çoğunluğunun kadın olduğunu kaydederek, "Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, "Bize katılın" dedi. Bizim kırmızı çizgilerimiz belli, bunun dışında tek derdimiz bu ülkeye demokrasi, huzur ve barışı getirmek. Partimize katılan üyelerimizin birçoğu kadın. Kadın olmak zor, Türkiye'de kadın olmak daha zor. Kadının ikinci sınıf insan olarak görülmesi, kadına şiddetin, tacizin, kadın cinayetlerinin engellenmesi için imzalanan İstanbul Sözleşmesi bir gece yarısı ansızın yürürlükten  kaldırıldı. Kadının daha rahat bir yaşam sürmesi, şiddetini, cinayetin, tacizin engellenmesini teminat altına alan sözleşmeden neden rahatsız oldular bunu sorgulamak lazım. Biz kadına hak ettiği değeri vereceğiz deniliyor, ben buna karşıyım. Kadının kimsenin ona değer vermesine ihtiyacı yok, kadın erkek zaten eşittir, fırsat eşitliğinin olduğu, kadının çalıştığı, siyaset yatığı, kariyer yaptığı koşulları hep birlikte sağlayacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer aramızda, CHP'li belediyelerimiz kadınlara yönelik dezavantajlı durumun ortadan kaldırılması, çalışırken çocuklarını bırakabilecekleri güzel Türkiye'ye örnek olacak projeleri var" ifadelerini kullandı.

"DAHA GÜÇLÜYÜZ"

Yücel sözlerini şöyle tamamladı:

Sizlerle daha güçlüyüz. Yolunuz açık olsun, Cumhuriyet değerleriyle yönetilen Türkiye için mücadelemize güç kattığınız için hepinize teşekkür ediyorum.

 

SOYER: “BU BİR KADER DEĞİL”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bugün bizim için bayram, çünkü sabah kalktım buraya gelirken baktım pırıl pırıl bir güneş, şahane bir bahar havası, İskandinav ülkelerinde yılın 8-9 ayını kar kış altında geçiriyorlar. Biz  ise dünyanın en bereketli ülkesinde yokluk, yoksulluk ve ekonomik sıkıntılar içerisinde kıvranıp duruyoruz bu bir kader mi?  Asla bir kader değil, bu yanlış politikaların bizi getirdiği bir durum. Bu güzelim topraklarda, zengin bereketli topraklarda; el ele, sağlık içinde, çocuklarımızın geleceğinden kaygı duymadan huzur içinde yaşayabiliriz. Bunun için barışa ve bu topraklarda üretilen refahın ortak paylaşılmasına ihtiyacımız var” diye konuştu.

“SIKIN DİŞİNİZİ ÇOK AZ KALDI”

Başkan Soyer sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz başka bir hayatı kurmak için, başka bir hayat mümkün bunun için siyaset yapıyoruz ve bu anlaşılsın istiyoruz. Bunu anlaşmış ve kavramışsınız sizler bize eşlik etmeye karar vermişsiniz ve partimize katılmışsınız,  hepinizin önünde saygı ve sevgi ile eğiliyorum.  Emin olun ki katılımınız  bize büyük bir güç veriyor.  Bu yolculukta anlaşılmak çok güzel, bir birimize güç vereceğiz ve göreceksiniz ki bu güzelim topraklarda hep beraber sağlıkla, el ele huzur içinde yaşayacağız. Sıkın dişinizi çok az kaldı çok az kaldı, bu bereketli topraklarda refah içinde yaşayacağımız günler yakın” dedi.

 
Bu haber 20.11.2022 11:26:19 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 •  “Bozkırın Tezenesi” türküleriyle yaşıyor

 • Yücel’den Yoksulluk Önergesi: “Gelir Adaletli Dağıtılmadı, Yoksulluk Arttı”

 • Meslek Fabrikası Eğitimleri Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde Devam Ediyor

 • 15. Uluslararası Altın Saat Kulesi Ödülleri Festivali Menderes’te Başladı

 • Yüzülebilir Körfez yatırımları meyvelerini veriyor

 • Soyer: “İzmir için lojistik şehrin ta kendisidir”

 • Alaçatı Wind Fest’’te Alaçatı’nın rüzgarı çocuk ve gençler için esmeye devam ediyor

 • Karşıyaka’da vatandaşlar yönetim süreçlerine katılıyor

 • Uluslararası Homeros Festivali başlıyor

 • Gaziemir’de Sağlıklı Yaş Alma konulu buluşmalar düzenlenecek

 •  8 merkezde 34 farklı kurs Bucalıları bekliyor

 • Lucien Arkas Parkı açıldı

 • TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Sevda Erdan Kılıç: “1982 Askeri Vesayetine De Hayır; 2023 Saray Vesayetine De Hayır!”

 • Büyükşehir’den gazilere Kıbrıs gezisi

 • Bornova’da yollar yenileniyor

 • Menderes Duvarlarına İnce Dokunuş

 • Ekipler İzmir Demokrasi Üniversitesi'nde

 • CHP Aliağa’da Dağdeviren Belediye Başkanlığı İçin Yola Çıktı

Benzer Haberler