Başkan Sandal TV BEK’i tanıttı: “Bir damla da olsun destek olmak istiyoruz”

Eğitim - Sağlık / Güncel

Başkan Sandal TV BEK’i tanıttı: “Bir damla da olsun destek olmak istiyoruz”

Bayraklı Belediyesi, koronavirüs tehlikesi nedeniyle eğitime ara verilen BAYSEM’de, uzaktan eğitimin verildiği TV BEK’in tanımını yaptı.
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’ (BAYSEM) televizyon kanalı TV BEK’in tanıtımı yapmak için toplantı düzenledi.

Toplantının açılışında konuşan Eğitimci Osman Çağrı Şahin, “TV BEK 9.00 ile 11.00 saatleri arasında TV 35 kanalı aracılığıyla eğitim verecek. Şimdilik 8. ile 12. ve mezun öğrencilerine tüm branşlarda eğitim verecek. 28 haftalık bir süreç belirlendi. Her hafta içerisinde yaptığı rehberlik, psikolojik, programları olacak. Oyun programları olacak. 30’un üzerinde gönüllü eğitimci sürece katkı sürdüreceğini söyledi. Halen içerik hazırlamak, teknik konularda destek vermek isteyen herkese kapımız açık. TV 35, TÜSAT 4A, TURKCELL TV, D-SMART, Kablo TV ve sosyal medya üzerinden izleyebilirsiniz. Youtube kanalından öğrencilerimiz kaçırdıkları yerleri tek tek izleyebilirler” dedi. 

“İZMİR’İN EN BÜYÜK KREŞİNİ BAYRAKLI’YA AÇACAĞIZ”

“Bizim projemizin sahipleri öğretmenlerimizdir” diyen Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Gündelik sohbetlerimizde, hep bazı değerlerden bahsederiz. Ülkemizden, bayraktan, Atatürk’ten bahsederiz. Ama her zaman bir adım geride dururuz. Akhisar’da stajyer döneminde öğretmenlik yaptım. Bir Mardinli öğrencimiz vardı. İnşaatta yatan. Avukat olmak istiyordu. Biz bu çocuğu bir yıl eğitimi ücretsiz verdik. İşte o çocuk hayallerine ulaştı. İzmir’imizde o güzide okullara giden öğrencilerin en az yüzde 20’sine katkısı olmuş bir kurumdan geliyorum. Bayraklı’da, Karabağlar’da dershanelerin kurulmasına destek oldum. Çiğli’de biraz daha etkin çalıştım. Sadece yaptığımız işler bunlarla kısıtlı değil. Göreve geldiğimde BAYSEM’de eğitim binası çok kötüydü. Yayınları görünce kimyam bozuldu. Ama heyecanlı, yeni müfredatı bilen pırıl pırıl öğrenciler vardı. Ufak tefek değişiklikle BAYSEM’de 28’inci olmuş kişiye eğitim verdi. BAYSEM yüzde 10 binlik diliminde yer aldı. 24 Mahalleye 24 kreş açacağız. İzmir’in en büyük kreşini Bayraklı’ya açacağız”  dedi.  

“BÜYÜYEREK ÖĞRENCİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNACAĞIZ”

TV BEK’in uzun süredir yapılmasını istediği bir proje olduğunu söyleyen Sandal, “Önümüzdeki hafta 200’e yakın öğrencimize tablet dağıtacağız. Ama yeterli olmayacağının farkındayız. Bunun için TV BEK hayata geçirme kararı aldık. Beklentimizin çok üzerinde bir tepki alıyoruz. Büyüyerek öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. Alternatif bir eğitim kanalı değildir. Mevcut eğitim sürecinin bir parçasında bir damla katkı koymayı hedefleyen gönüllü bir kuruluştur. Kesinlikle bakanlığın yaptığı programa bir alternatifi değil. Böyle bir 0çabamız da yok. Sadece bir damla da olsun destek olmak istiyoruz. Bayraklı İzmir’in kurulduğu, unutulmuş bir kent. Yeni kent merkezi henüz onun için ciddi adımlar atılmadığı bir kent. Mükemmel bir kent. Biz BAYSEM öğretmenlerimizle neler yapabileceğimizi size sunduğumuzu güncellemiş olacağız. Bu kenti marka kent yapabilmek için, dünya çocuk ve gençlik kentti yaratacağız. Çocuklarımız, gençlerimizin hayallerini anlatacağı bir kent olacak. Hayallerimizde Bayraklı’ya kısa süre içerisinde başlayacağımız projelerin temellerini atacağız. Bu projeye destek veren herkese teşekkürü borç biliyorum” diye konuştu.
Bu haber 16.10.2020 12:11:00 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Başkan Soyer’den “İzmir Zamanı” çağrısı

 • AK Parti İzmir'de corona şoku: 3 isim birden corona oldu!

 • Virüs denetiminde İzmir'de bir haftada 3 bin 461 kişiye ceza!

 • 2021 Motorlu Taşıtlar Vergisi belli oldu!

 • Milletvekili Sındır, “Dere taşkın alanı ve fay zonuna asla konut yapmayın!”

 • Vergi ve cezalara gelecek zam oranı belli oldu!

 • Sosyal konutlarda tadilat devam ediyor

 • CHP’li Sevda Erdan Kılıç: “AKP ülkenin kaderini Katar’a teslim etti”

 • Çevre melekleri atıklarla farkındalık yarattı

 • 5021 Sokak’ın çehresi değişti

 • Bornova doğal tarımda marka kent olacak

 • Satranç şampiyonları ödüllerini Başkan Arda’dan aldı

 • Sürdürülebilirlik Oscar’ı Buca Belediyesi’ne

 • Büyükşehir Meclisi’nde 7 saatlik mesai… 2021 bütçesi belli oldu!

 • Başkan Soyer: Büyükşehir binasını yıkalım!

 • İzmir’de depremin yaraları birlikte sarılacak

 • Başkan Koştu Oruçlar Mahallesi’nde vatandaşları dinledi

 • Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy görevden uzaklaştırıldı!

Benzer Haberler