Başkan Özcan’dan çarpıcı açıklama: “Ben ne olacağım demenin zamanı değil, tek hedefimiz şu an iktidar olmalıdır!”

Güncel / Yerel Politika

Başkan Özcan’dan çarpıcı açıklama: “Ben ne olacağım demenin zamanı değil, tek hedefimiz şu an iktidar olmalıdır!”

Bunun yanında Milletvekilliği adaylığı sorusuna da yanıt veren Özcan, aday olmadığını belirtti. Başkan Özcan, “Benim tek hedefim CHP’yi iktidar yapmak kafamın arkasında ilçe Başkanlığı dışında bir şey yok” dedi.
 EHAEGE- Cumhuriyet Halk Partisi Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan bugün katıldığı bir canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Çiğli’de örgütün birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu kaydeden Özcan, “Çiğli’de görev isteyen herkese görev var. Bunun yanında ben ne olacağım diye düşünmek bence şu anki dönemde doğru bir şey değil. Şu an tek yapmamız gereken iktidara bu kadar yaklaşmışken çalışmak ve tek adam rejiminden kurtulmak” ifadelerini kullandı.

 

 

“ÇİĞLİ ÖRGÜTÜNÜ AYAĞA KALDIRIYORUZ VE BİRLİK İÇİNDE OLACAĞIZ”

Çalışmalar hakkında ve erken seçim olabileceği yönünde konuşan Başkan Mert Özcan, “Bizim görevimiz Çiğli’yi seçime hazırlamak. Çiğli örgütlü yapısı, çok dinamik, çalışkan seçim dönemlerinde her anlamda İzmir’de etkili bir örgüt. İlçe Başkanlığında da benim 5.  yılım kendi görevimizde de ustalaştık diye düşünüyorum. Hazırlıklarımızı biz yaptık 436 tane sandığımız var. Sandık görevlilerimizi yedeklerle beraber her ay düzenli olarak teyit ediyoruz. Müşahitler, bilişim sorumlularımız, avukatlar, onların da eğitimlerini yüzde  90 tamamladık. Aynı zamanda  öbek çalışmalarına  da devam ediyoruz. Bugünde Aile Destekleri Sigortası ile ilgili bir toptanımız var. Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya gittiğimizde de bizzat Genel Başkanımız bize bu talimatı verdi. Aile Destek Sigortasını vatandaşa çok ama çok iyi anlatmamız lazım. Ama öncelikle de yöneticilerimizin bunu doğru kavraması lazım. Bu toplantı ile beraber Çiğli örgütünü ayağa kaldıracağız.  Önceki dönem ilçe yöneticilerimiz, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, eski ve yeni meclis üyelerimiz herkesi bizzat telefon ile arayarak davet ettik.  Çalışmak isteyen arkadaşlarımızla her zaman çalışmaya devam edeceğiz. Bunun yanında  mahalle mahalle öbek çalışmalarımız da sürüyor.  Sloganı komşunu tanı, sorununu dinle çözüm üret ona yakın ol. 400 seçmen size yüklüyoruz ve siz onlardan sorumlu oluyorsunuz sizin mahallenizde ve komşunuz. Önce bu aileleri ziyaret ederek onlarla tanışıyoruz, seçmen sayısını öğreniyoruz, partimiz hakkında gerekmeleri anlatıyoruz. Partili partisiz herkesi ziyaret ediyoruz. Projemizi vizyonumuzu anlatıyoruz. Gezmedik ev dokunmadık insan bırakmak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.  

