AK Parti Menemen’de, CHP’li Ünal’ın istifası sonrası açıklama!

Yerel Politika

AK Parti Menemen’de, CHP’li Ünal’ın istifası sonrası açıklama!

AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, Menemen Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Hasan Ünal’ın istifası ile ilgili basın açıklaması yaptı.
AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, Menemen Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Hasan Ünal’ın istifası ile ilgili basın açıklaması yaparak, "CHP’li Grup Sözcüsü Ünal, ‘Belediye Başkanı, belediye içerisinde yapılan yolsuzluk ve usulsüzlükleri tespit eden Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak’a yolsuzluk raporunu değiştirmesi için baskı yapıyor, odasını ve sekreterini elinden alıyor, belediyeye gelmesini engelliyor, bu nedenle istifa ediyorum’ demiştir. Belediye Başkanı son eylemi ile açıkça suç işlemiştir. Hakkında onlarca suç duyurusu bulunan Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un diğer soruşturmalarla ilgili de tanıkları baskı altına aldığı, delilleri yok ettiği, değiştirdiği, lehine delil ürettiği açıkça ortaya çıkmıştır. Yaşanan bu süreçler ayan beyan ortadayken, olayları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. CHP İl Yönetimi ve Genel Merkezi, ‘Kötüde olsa benim adamımdır’ düşüncesinden vazgeçmeli" dedi.

 

Menemen Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Hasan Ünal’ın, Grup Sözcülüğünden istifa etmesi ve ardından yaptığı açıklamalar sonrası, AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, bir basın toplantısı düzenledi.  Göreve başlar başlamaz, bu şekilde ilk açıklamalarını yapmalarından dolayı hicap duyduklarını belirten Başkan Çelik, ‘’Daha mazbatamızı yeni alıp, ilçemiz için hayırlı çalışmalar için başladık derken, akla sığmayacak, vicdanlarda yer edinmeyecek konuyu kucağımızda bulduk. Biz isterdik ki, Menemen’in için güzel haberlerle basın karşısına çıkalım, ancak, olmadı.’’ dedi. 

50 milyon TL para yolsuzluklarla buhar olmuş..

Yapılan basın toplantısının sıradan bir açıklama olmadığının altını çizen Başkan Çelik, ‘’Menemen’de 2019 yerel seçimlerinden bu yana baskı, yıldırma ve tehdit günlük rutinimiz haline gelmiştir. Halka hizmet etmesi gereken belediye başkanı ve yönetimi halkı kutuplaştırmış ve birbirine düşürmüştür. 18 ay içerisinde halkımıza ait olan 50 milyon TL para yolsuzluklarla buhar olmuş, bu suça ortak olmak istemediği için Belediye Başkanının faaliyet raporuna ret oyu veren CHP’li meclis üyesi Koray Atasoy zorla istifa ettirilmiş, esnaf zabıta ordusu ile sindirilmiş, belediyeye muhalif vatandaşlarımız gerek Belediye Başkanı gerekse de Belediye Başkanı emrindeki kişiler tarafından sistematik bir şekilde tehdit ve hakarete uğramaktadır.’’ dedi.

CHP’li Ünal, ‘Kral çıplak’ demiştir

Son olarak CHP Grup Sözcüsü Hasan Ünal’ın Grup Sözcülüğünden istifa ettiğini hatırlatan AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, ‘’Bu sıradan bir istifa değildir. Hasan Ünal yoğun işlerini gerekçe göstererek istifa etmiş değildir. Hasan Ünal istifa ederken ‘Belediye Başkanı, belediye içerisinde yapılan yolsuzluk ve usulsüzlükleri tespit eden Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak’a yolsuzluk raporunu değiştirmesi için baskı yapıyor, odasını ve sekreterini elinden alıyor. belediyeye gelmesini engelliyor, bu nedenle istifa ediyorum.’ demiştir. Bu açıklama son derece vahimdir. CHP Belediye Meclis Grubunun Grup Sözcüsü Hasan Ünal ‘kral çıplak’ demiştir. Bu istifada bir çığlıktır. Bu çığlığı Menemen, İzmir ve tüm Türkiye duymalıdır. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve belediye yönetimi artık adli bir vaka haline gelmiştir. Grup Sözcüsü açıkça, ‘Belediye Başkanımız suçun delillerini karartıyor, suçluları koruyor, suçu ortaya çıkarmaya çalışan Belediye Başkan Yardımcısını engelliyor, tehdit ediyor’ demiştir.’’ dedi.

