AK Parti Çiğli İlçe Kongresinden mesajlar: Sürekli’den Büyükşehir yorumu!

Ana Manşet / Güncel / Politika / Yerel Politika

AK Parti Çiğli İlçe Kongresinden mesajlar: Sürekli’den Büyükşehir yorumu!

AK Parti İzmir’de koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenen kongre mesaisi tüm hızıyla devam ediyor. AK Parti Çiğli İlçe Kongresinde Sedat Karatekin tek aday olarak yeni dönem başkanı oldu.
Çiğdem CANPOLAT / EHAEGE - Bugün gerçekleşen AK Parti Çiğli İlçe Kongresine AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin, AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan, AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ ile çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. Kongrenin divan başkanı AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan oldu.

SÜREKLİ: ÇİĞLİ OLMAK ÜZERE BİRÇOK BELEDİYEYİ VE BÜYÜKŞEHİR’İ ALACAĞIZ

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Çiğli ile organik bağının olduğunu dile getirdi. Sürekli, “Bazı ilçelerle organik bağımız var. Çiğli’de ikamet ediyoruz. Eğer olursa Çiğli’den il delegesi olacağız. Çiğliliyiz, İzmirliyiz. Teşekkürü bir borç biliyorum. Sedat Başkanım üç bin 500 değil üç bin 518 üye yapmışsınız. Birinci olmuşsunuz. Yıl sonuna kadar 4 bin üye dedik. Baktık işler iyi gidiyor. Yıl sonuna kadar altı bin üye yapacağız. Kongreler bitsin, ekimin 15’ine kadar 50 bin üyeyi tamamlayalım. Yıl sonuna kadar yüz bin üye yapalım. Sorumluluğumuz ağır. Çok zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Öyle dışarıdan göründüğü gibi sıkıntılı değil. Alamadığımız oy varsa bizim hatamızdır. Bu eksiklikte bizim de payımız vardı. Daha farklı çalışacağız ama inanıyoruz. İnanmak başarmanın yarısıdır. Biz çalıştıkça Allah bize yardım edecektir. 2024’te Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı İzmir’de en yüksek oyla seçtireceğiz. Ve başta Çiğli olmak üzere birçok belediyeyi ve Büyükşehir’i alacağız. Ama önce oy almadan onların gönüllerine girmemiz gerekiyor. Vatandaşlarımızı esnafımızı ziyaret ediyoruz, yeni gelen üyelerimize hoş geldin diyoruz. Eski dava arkadaşlarımıza da vefa ziyaretleri yapıyoruz” dedi.

“500 GÜNLÜK FAALİYET RAPORUNU YAYINLAMIŞLAR. HİÇ BİR ŞEY GÖRMÜYORUZ”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin el değiştirmesi gerektiğini söyleyen Sürekli, “500 günlük faaliyet raporunu yayınlamışlar. Hiç bir şey görmüyoruz, hiç birşey. Çözmeye de niyetleri yok. Bizlere geldiklerinde elimizden gelen desteği veriyoruz. Çiğli tramvayı dediler, yardımcı olduk şimdi yola çıkıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız İzmir deyince koku ve su problemlerine değiniyor. İzmir’de koku problemlerine sorun bulunamıyor. Su problemini biz çözdük ama kullanamıyorlar. Onların işi ve gündemi farklı ama bizim işimiz İzmir’in problemlerini çözmek. Harmandalı’ya geçici bir şey yaptılar ama sorun çözülmedi. Kokudan en çok rahatsız olan yer Çiğli. Koku problemi ile ilgili bilgileri de yok. Biz diyoruz koku problemi var ama dinlemiyorlar. Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, “Evet koku sorunumuz var, talimat verdik hallediyorlar” dedi. Günaydın, daha yeni mi fark ettiniz.