“AK PARTİ’NİN OY ORANININ YÜZDE 30’UN ALTINDA OLDUĞUNA VE KESİNLİKLE BİZİM KAZANACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Her an alanda olduklarına dikkat çeken Başkan Özcan, “Alanda gördüğümüz işsizlik büyük bir sorun,  AK Partiye,  Cumhur İttifakına oy vermiş ama artık ağızına alamıyor. Eskiden karşılaşırdık bize derlerdi ki biz Ak Partiye oy veriyoruz, bize bir şey anlatmayın.  Bergama ve Kınık’a gittik bir tane bile yurttaşla karşılamadık ki desin yeter ben Ak Partiye oy veriyorum. Kimse artık onların adını ağızına almıyor. Bir çocuğa şu an lise öğrencisine  100 lira versen  bir gün yetmeyecek durumda,  insanların tek istediği şu an seçimin olması, sandığın gelmedi, ben o açıklanan anketlere de  inanmıyorum.  AK Parti birinci sırada CHP ikinci parti gibi göstertiyor ama bence AK Parti’nin oy oranı  yüzde 15-20’ ler de, hatta baraj altı bile kalacağını düşünüyorum,  bir algı yaratılmaya çalışıyorum. İnsanlara o aldatmaca asgari ücretliye bunu yapacağız, yok EYT çıkaracağız zaten insanların hakkı ve onların seçim dönemine yapacakları bu işle asla iktidar olmayacaklar ve yüzde 30 altında oy alacaklarını bizim yüzde 70 gibi bir oyla iktidar alacağız adayımızı açıkladığımı anda oy oranımız daha da artacak” diye konuştu.

“YEREL SEÇİMLERDE DE ÇİĞLİ’DE OY ORANIMIZ ARTACAK”

Yerel Seçimler de de Çiğli’de oy oranlarını daha da arttıracaklarını kaydeden Özcan, “Yerel seçimler de de tek hedef bir öncekinden daha yüksek oy almak olmalı. Ben Cumhurbaşkanı adayı belirlendiğinde ki adayımız bizim için Kemal Kılıçdaroğlu,  yüzde 62.1 oyun kesinlikle üstüne çıkacağız altında bir oyu kabul etmiyoruz. Çiğli aynı  Karşıyaka, Narlıdere gibi yüksek bir oy alan bir ilçe ve bunu da gerçekleştireceğiz daha da artacak oylarımız” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANI VE İLÇE BAŞKANI KAVGASI SADECE ÖRGÜTE ZARAR VERİR”

Çiğli’de Utku Gümrükçü ile birlik ve beraberliği kolektif çalışmayı nasıl sağladınız? Sorusuna yanıt veren Başkan Mert Özcan, “ Biz Utku Başkan ile öncesinde de örgütlerde görev aldık. Onun ilk ilçe başkanlığı görevinde ben yönetimdeydim. Bir birimizin dilinden anlıyoruz, Utku Başkanının  örgütü iyi tanıması, örgütün zorluklarını bilmesi, örgütlerin birlik olması durumunda her anlamda başarı getireceğini bilen bir Belediye Başkanı ile çalışıyorum. Güzel bir dostluğumuz var,  zaman zaman bir birimizi oturup eleştirdiğimiz de oluyor. İyi geçinince insanlar da nedense Belediye Başkanı  ilçe başkanına hakimiyet mi kurdu? İlçe Başkanı Belediye Başkanına bağlı mı çalışıyor?  Değil arkadaş. Belediye Başkanı parti üyesinin sadece başkanı değil, tüm vatandaşın başkanı ama aynı zamanda CHP’li bir belediye başkanı,   benim görevim  CHP’li Belediye Başkanının hata yapmasını engellemek, hizmetleri siyasallaştırmak, aktarmaktır. Ama eksik hata olduğunda da beraber oturup konuşuyoruz. İki haftada  bir oturup konuşuruz. Planları projeleri konuşuruz, ortak bir noktada buluşuruz. Gideyim Utku Başkanı dışarıda eleştireyim, dedikodu yapayım. Ben kendi yöneticilerime de diyorum asla ama asla bunun yapılmasını kabul etmem. Eksik görüyorlarsa bana söylemeleri gerektiğini söylerim. Ben gider kendisi ile şöyle bir şey varmış diye konuşur aktarırım. Belediye başkanı ile ilçe başkanı kavgası sadece örgüte ve şehre zarar veriri asla bir fayda sağlamaz” diye konuştu.

