‘4. Türkiye’nin kazanımları’ programı Bornova’da…

Güncel / Gündem / Yerel Politika

‘4. Türkiye’nin kazanımları’ programı Bornova’da…

AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nın düzenlediği, “Türkiye’nin kazanımları ve 2023’ün önemi” programının 4.sü Bornova’da düzenlendi. Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı’nın organizasyonuna Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ konuşmacı olarak katıldı.
İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar’ın da katıldığı, çok sayıda partilinin ve vatandaşın ilgi gösterdiği toplantıda konuşan İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; AK Parti’nin milletin ve icraatın partisi olduğuna dikkat çekerek; “21 yıldır demokrasi ve kalkınma noktasında pek çok reform yaptık. Yerli ve milli üretimde önemli bir ivme yakaladık. Bir asırlık işi, 21 yıla sığdırdık. Biz, Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını yaparken, muhalefet sadece muhalefet etti, istemezükçü anlayışını sürdürdü. Belediyelerinin hali ise ortada. Biz, karınca gibi çalışıp dev eserler ortaya koyarken, onlar sadece ipe un serdiler.” diye konuştu.

 

 

İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar ise yaptığı konuşmada güncel ekonomik gelişmeleri değerlendirerek şunları söyledi; “Dünyada yaşanan fiyat artışlarıyla birlikte, muhalefetin iş bilmez yaklaşımının aksine; faizleri düşürdük. Cumhurbaşkanımızın kararlılığı neticesinde uygulanan tedbir programı ile üretim, istihdam ve ihracat rakamlarımız arttı, Türkiye büyüdü. Ekonomimiz canlı tutuldu. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz dedik ve imkânlarımız ölçüsünde ezdirmedik. Yıl başına kadar çok daha güzel gelişmeler yaşanacak.”

 

ÇÜNKÜ BİZ, DÖRT DUVAR SİYASETİ YAPMIYORUZ…

 

AK Parti’nin sokağın, milletin istikametinde doğduğunu ve 21 yıldır bunu unutmadan çalıştığını ifade eden İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, şöyle konuştu; “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki 21 yıllık hizmet yolculuğumuz, binlerce yatırım ve hizmet barındırıyor. Bütün engebelere rağmen, yolumuzdan sapmadıysak, hedeflerimize bir bir ulaştıysak; bunun altında davamıza olan bağlılığımız ve milletimizin iradesi vardır. Çünkü biz, dört duvar arasında siyaset yapmıyoruz. Millete karşı hiç kör, sağır ve dilsiz olmadık. Bir kilometre iş yapmayı; bin kilometrelik söze değişmedik. 21. yılımızda halen alandayız. Halkın yanındayız, evindeyiz, tarlasındayız, işyerlerindeyiz. Bir yandan dünyayı sarsan ekonomik gelişmelerle mücadele ederken, yatırımlarında hız kesmeyen; öte yandan terörle mücadelesini sürdürürken, uluslararası arenada Türkiye’yi bir güç haline getiren politikaları üreten AK Parti iktidarı; doğru bildiğinden şaşmayacaktır. Oturduğu yerden ahkâm kesen, başladığı işi bitiremeyen, işleyen bir yatırımı sürdüremeyen, sözlerini tutamayan, halkı dillerinden düşürmeyip hizmetsiz bırakan, bahanesi hiç bitmeyenler iyi bilsin ki; biz çalışmaya ve yanlış gördüklerimizi yerinde anlatmaya devam edeceğiz. CHP’nin çöp-çamur-çukur siyasetine inat, üretmeye ve doğruları söylemeye devam edeceğiz. 2023 seçimlerinde sandığa gidecek olan milletimiz; bu iki tutumun farkını iradesiyle ortaya koyacaktır. İcraat mı? Laf ebeliği mi? Hep birlikte göreceğiz. O zamana kadar da yaptıklarımızı, yapmakta olduklarımızı anlatmaya devam edeceğiz.”

 

TÜRKİYE, DÜNYADAN POZİTİF AYRIŞTI…

 

Ekonomik tabloyu değerlendirerek; yılbaşına kadar fiyatlara ilişkin çok daha olumlu gelişmeler yaşanacağını belirten AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, konuşmasında; ‘’Türkiye, Dünya’da yaşanan fiyat artışlarından etkilenmemek için muhalefetin ve bazı iktisatçıların aksine bir yol izleyerek başarılı oldu. Cumhurbaşkanımız ‘Faizleri düşüreceğiz.’ dedi. Her şeye rağmen faizleri düşük tutuk. Bu süreç ekonomimizi hep canlı tuttu. Hep ürettik, istihdam arttı, ihracat arttı ve Türkiye büyüdü. Dünyada, faizleri yükseltenlerde çok ciddi bir resesyon söz konusu. Bizler faizleri düşük tutarak ekonomin canlı olmasını sağladık. Türkiye Dünya’dan pozitif ayrıştı. İhracatımız 250 Milyar doların üzerine çıktı. Başta Birleşmiş Milletler olmak üzere büyük ticari ekonomik kuruluşlar yüksek faizin bir çare olmadığını söylemeye başladı. Şimdi AK Parti hükümetinin düşük faiz politikası ne kadar anlamlı olduğu tescillendi. İnşallah Cumhurbaşkanımızın ifade etiği gibi, ‘Biz bugüne kadar vatandaşımızı imkânlarımız ölçüsünde enflasyona ezdirmedik, bundan sonra da ezdirmeyeceğiz.’ Hükümetimiz iyileştirmelere devam edecek. Şubat ayına kadar da fiyatlarla ilgili çok güzel gelişmeler yaşanacak. Bizler de sabırlı olacağız ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. Partimizi ve politikalarımızı herkese anlatacağız.’’ ifadelerini kullandı.