 

DAĞ: BİZ BİR DAVAYIZ

AK Parti’nin bir dava partisi olduğunu söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, “Biz bir davayız. Biz davayız derken tüm siyasi partilerde bizden özendi. CHP ve İYİ Parti de kendilerine dava partisi diyor. MHP bir dava partisidir, aksi denilemez. Kalbinizin de bu işin içinde olması gerekir. Bu sıcakta buraya geliyorsak bu davamın bir nendi var, kökeni var. bu davanın kökleri binlerce yıl önceye dayanıyor. Bir tarafta inşa edenler, olumlu bakanlar, bir şeyler ortaya koyanlar, diğer tarafta yakanlar yıkanlar. Bir tarafı ateş tensik etmiş bir tarafı toprak temsil etmiş. Toprak alçak gönüllü olmuş bir şeyler vermiş ateş işse yıkmış yakmış. Tevazuu, samimiyet gayret toprak olmak demek” dedi.

“EN KIYMETLİ AK PARTİLİLER İZMİRLİ AK PARTİLİLERDİR”

AK Parti’nin gövdesinin teşkilatları olduğunu dile getiren Dağ, “Gövdemiz teşkilat sizlersiniz. Her yerdeyiz ve hepsinde aynı heyecan var, ufak tefek sıkıntılar her yerde var. Ama bular gündelik gelip geçici şeyler. Fitneye sebebiyet vermedikten sonra herkes fikrini söyleyebilir. Olduğumuz ve durduğumuz yeri anlamak ve görmektir. Bu çınar ağacının yaprakları bize oy veren milyonlarca insandır. İzmir ile ilgili herkesin bir fikri vardır. Karşındaki insan AK Partili ise sen nasıl İzmirlisin derler. Böyle bir algı oluşturmuşlar. Bunlar Bodrumlarda keyfini süren insanlar. İzmir’e bir sıfat vermeye çalışıyorlar ve bu sıfatta olmasını istiyorlar. İzmir’den bir milyon oy alıyoruz işe gireceksin sen AK partilisin diyorlar, hatta bazen memleketini soruyorlar. Tunceli Tokat civarındaysan daha kolay işe giriyorsun. Bu tür ötekileştirmeler varken bu millet AK Parti'ye oy vermeye devam ediyor. 'Bu zamana kadar kazanamadınız sistem değiştirecek misiniz?' diye soruyorlar. Biz böyleyiz arkadaşlar biz yamacı değiliz. Bizim bir davamız var. Yine anlata anlata yapa yapa yüzde elliyi geçeceğiz. Yılmayacağız, yorulmayacağız. Bu şekilde yolumuza devam edeceğiz. Türkiye’deki en kıymetli AK Partililer İzmirli AK Partililerdir. Her şeye rağmen AK Partili olmaya devam ediyorlar” şeklinde konuştu.

NASIR: AK PARTİ, BU COĞRAFYADA EMELİ OLANLARIN EMELLERİNİ BOŞA ÇIKARMIŞTIR

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, Türk milletinin binlerce yıl esaret altına girmeyen tek millet olduğunu söyleyerek, “Bu milleti yıllarca bu coğrafyada emperyalistlere iç ve dıştaki ortaklarının bu ülkeyi yıllarca iç meselelerle meşgul ederek tarihinden koparmak istemişlerdir. AK Parti’nin 2002’de iktidarı ile emperyal güçlerin dengesi bozulmuştur. AK Parti, bu coğrafyada emeli olanların emellerini boşa çıkarmıştır. İzmir olarak sorumluluğumuzu sizlere paylaşacağım” diyen Nasır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “ülkemizi bölemeyeceksiniz” konulu bir konuşmasını dinletti.

“BUNLARIN İZMİR İÇİN YAPACAKLARI HİÇ BİRŞEY YOK”