“ADAY DEĞİLİM TEK DÜŞÜNDÜĞÜM İKTİDAR…”

İstifa genelgesi hakkında konuşan Başkan mert Özcan, “Bu milletvekilliği aday adaylarını ilgilendiriyor, Aralık’ın sonuna kadar istifalar alınacak. Boşalan örgütler olabilir, yönetimler değişebilir o nedenle zamanlama iyi. Hiçbir koltuk boş kalmaz CHP’de görev yapacak başarılı arkadaşlar vardır. Henüz bize bununla ilgili bir şey gelmedi. Benim şahsıma soruyorsanız bana örgütüm bu onurlu görevi verdi. Ben milletvekilliği yapacak arkadaşlara başarılar dilerim. Benim tek hedefim CHP’yi iktidar yapmak kafamın arkasında ilçe Başkanlığı dışında bir şey yok. Bu parti hak edeni hak ettiği yere getiri ama bizim ben ne olacağım demeye hakkı yok. Biz bir kurtuluş mücadelesi veriyoruz ve tek adam rejimini değiştirecek ve iktidara bu kadar yakın bir dönemde Mert Özcan ben ne olacağım dememeli bunun zamanı bu dönem değil. Yarın bu dönemi bırakıp sade bir CHP üyesi de olsam bu günü bir fırsat olarak görmemiz doğru değil. Ben değil ülke için savaşmalıyız” dedi.

“O SANDIKLARDAN KİMSE AYRILMAYACAK”

Sandık görevlilerinin hazır olduğunu ve bu konuda bir sorun olmadığını bir kez daha vurgulayan Özcan, “Islak imzalı kağıtları alana kadar o sandığı terk etmeyeceğiz. Sandık görevlilerimiz ile müşahitler ile bunu konuştuk ve o ıslak imzalı kâğıdı alana kadar kimse bir yere gitmeyecek. 900 tane sandık görevlisini biz aylar önce belirledik yedek ve asiller listesi il başkanlığı tarafından onaylandı. İlçemiz de bunu yapmayacak kimse yok. İl Başkanlığı gönderdiği listeye bir de not iliştirmiş ve demiş ki görev yapmayacakların üzeri kırmızı ile işaretlenmiştir ama bizde bir kırmızı dahi yok” diye konuştu.
Bu haber 26.11.2022 08:04:53 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Güzelbahçe Tek Yürek

 • Cumhur İttifakı İzmir’de deprem alarmı

 • Tüm Türkiye'de okullar 1 hafta daha tatil

 • Çiğli Yasta! Tüm etkinlikler İptal Edildi

 • Torbalı’dan ilk araç yola çıktı

 • Pehlivan: Canımızla, Kanımızla, Dualarımız Ve Tüm İmkanlarımızla Afet Bölgesindeyiz

 • Karabağlar Belediyesi'nden yardım kampanyası

 • Son Dakika: Bir deprem daha meydana geldi

 • Buca Belediyesi’nden dayanışma çağrısı

 • 7.7'le VE 7.6 ile yıkıldık! Deprem 10 kenti vurdu: Bin 498 can kaybı, 8 bin 533 yaralı

 • Narlıdere’den Deprem Bölgesi İçin Yardım Kampanyası

 • Kemalpaşa Belediyesi’nden Dayanışma Kampanyası

 • Başkan Soyer’den depremzedeler için ‘Umut Hareketi’ Kampanyası işte detaylar!

 • İzmirli Vekiller O İllere doğru yola çıkıyor!

 • Karşıyaka Belediyesi Yardım Seferberliği Başlattı

 • CHP İzmir Milletvekili Polat'ın akrabaları  ve çalışanı hala enkaz altında!

 • Akşener’den deprem mesajı, CHP Lideri’nden de belediyelere talimat!

 • Kahramanmaraş'ta deprem... Diyarbakır Yenişehir'de sekiz katlı bina çöktü: Çok sayıda kayıp var!

Benzer Haberler