MHP Karşıyaka İlçe Kongresinde Yılmaz güven tazeledi

Yerel Politika

MHP Karşıyaka İlçe Kongresinde Yılmaz güven tazeledi

MHP Karşıyaka İlçe Başkanlığı, 13. Genel Kurulu'nda 322 delegenin oyunu alan İlçe Başkanı Akif Yılmaz, güven tazeledi.
Başkan Yılmaz, kongrede yaptığı konuşmada, delegelere teşekkür ederek " 'İstiklal İçin Birlik, İstikbal İçin Birlik' diyerek Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin ardında çıktığımız bu yolda, sizler de Kongremizi şereflendirerek, dava şuurunuzu ortaya koymuş bulunmaktasınız" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin İzmir'deki 13. Olağan kongre süreci Karşıyaka İlçesi ile başladı. İzmir'in kurtuluş günü olan 9 Eylül'de Deniz Baykal Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen kongreye delegeler ve parti üyeleri büyük ilgi gösterdi.  MHP İzmir Milletvekilleri MYK Üyesi Tamer Osmanağaoğlu  ve Hasan Kalyoncu ile Karşıyaka İlçe Başkanı Akif Yılmaz, Karşıyaka Belediye Meclis üyesi Seher Dikmen, İzmir Ülkü Ocakları İl Başkanı Bekir Sıtkı Hastürk, İzmir il ve ilçe yöneticileri, delegeler, üyeler katıldı.

İSTİKLAL İÇİN BİRLİK, İSTİKBAL İÇİN BİRLİK

COVİD-19 küresel salgını nedeniyle yoğun tedbirlerin alındığı kongrenin açılışında konuşan MHP Karşıyaka İlçe Başkanı Akif Yılmaz, "Tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan pandemi süreci nedeniyle, kongremiz, Genel Merkezimizin de talimatları doğrultusunda, pandemi sürecine uygun, hijyen kurallarına dikkat edilerek  planlanmıştır. 'İstiklal İçin Birlik, İstikbal İçin Birlik' diyerek Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin ardında çıktığımız bu yolda, sizler de Kongremizi şereflendirerek, dava şuurunuzu ortaya koymuş bulunmaktasınız. Heyecanımızı ve coşkumuzu paylaşan herkesten Allah razı olsun. 13. Olağan Kongremizin, Hayırlara vesile olmasını dilerim" dedi. Kongre de, Divan Başkanlığı'na MHP İzmir Milletvekili MYK Üyesi Tamer Osmanağaoğlu, üyeliklere İl Kadın Kolları Başkanı Sibel Arat, İl Yöneticisi Av.Alper Arapoğlu ve Doç.Dr. Rıdvan Kete seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın birlikte okunmasıyla devam eden kongrede, Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile hesap raporu okunarak oybirliği ile ibra edildi.

ÖNCE ÜLKEM VE MİLLETİM, SONRA PARTİM VE BEN

Siyasi konuşmalar öncesinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kongreye gönderdiği mesaj il yöneticisi Av. Alper Arapoğlu tarafından okundu.  MHP Lideri Devlet Bahçeli, ülkenin içinde bulunduğu genel durumuyla ilgili genel bir değerlendirme yaparak, Cumhur ittifakının önemini vurguladı. Genel Başkan Bahçeli, Covid-19 küresel salgını ile ilgili görüşlerini açıkladığı mesajında, şu görüşlere yer verdi: "Ülkücü kendisini aşma becerisi gösterebilmiş, hayatın basit tutkularından sıyrılmış, dünyevi çıkar hesaplarına sırt çevirmiş, ülküleri ve ülkesi için çetin şartları, çileli bir ömrü göze almış yüksek vasıflı dava insanıdır. Bizim nihai hedefimiz bellidir, o da; İlay-ı Kelimetullah’ı cihana hakim kılmaktır. Kızılelma yeminimiz, Turan ülkümüzdür. Ulaşılacak hedefimiz Türkiye’yi süper güç mertebesine çıkarmaktır. Sahip olduğumuz vizyon, taşıdığımız misyon istikbalin ufkuna huzur, güvenlik, istikrar ve istiklal içinde vasıl olabilmektir. Milliyetçi Hareket Partisi “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” diyen cömert, cesur, duyarlı, ahlaklı, milli ve ilkeli bir iradenin marka değeri çok yüksek bir millet eseridir. İnancım odur ki, bugünkü kongreden çıkacak sonuç ne olursa olsun kazanan davamızdır, kazanan dava arkadaşlarımızdır, kazanan Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bu kapsamda, istiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan da Türkiye olacaktır."

YOĞUN KATILIM VARDI

Siyasi konuşmalarla devam eden kongrede bir konuşma yapan İzmir Milletvekili MYK Üyesi Osmanağaoğlu ve İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu söz alarak, genel bir değerlendirme yaptı ve Covid-19 salgınına rağmen kongreye yoğun katılım sağlayan delegelere teşekkür etti

Seçimlerle devam eden kongrede Karşıyaka İlçe Başkanı Akif Yılmaz'ın listesi 400 delegeden 322'sinin oyunu alarak güven tazeledi. Kongreye sandık kapandıktan sonra gelen üyelerin oy kullanamadıkları için üzüntü yaşadıkları gözlendi.
Bu haber 13.9.2020 11:24:12 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Başkan Demirezen öğrencilere kitap hediye etti

 • AK Parti Konak İlçe Kongresi ikinci kez ertelendi!

 • AK Partili Kırkpınar’dan Emiralem açıklaması: Suni gündem oluşturmaya çalışıyorlar

 • Yeni koronavirüs genelgesi: Yanlış bilgi verene hapis cezası

 • Karabağlar’da muhtar buluşmaları yeniden!..

 • Menemen’in yeni projeleri tanıtıldı! İşte o projeler...

 • Plajda heyecan yeniden başladı

 • Buğra Gökçe Büyükşehir’in yeni ulaşım projelerini anlattı!

 • Beko’dan Bakan Kurum’a: Bayındır’daki çevre katliamını durdur!

 • Karşıyaka Sanat Derneği, çocuklara piyano çalmasını öğretecek

 • Başkan Soyer Kiraz’da muhtarları dinledi

 • MHP’li Kalyoncu'dan İzmir Barosu’na sert tepki!

 • CHP Bergama’dan sağlık çalışanlarına destek

 • Serter: “Emiralem Göleti’ni mahvettiniz”

 • Balçovalı çocuklara internet müjdesi

 • Büyükşehir'den öğrencilere destek: Tesisler eğitim merkezine dönüşüyor

 • İzmir’de sanayi siteleri dezenfekte ediliyor

 • Vekil Kılıç’tan Metin Yavuz’un Özlem Çerçioğlu’na yönelik sözlerine tepki!

Benzer Haberler