 

ASLAN’DAN 21 YILIN İCRAAT SUNUMU

 

AK Parti İzmir İl Siyasi ve Hukuki İşleri Başkanı Ali Aslan, Bornova İlçe Başkanlığının ev sahipliğinde gerçekleştirdikleri programda; 2002’den bugüne ‘Türkiye’nin Kazanımları’ sunumunu gerçekleştirdi. Önceki dönemlere ilişkin bilgilerle; AK Parti iktidarının yatırım ve politikalarını anlatan Aslan şöyle konuştu; “Cumhurbaşkanımız liderliğinde Dünya’ya yön veren bir Türkiye haline geldik. 2002 öncesi ABD Başkanı’nın önünde ve IMF kapılarında el pençe divan duran, yardıma muhtaç bir Başbakan’ı olan Türkiye varken, bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Dünya’ya yön veren bir Türkiye var. Bunlar kolay olmadı. Bunları, vesayet odaklarını aşarak ve milletimizin desteği ile başardık. Savunma sanayi başta olmak üzere ulaştırma, sağlık, eğitim, sosyal hizmetler gibi, her alanda dev eserler hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın dertlerine derman olduk, olmaya da devam ediyoruz.’

 

GÜZEL KENTİMİZİ AK BELEDİYECİLİĞİMİZLE TAÇLANDIRACAĞIZ

 

AK Parti Bornova İlçe Başkanı Veysel Gündoğan ise, ‘’Geride bıraktığımız 21 yılda olduğu gibi bugün de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde; İzmir’imizde ve Bornova’mızda hem 2023’te hem de 2024’te seçimleri zaferle tamamlayacak, hemşehrilerimizin teveccühleriyle bu güzel kentimizi AK Belediyeciliğimizle taçlandıracağız. Bu yönde kendimize, teşkilatlarımıza ve hemşehrilerimize inancımız tamdır.’’ diye konuştu.

 

DÜNYANIN GÖZÜ, KULAĞI TÜRKİYE’DE…

 

Son 21 yılda savunma sanayinde atılan adımları anlatan Güvenlik ve Terör Uzmanı Coşkun Başbuğ, Türkiye’nin bugün Dünya’nın gözünün kulağının üzerinde olduğu başat bir ülke olduğunu söyleyerek şöyle konuştu; “Türkiye 20 yılda gelişen, büyüyen, bölgesinde ve küresel anlamda güçlü bir ülke haline geldi. Aynı zamanda mazlumların da umudu haline geldi. Suriye’de Filistin’de Dünya’nın neresinde bir yardıma ihtiyaç varsa, Türkiye’nin varlığını, kendisine yardım edeceğini biliyor. Yıllarca terörle mücadeleye milyarlarca dolar paralar ödendi. Savunma sanayinde yerlilik yüzde 10’lardaydı. Gelinen noktada yerlilik oranı yüzde 85’lerde. O dışarıdan ithal ettiğimiz savunma sanayi ürünlerini, şimdi biz üretiyoruz. Aynı zamanda ihracatını da yapıyoruz. SİHA’lar, İHA’lar, ATAK helikopteri ve nicesi Mehmetçiğimizin gücüne güç kattı.’’

 

 
Bu haber 11.10.2022 10:37:42 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Başkan Önal’dan dayanışma çağrısı:“Tebrik çiçekleriniz desteğe dönüşsün”

 • Başkan Demir’den can dostlar için “Canbulans” müjdesi

 • Çiçeği Burnunda Başkan İlk Nikahını Kıydı

 • Başkan Kınay mazbatasını aldı

 • Güzelbahçe’de devir teslim yapıldı

 • Mutlu: İşimiz, gücümüz Konak olacak

 • Başkan Ünsal’ın ilk ziyareti Zübeyde Hanım’a

 • Başkan Demir tebrik çiçeği yerine SMA’lı İkbal’e destek istedi

 • Başkan Eşki, göreve resmen başladı

 • CHP Parti Sözcüsü Yücel’den 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı: “AKP İktidarları, Avukatlık Mesleğinin Saygınlığını Zedelemiştir”

 • CHP Lideri Özel tarihi zaferin ardından ilk kez İzmir'e geliyor!

 • Başkan Tugay’ın Karşıyaka’daki son açılışı seramik atölyesi oldu

 • Aracını belediyeye bağışladı, makam aracı kullanmayacak!

 • Karşıyaka stadı için miting yaptılar

 • Sağlıklı nesiller için tarım ve spora destek

 • CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel:“Bu Pazar En Önemli İşimiz Oyumuza Sahip Çıkmak”

 • Çandarlı tarihi bir gün yaşadı

 • CHP’li İrfan Önal, “Engelleri birlikte aşacağız”

Benzer Haberler