Yücel’den  Salgınla Mücadele Zirvesi

Güncel / İzmir / Politika / Yerel Politika

Yücel’den  Salgınla Mücadele Zirvesi

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, partisinin Milletvekilleri ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katıldığı ve Koronavirüs salgınıyla ilgili İzmir’de yürütülen çalışmaların ele alındığı bir toplantı düzenledi.

Yücel’den  Salgınla Mücadele ZirvesiSalgınla mücadele kapsamında Skypea üzerinden online gerçekleştirilen toplantı hakkında açıklamalarda bulunan il başkanı Yücel, toplantının koordinasyon ve yeni önlemler alınması hakkında bilgi ve görüş alışverişinin sağlanması için düzenlendiğini ifade ederek, toplantıya ilişkin şu bilgileri verdi. 

KOORDİNASYON VE ACİL İHTİYAÇLAR İÇİN WHATSAPP GRUBU

Tüm Türkiye’de her geçen gün artan vakalar ve can kayıplarıyla koronavirüs salgını vatandaşlarımızı tehdit etmeye devam ediyor. Bu bağlamda CHP olarak hem yerel yönetimlerimiz hem milletvekillerimiz hem de İzmir örgütü olarak İzmirli vatandaşlarımızın sağlığını koruma ve bu salgından mümkün olduğunca az etkilenmeleri sağlamak için mücadele veriyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz toplantıda bu anlamda önemliydi. Toplantımızda İzmir Milletvekillerimiz salgınla mücadele kapsamında yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verirken, koronavirüs salgınında halk sağlığının korunması ve virüsün yayılmasının önlenmesi için uygulanması gereken önlemler konusunda görüşlerini ilettiler. Büyükşehir belediye başkanımız Tunç Soyer’de, İzmir büyükşehir belediyesinin İzmirlilerin sağlığı ve salgına karşı evde kalmalarının sağlanması için yürüttüğü çalışmalar hakkında ayrıntılı bir sunum yaptı. Sayın Soyer, İzmirlilerin evde kalması için tüm belediye çalışanlarının seferber olduğunu ve hijyen, sağlık ve gıda ihtiyaçlarıyla ilgili hizmetleri vatandaşın ayağına götürdüklerini ifade etti.Milletvekillerimiz uygulanabilecek ek tedbirler konusunda görüşlerini paylaşırken, İzmir büyükşehir belediyemizin ve Sayın Tunç Soyer’in yürüttüğü olağanüstü mücadelede her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirttiler. Bu salgınla mücadele de daha hızlı iletişim kurulması ve vatandaşlardan vekillerimize gelen taleplerin iletilebilmesi, ayrıca büyükşehir belediyemizin yaptığı ve destek beklediği tüm çalışmalarda, milletvekillerimize anlık bilgilendirmesağlamak için ortak bir WhatsApp grubu kurmayı da kararlaştırdık. 

ORTAK FİKİR, SALGINLA MÜCADELE DE ŞEFFAFLIK YOK!

Yapılan toplantıda sağlık emekçilerinin gösterdiği insanüstü çabanın herkes tarafından ayrı ayrı takdir edildiğini ifade eden il başkan Yücel,  İzmir’de kurulan Pandemi kurulunda Tabipler Odası ve Eczacılar Odası ile Meslek örgütlerinin temsilcilerinin de yer alması gerekliliğine vurgu yapıldığını belirterek , “Pandemi kurulu salgınla daha kapsamlı ve etkili bir mücadele vermek için kuruldu. Ancak bu kurulda binlerce üyesi olan ve bilimsel olarak da kurula büyük katkı verecek Tabipler Odası ve Eczacılar Odasının olmaması bizce sıkıntılı bir durum. Hatta bizler bu kurulda Meslek Odaları Birliklerinin de olması gerektiğini düşünüyoruz.  Bu konunun Valilik tarafından ele alınması ve Pandemi kurulunun yeniden değerlendirilmesini istiyoruz. Toplantımızda özellikle milletvekillerimizin ortak fikri salgınla mücadelenin şeffaf yürütülmediği şeklindeydi. Ben de kendileriyle aynı kanaatte olduğumu ifade ettim. Bizler tıbbi anlamda değil belki ama hem belediyelerimizin hem de milletvekillerimizin tüm çalışmaları ve bilgilerinin İzmirlilere aktarılması anlamında şeffaf bir çalışma yürütme kararı aldık. Gelişmeler hakkında halkımızı bilgilendireceğiz. Ayrıca zaman zaman iktidarın bazı üyeleri tarafından salgınla mücadeleye zarar verecek şekilde, bazı siyasi açıklamalar yapılması da son derece rahatsızlık verici. Siyasi olarak CHP’li yerel yönetimlerin veya milletvekillerimizin hedef alınması ve siyaseten etkisizleştirilmeye çalışılması çabaları tüm toplumu rahatsız ediyor. Bu konuda herkesi sorumluluk sahibi olmaya, birlikte, şeffaf, aklın ve bilimin rehberliğiyle bir çalışma yürütmeye davet ediyoruz” dedi.

TOPLANTILAR SÜRECEK

Deniz Yücel, koordinasyon ve salgınla şeffaf bir mücadele için önümüzdeki günlerde milletvekilleri ve ilçe belediye başkanlarının katılımıyla bir toplantı yapacaklarını da ifade etti. CHP il başkanı Yücel’in Skypea üzerinden düzenlediği toplantıya İzmir büyükşehir belediye başkanı Tunç Soyer, İzmir Milletvekilleri Kamil Okyay Sındır, Mahir Polat, Mehmet Ali Çelebi, Tacettin Bayır, Bedri Serter, Selin Sayek Böke, Sevda Erdan Kılıç, Ednan Arslan, Atila Sertel ve Murat Bakan katıldı.
Bu haber 30.3.2020 15:48:22 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Bomba iddia Cumhurbaşkanı kabinede revizyona mı gidiyor?

 • Koca : Vaka sayısı 160 bini geçti

 • Bakan Koca: Kara görülmüştür ama deniz durulmuş değildir

 • Başkan Kayalar’ın girişimleri sonuç verdi hastane ihalesine çıkılıyor

 • Okulların başlayacağı tarih belli oldu!

 • Gaziemir’de nükleer atık tepkisi: “Zehir saçmaya devam ediyor”

 • İZBAN’da elektrik arızası seferleri aksattı

 • Shoedex2020’ye yoğun ilgi fuarı dört güne uzattı

 • İzmir’de kuvvetli yağış uyarısı! Su baskınlarına dikkat!

 • CHP Çiğli Gençlik Kolları Başkanı Sağlam’ın mutlu günü

 • İşte İzmir’in “kriz belediyeciliği” bilançosu

 • Diyanet'ten 81 ilin valiliğine 'Çav Bella' yazısı

 • Bayır’dan o karara tepki

 • CHP’li Beko: Erdoğan ve AKP zor virajda

 • Başkan Soyer görme engellilerle tandem bisiklet turu

 • Çiğli'de hastane yöneticileri ile 'normalleşme' toplantısı

 • Büyükşehirden bir dayanışma kampanyası daha!

 • Karabağlar’da koronavirüsle mücadele rakamlara yansıdı

Benzer Haberler