CHP’nin İzmir’de yaptığı çalışmalara dikkat çeken Nasır, “Bunların İzmir için yapacakları hiç birşey yok. Aylar geçti neler yapıldığını hepimiz görüyoruz ental dental şeylerle uğraşıyorlar. Burhan Özfatura’nın yapmış olduğu Yeşildere olmasaydı, sahil yolu olmasaydı ne olurdu. Bizim hükümetimizin yapmış olduğu İZBAN olmasaydı İzmir de ulaşım ne olurdu. Çevre yolu olmasaydı İzmir’de ulaşım ne olurdu? Onlar 21 yıldır tek bir yol yapmadılar. İzmir pis kokuyor diyoruz evet pis kokuyor. Büyük kanal projesine ne ekledirler. Kanal projesine yapılan kanaların içi doldu. Tek yaptıkları şey kanalın üstünde boşlukları bypass yaptılar. İlk depremde İzmir’de yüz binler ölecek. İzmir’de 17 tane fay hattı var. hepsi de merkezden geçiyor. Dava arkadaşlarım bizim sorumluluğumuz çok büyük. Biz Konya’nın Karatay Belediyesi bile olamadık. Bizim İzmir’e karşı büyük sorumluluğumuz var. Bizim İzmir’e artık AK belediyecilik ile tanıştırma sorumluluğumuz var. Bunun için kapı kapı dolaşacağız. 2024’de biz İzmir’i AK belediyecilik ile tanıştıracağız” ifadelerini kullandı.

KARATEKİN: AİLEMİZE ÜÇ BİN BEŞ YÜZ ÜYE KAZANDIRDIK

AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin, Çiğli’de yaptıkları yeni üye sayısını açıkladı. Karatekin, “AK ailemiz büyümeye devam ediyor. Bu şekilde büyümeye devam edeceğiz. Ailemize üç bin beş yüz üye kazandırdık. Biz İzmir’de de yüz bin üye yapacağız. Altı bin hedefimiz var. Emin olun onu da tutturacağız. Biz şunu söylenmek istiyoruz. Önümüzdeki dönem yerel seçimler için yeni yönetimimiz ile birlikte yerel yönetime ak belediyeciliği getirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Sedat Karatekin’in yeni yönetim kurulu ise şöyle oldu:

Oktay Özdemir
Abdulkadir Akgün
Ahmet Hakan Özener
Ahmet Tok
Cemal Can
Cengiz Atalay
Engin Bahadır
Erdem Dinçer
Fethi Demir
Hacer Yedibaba
Halis Gülmez
Hüseyin Aykal
İsa Gök
İsmail Turan
Kadir Önler
Kemal Atmaca
Mehmet Ali Kalafat
Mete Ak
Murat Bişkin
Murat Gökçekaya
Nilüfer Çoban
Osman Yılmaz
Ömer Suci
Ramazan Çağlayan
Recep Sayın
Sedat Balcı
Siber Aras
Yeşim Tuncer
Yeter Gören
Bu haber 13.9.2020 16:55:20 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Başkan Demirezen öğrencilere kitap hediye etti

 • AK Parti Konak İlçe Kongresi ikinci kez ertelendi!

 • AK Partili Kırkpınar’dan Emiralem açıklaması: Suni gündem oluşturmaya çalışıyorlar

 • Yeni koronavirüs genelgesi: Yanlış bilgi verene hapis cezası

 • Karabağlar’da muhtar buluşmaları yeniden!..

 • Menemen’in yeni projeleri tanıtıldı! İşte o projeler...

 • Plajda heyecan yeniden başladı

 • Buğra Gökçe Büyükşehir’in yeni ulaşım projelerini anlattı!

 • Beko’dan Bakan Kurum’a: Bayındır’daki çevre katliamını durdur!

 • Karşıyaka Sanat Derneği, çocuklara piyano çalmasını öğretecek

 • Başkan Soyer Kiraz’da muhtarları dinledi

 • MHP’li Kalyoncu'dan İzmir Barosu’na sert tepki!

 • CHP Bergama’dan sağlık çalışanlarına destek

 • Serter: “Emiralem Göleti’ni mahvettiniz”

 • Balçovalı çocuklara internet müjdesi

 • Büyükşehir'den öğrencilere destek: Tesisler eğitim merkezine dönüşüyor

 • İzmir’de sanayi siteleri dezenfekte ediliyor

 • Vekil Kılıç’tan Metin Yavuz’un Özlem Çerçioğlu’na yönelik sözlerine tepki!

Benzer Haberler