Belediye Başkanı son eylemi ile açıkça suç işlemiştir

‘’Belediye Başkanı neden suçu gizlemeye çalışır. Bu sorunun tek bir cevabı vardır. Kendisi de bu suçların ortağıdır.’’ diye sözlerine devam eden Başkan Çelik, ‘’Belediye Başkanı hakkında yapılan 10’dan fazla suç duyurusu vardır ve örtbas edilmek istenen rapor bu suç duyurularından biri olan belediyeye ait 280 ton hurdanın bedelsiz olarak başkalarına verilmesi olayına ilişkindir. Belediye Başkanı son eylemi ile açıkça suç işlemiştir. Suç delillerini karartmış, suçu ortaya çıkaran kamu görevlilerini tehdit, baskı ve şantajla yıldırmak istemiştir. Belediye başkan yardımcısına bu kadar pervasız davranan birinin diğer belediye çalışanlarına ne tür baskılar yaptığını tahmin etmek zor olmasa gerek.’’ dedi.

CHP İl Yönetimi ve Genel Merkezi, ‘Kötüde olsa benim adamımdır’ düşüncesinden vazgeçmeli

İlçede yaşanan gelişmelerden vatandaşların rahatsız olduğun dile getiren AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, ‘’Hakkında onlarca suç duyurusu bulunan Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un diğer soruşturmalarla ilgili de tanıkları baskı altına aldığı, delilleri yok ettiği, değiştirdiği, lehine delil ürettiği açıkça ortaya çıkmıştır. Yaşanan bu süreçler ayan beyan ortadayken, olayları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. AK Parti olarak, ilçemizde yaşanacak olumsuz olayların karşında durmaya, sesimizi ilçe haklımızın menfaatleri doğrultusunda yükselmeye devam edeceğiz. Ayrıca, CHP İl Yönetimi ve Genel Merkezi de, ‘Kötüde olsa benim adamımdır’ düşüncesinden vazgeçmeli ve CHP içinde bir sorun haline gelen bu malum kişiden kurtulmalıdır.’’ dedi.
Bu haber 16.10.2020 14:32:10 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • 'Fezleke' tartışmasına  İGC de girdi!

 • Tataristan ve İzmir arasındaki bağlar güçlenecek

 • AK Parti Menemen’de, CHP’li Ünal’ın istifası sonrası açıklama!

 • Başkan Kılıç uyardı: İtibar etmeyin, ihbar edin!

 • İzmir’de arıtma suyunun kalitesi arttı

 • CHP’li Vekiller Beko ve Kaya Hakkari’de!

 • Çiğli’nin o mahallesinde inanılmaz büst hırsızlığı!

 • İzmir Tabip Odası’ndan çağrı: Covid-19 Hastalığı Sağlık Çalışanları İçin acilen Meslek Hastalığı olarak kabul edilmelidir!

 • Başkan Sandal TV BEK’i tanıttı: “Bir damla da olsun destek olmak istiyoruz”

 • Bakan Koca açıkladı: Vakalar yeniden artışta!

 • Başkan Koştu: “Alışverişini tarihi Arasta'dan yap, esnafına sahip çık”

 • Başkan Gümrükçü’den belediye personeline 500 gün sunumu

 • En çok konut satılan iller belli oldu! İzmir’in kaçıncı sırada yer aldı?

 • Selçuk’ta AK Partili ve MHP'li Meclis Üyeleri 'tüm gelirlere evet, tüm giderlere hayır' dedi!

 • CHP’li Sertel: “FATİH” 10 yılda okulları fethedemedi!

 • İzmir’de hafta sonu sıcaklıklar düşecek: Yağmur gelecek!

 • Milletvekili Sındır: Tereddüt etmeden Türkiye’yi borç batağına sürüklüyorsunuz

 • Seferihisar’da tablet dağıtımlarına başlandı!

Benzer Haberler