CHP’li Günaydın’dan yalan haber tepkisi ‘fırıldaklar rüzgarla döner!’

Yerel Politika

CHP’li Günaydın’dan yalan haber tepkisi ‘fırıldaklar rüzgarla döner!’

CHP Torbalı İlçe Başkanı Günaydın, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur ile Genel merkeze yaptıkları ziyaret sonrası, Genel Başkan ifadelerini aldı haberlerine ateş püskürdü.
 CHP Torbalı İlçe Başkanı Erol Günaydın, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur ile Genel merkeze yaptıkları ziyaret sonrası, Genel Başkan ifadelerini aldı haberlerine ateş püskürdü. Günaydın, Unutulmamalıdır ki, fırıldaklar rüzgarla döner. Rüzgar yoksa ve hala dönüyorsa bu fırıldaklar mutlaka arkasında onu üfleyen birileri vardır” dedi

 

Başkan Günaydın yaptığı açıklamada; birçok yalan haberin yapıldığını kaydederek, "Kimler ne derse desin. Biz belediye başkanımızın yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

İşte Başkan Erol Günaydın2ın o açıklaması;

Kurultay sonrası Ankara’ya Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na hayırlı olsun dilekleriyle gittik. Güzel bir görüşme oldu. Torbalı’da yaptığımız çalışmalar hakkında bilgi verdik. Ama nasıl saçma sapan bir yalan ki, ‘Genel başkan ifadelerini aldı’ diye haber yapıldı. Aksine genel başkanımız bize teşekkür dileklerini iletti.

Bir yalan haber de ‘Uygur’a ayar verdiler’ başlıklı bir haber oldu. Burada ayar falan yok. Aksine seçim çalışmalarıyla ilgili, görüş alışverişinde bulunduk. 25’e yakın gruplar vardı. Her grupta 2 milletvekili, 2 belediye başkanı 3 de ilçe başkanı yer aldı. Sonuçta yapılan çalıştaydı. Bizler ilçe yönetimi, meclis üyeleri, kent konseyi ve bize gönül verenler ile bir ekibiz. Birlikteliğimizin hiç kimsenin bozmasına müsaade etmeyeceğiz.

Ayrı bir yalan haber de, “Belediye Suriyelilere kucak açtı”. Öncelikle belirtmek isteriz ki belediye bazı işleri şirketlere verir. Burada da şirket aracılığıyla bir çalışma gerçekleşti. Buranın taşeron firması Saygın Botanik. Bu durumun belediye ile hiçbir alakası yok.

Diğer bir yalan haber de ise ‘Belediye mescide kilit vurdu’ yalanı. Arkadaşlar buranın uyuşturucu ve fuhuş amaçlı kullanılmak istendiği ortaya çıktı. Bunun önüne geçebilmek için mescidin kapısı kilitlendi, anahtar güvenlik görevlilerine bırakıldı. İbadet amacıyla kullanmak isteyenlere görevliler anahtarı verip yardımcı oluyor. Belediye başkanımızın ibadethanelere ve okullara nasıl yardım ettiğini herkes çok iyi biliyor.

Başka Bir yalan haber de ise ‘Uygur’un istifası isteniyor’ saçmalığı. Pandemi süresince yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür edilen belediye başkanımızı hiçbir şekilde istifası istenmedi.

Arkadaşlar, insanın bir yapısı, bir çizgisi olmalı. İnsanların pazara çıkamadığı, ekonominin yerle bir olduğu, işsizliğin had safhaya ulaştığı, koronavirüsün acımasızca can aldığı, tableti-interneti olmayan çocukların olduğu, esnafın kepenk kapattığı, akıllı denen Kemalpaşa Kavşağı’nın sürücülere çile yaşattığı bir ortamda haber yapılması gereken o kadar çok şey varken maalesef bilinçli bir şekilde haber yapılmıyor. Üzülüyoruz! Yalan yanlış haberler yapmak kime ne kazandırır?

Kimler ne derse desin. Biz belediye başkanımızın yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Belediye başkanımız İsmail Uygur’u aslı olmayan, yalan-yanlış, saçma sapan haberlerle yıpratmak hiç kimsenin haddi değildir.  Merak ediyorum yalan haberler bittiği zaman doğruyu yazabilecek misiniz?

Unutulmamalıdır ki, fırıldaklar rüzgarla döner. Rüzgar yoksa ve hala dönüyorsa bu fırıldaklar mutlaka arkasında onu üfleyen birileri vardır.
Bu haber 12.10.2020 15:45:13 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Eğitim projesine onay çıkmadı! Başkan Sengel, Bakanlığa tepki gösterdi!

 • Başkan Özcan’dan sert büst çıkışı: Bu yapılan Çiğli’ye saygısızlıktır!

 • DEVA Partisi İzmir’de yeni yönetim belli oldu!

 • Örnekköy kentsel dönüşümde örnek olacak

 • Çeşme’de muhtarlar günü kutlandı

 • Başkan Gümrükçü’den basın mensuplarına 500 gün sunumu! 'Kalkınmış bir Çiğli yaratacağız'

 • Şeffaf maskeye rekor talep

 • Başkan Sandal muhtarlarla bir arada

 • Bornova’da hem iş arayan gençlere, hem eczanelere destek

 • 15 Kasım'dan itibaren sokağa çıkma yasağı geri mi gelecek?

 • Beydağ’da bakım çalışmaları aralıksız devam ediyor!

 • Karşıyaka’da ‘muhtarlar günü’ kutlandı

 • Virüs testi pozitif çıkan AK Partili Dağ’a CHP’li Yücel’den geçmiş olsun mesajı!

 • İzmir'de 18 ilçesinde elektrik kesintisi!

 • Başkan Karakayalı muhtarlarla bir araya geldi

 • Karabağlar’da HES sırasına dijital çözüm

 • EGİAD’dan dijital dönüşüm

 • CHP’li Sertel: İzmirliler cezalandırılıyor mu?

Benzer Haberler