AK Partili Karatekin ‘’Hükümet yatırımları ile ilçemiz kalkındı’’

İzmir / Yerel Politika

AK Partili Karatekin ‘’Hükümet yatırımları ile ilçemiz kalkındı’’

AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin, 2020 yılının son günlerine girerken, ilçede belediyenin çalışmaları ile ilgili değerlendirmede bulundu. 
AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin, Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün ‘Gülümseyen Çiğli’ diye yola çıktığını ancak ‘Ağlayan Çiğli’ haline getirdiğini belirterek, ‘’Çöp sorunu kangren oldu, her yağmurda belediyenin önü de dahil ilçede büyük sorunlar yaşanıyor. İlçede bir arpa boyu dahi yol alınamadı’’ dedi. Başkan Karatekin, hükümet yatırımları ile ilçenin kalkındığının altını çizdi.

 

AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin, 2020 yılının son günlerine girerken, ilçede belediyenin çalışmaları ile ilgili değerlendirmede bulundu. Çiğli’nin 20 sene önce ne durumdaysa, belediyecilik anlamında şuanda da yerinde saymaya devam ettiğini vurgulayan Başkan Karatekin, ’’Çiğli kalıbına sığmayan bir ilçe, durmadan göç alan dinamik bir şehir. Buna rağmen ilçede, sadece yenilenen binalar var, onlarda müteahhitler tarafından yapıldı. Çiğli’de, CHP Belediyeciliğinin içi boş. Ne zaman yağmur yağsa bunu hissediyoruz. Hem de belediye binasının önü başta olmak üzere çok yerde adeta göle dönen yerler var. Yağmur berekettir ancak görevini yerine getirmeyen bir belediye nedeniyle, ilçemizde yağmur adeta çile haline geliyor. Çiğli’de çöp sorunu kangren olmuş iyileşmiyor. Modern bir tesis inşa ettik dediler ancak, biz hale o modern tesisin etkisini göremedik. Çöp dağlarından gelen koku, yılın yarısında, en başta Çiğli olmak üzere İzmir’i sarıyor. Her gelen Belediye Başkanı, ‘Bu sorunu çözeceğiz’ diyor, ama ortada çözüme kavuşmuş bir durum göremiyoruz. Her ilçenin bir simge meydanı olur. Ancak Çiğli’nin hala bir meydanı yok ortada.  Çiğli Belediye Başkanı Sayın Utku Gümrükçü’nün Çiğli için, şuana kadar yaptığı hizmetlerin elle tutulur bir tarafı yok. Çiğli’de ulaşım sorunu, alt yapı sorunu bir santim bile ilerlemedi, hala yerinde sayıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi de Çiğli’yi üvey evlat gibi görmekte, hizmetlerini bu noktada yerine getirmemekte. İzmir’de yaşanan depremi iliklerimize kadar hissettik. Bu anlamda Çiğli de kentsel dönüşüm bekleyen mahallelerimizin biran önce çözüm bulması gerekmekte ve bunla ilgili Çiğli Belediyesi hiçbir adım atmamakta. Hizmet için gelen Belediye Başkanları kendi PR çalışmaları için harcayacağı zamanı hizmet için harcasaydı, ilçeye katkıları olurdu. Son olarak Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ‘Gülümseyen Çiğli’ diye geldi ama gelinen noktada ‘Ağlayan Çiğli’ oldu’’ dedi.

 

Hükümet yatırımları ilçeye canlılık kattı

 

Çiğli’nin hükümet yatırımlarının sayesinde canlandığının altını çizen AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin, ‘’Katip Çelebi Üniversitesi ilçemizde kuruldu ve yaklaşık 16 bin öğrenci var. Öğrenciler hem ikamet ediyor hem de ihtiyaçlarının gidermek için ilçemizde kalıyor. Çiğli öğrencilerle canlandı. Daha önce Çiğlili hemşehrilerimiz hastane ihtiyacı için farklı ilçelere gitmek zorunda kalırken, 600 yataklı Bakırçay Üniversitesi Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapıldı. Hemen hemen her bölüm mevcutken, İzmir’in Kuzey aksının, sağlık yönünden lideri konumuna geldi ve dış ilçelerden artık ilçemize şifa bulmak için geliyorlar. Hükümetimizin yapığı çevre yolu Çiğli’den geçerken, yeni yapılan Menemen Çandarlı otoyoluna, Çeşme ve  Aydın otoyolları ile birleşmesi, ulaşım açısından hiçbir sorun bulunmamaktadır. Devlet kurumlarımızda Çiğli’de hemşehrilerimze kesintisiz ve kaliteli hizmetleri ile yerinde hizmet vermeye devam ediyor. Bakanlığımız TOKİ için çalışmalarını sürdürüyor, en kısa sürede vatandaşlarımız için yapılmaya başlanacak. Yine Millet Bahçesi bakanlığımızın gündeminde, vatandaşlarımızın başka ilçelere gitmeden, Çiğli’de kalarak, sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri bir yeşil alana kavuşmuş olacak. AK Parti, hemşehrilerimize kalıcı eserler bırakmaya devam ediyor, bu yönde çalışmalar yapmaya durmadan devam ediyor’’ dedi.
Bu haber 22.12.2020 12:09:45 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Salihli filede Rota’dan set alamadı

 • Kaçırılan Türk gemisinin birinci kaptanın Afyonkarahisarlı olduğu öğrenildi

 • Manisa’da trafik kazası: 2 yaralı

 • Seyir halindeki otomobilde çıkan yangın paniğe neden oldu

 • Su baskınlarının önlenmesi için MASKİ’den önemli açıklama

 • İnşaat işçileri taşlarla, sopalarla birbirine girdi, 3 kişi yaralandı

 • Dünya Markası İşitme Cihazları Duymer İle Türkiye’de

 • Başkan Soyer ilk yolcuları Karaburun nergisiyle karşıladı

 • Mumcu'ya Güzelbahçe'de Unutulmadı

 • Bergama Belediyesi taşındı

 • AK Bayraklı’dan sokak hayvanları için kampanya

 • Hisarcık-Gediz yolunun yapılması için sosyal medyada kampanya başlattılar

 • Egeli bilim insanları balık çiftliklerinin tuhaf misafirlerini araştırdı

 • Kütahya’da firari 2 şüphelinin evinde uyuşturucu ele geçirildi

 • Ege Üniversitesinde “Aşı Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi” kuruldu

 • İzmir Büyükşehir, depremzedelere desteğini sürdürüyor

 • Alaaddin Keykubat Camii bu yıl içerisinde restore ettirilecek

 • Çeşme’de, hemodiyaliz ünitesi çalışanlarına başarı belgesi

Benzer Haberler