SİYASİ ÇALIŞMALAR SEÇİMİ NASIL ETKİLEDİ
ÇİĞLİ’DE MİLLET İTTİFAKI KAZANDI

31 mart 2019 yerel seçimlerinde Çiğli’de seçimi kazanan millet ittifakı oldu. Millet İttifakının adayı Selim Utku Gümrükçü, resmi olmayan sonuçlara göre %62,08 oy oranı ile 75.697 oy alarak, 34 bin oy farkı ile sandıktan birinci çıktı. Cumhur İttifakı adayı Okan Korkmaz ise %34,27 oy oranı ile 41.790 oy aldı.

ÇİĞLİ’DE KİMLER MECLİS ÜYESİ OLDU

CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP)

KONTENJAN: Sabahattin Uçar, Erdal Mansuroğulları, Bensu Güler

Ali Rıza Koçer, Burhan Suat Çağlayan, Ali Gül, Deniz Bektaş, Aynur Çelik, Barbaros Kiriş, Özgür Özcan, İbrahim İncesu, Ali Üstün, Mustafa Avdan, İbrahim Karabulut, Nimet Ergün, Edibe Tokmak Yılmaz, Deniz Çıtak, Eylem Özdemir, Hüseyin Çetin, Kubilay Kesgin, Rıfat Bıçak, İmam Kocadağ

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ( AK PARTİ)

Hüsnü Boztepe, Abdullah Barkın, Özgür Kaner, Nedim Aslan, Mustafa Yıldız, Mecit Bozkurt, Sezgin Özgen, Şenol Malkoç, Harun Dursun

SİYASİ ÇALIŞMALAR SEÇİMİ NASIL ETKİLEDİ

Seçim sonuçlarına bakıldığında, ittifaklar nedeniyle kaybeden olmadı. Millet İttifakının adayı Utku Gümrükçü, 2014 yerel seçim sonuçlarına göre %52,38 olan oy oranını %62,08’e çıkardı. Cumhur İttifakının adayı Okan Korkmaz ise 2014 yerel seçim sonuçlarına göre 30,92 olan oy oranını %34,27’e çıkardı.

Seçim çalışmaları süreci boyunca İlçe başkanlıkları görevlerini üst düzey bir çaba ve çalışma ile yerine getirdi. Chp Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, seçim çalışmaları boyunca vurguladığı birlik, beraberlik ve örgüt bütünlüğü bilinci ile çalışacağız sözlerini, yaptığı programlar ve saha çalışmalarının her safhasında Utku Gümrükçü’ye verdiği destek ile gösterdi. 2019 yerel seçimlerine kadar görülmemiş bir dayanışma ve çalışma performansı gösteren CHP Çiğli Örgütü yaptığı bu çalışmaların meyvesini sandıktan çıkan %62.08 oyla aldı.

Çiğli yönetiminde muhalefetliğin hakkını veren Ak Parti kanadı ise her ne kadar muhalefetteki yerini korusa da Ak Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin yönetimindeki Ak Parti Çiğli teşkilatı yaptığı hummalı seçim çalışmaları ile Ak Parti kanadında göz doldurdu. 2018  milletvekilliği seçimlerinde %23’e düşen oylarını, ekip çalışması ile %34,27’e çıkardılar.

İttifaklar desteklerini esirgemedi. Özellikle İyi Parti İlçe Başkan Yardımcısı Murat Güler, Millet İttifakı adayı Utku Gümrükçü’yü hiç yalnız bırakmadı. Seçim çalışmaları boyunca adayın yanında durarak kazanılan başarıya pay kattı.

VE KOÇER…

Yılların emektarı, Çiğli’de siyaset denilince ilk akla gelen kişi, örgüt adamı Koçer, bu seçimin hakkını verdi. Arkasında 200 kişilik ekiple Çiğli’yi sokak sokak, ev ev gezdi.

İktidar ve Muhalefet partisiyle saygı ve seviyeli bir seçim süreci geçip gitti. Çiğli’ye, Gülümseyen Çiğli sloganıyla belediye başkanı seçilen Utku Gümrükçü’ye, görevi süresi boyunca başarılar diliyor, Çiğli Belediye meclisinde görev alacak tüm meclis üyelerine de aynı temennilerde bulunuyoruz. Çiğli için hayırlı olması dileğiyle…


Son Yazıları


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları