Güncel / İzmir / Yerel Politika

Doğruca’ya bir tepki de CHP Karabağlar’dan geldi!

CHP Karabağlar İlçe Başkanlığı, koronavirüse karşı yetersiz önlem aldıklarını ve yurttaşlar arasında hizmet ayrımı yapıldığını söyleyen AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca’ya tepki gösterdi.

Doğruca’ya bir tepki de CHP Karabağlar’dan geldi!EHAEGE - Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, koronavirüse karşı yetersiz önlem aldıklarını ve yurttaşlar arasında hizmet ayrımı yaptıklarını öne süren AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca’ya sert tepki göstermişti. Doğruca’ya bir tepki de CHP Karabağlar İlçe Başkanlığından geldi. CHP KaraBağlar İlçe Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Bu süreçte, yine AKP Karabağlar İlçe Başkanı’nın, belediye çalışanlarının özverilerini hiçe sayan, acımasız, pervasız, yersiz, ciddiyetsiz, sorumsuz, saygısız ve art niyetli olduğunu düşündüğümüz açıklamasıyla karşılaştık. Bu süreçten bile siyasi rant çıkarmaya çalışması faydasız bir işlevden öteye gidemeyecektir” denildi.

CHP Karabağlar İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ise şöyle:

Bilindiği gibi ülkemiz, uzunca bir süredir, ekonomik, siyasi, toplumsal ve kültürel bir altüst oluş sürecindedir. Giderek derinleşmekte olan bu felaketin üzerine bir de, hepimizin koronavirüs olarak bildiği salgın eklenmiştir. Salgın, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yıkıcı etkisini gün be gün artırmaktadır.

Tüm ülkeyi kapsayan önlemler gündeme gelmekte ve başta sağlık çalışanları olmak üzere her alanda topyekûn bir seferberlik başlatılmaktadır.

Karabağlar Belediyemiz de bu mücadeleye tüm gücüyle destek vermekte, özverili çalışmalarla salgının yayılmaması için çaba harcamaktadır.

Belediyemiz; Kaymakamlık, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Valilik’le eşgüdüm içinde çalışmakta, Karabağlar halkına yönelik zorunlu, yeni ve acil tüm hizmetleri her zaman olduğu gibi aksatmadan yerine getirmektedir.

Belediyemiz, koronavirüsle mücadele ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında, başta çöp konteynırları olmak üzere her türlü dezenfeksiyonun yapılması, el dezenfeksiyon ekipmanlarının yerleştirilmesi, pazaryerlerinde gerekli önlemlerin alınması, işyerlerinin İçişleri Bakanlığı’nın genelgeleri doğrultusunda denetimi, belediye mobil uygulamalarının etkin kullanımının sağlanması ve risk grubunda yer alan insanlarımızın gereksinimlerinin giderilmesine kadar her konuda yoğun bir çalışma içindedir.

Karabağlar halkının her gereksinim duyduğunda yanında olmaya aralıksız olarak tüm gücüyle devam edecek olan başta Karabağlar Belediyesi olmak üzere tüm diğer Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler ve nihayet İzmir Büyükşehir Belediyesi, sorumluluklarının bilincindedir. Söz konusu bu kurumlar tüm süreci yakından ve etkin olarak izlemekte, olanaklarını seferber etmektedirler.

“AK  PARTİ İLÇE BAŞKANI ZATEN MÜCADELE ETTİĞİMİZ BİR VİRÜS”

Ancak tam da bu süreçte, yine AKP Karabağlar İlçe Başkanı’nın, belediye çalışanlarının özverilerini hiçe sayan, acımasız, pervasız, yersiz, ciddiyetsiz, sorumsuz, saygısız ve art niyetli olduğunu düşündüğümüz açıklamasıyla karşılaştık. Bu süreçten bile siyasi rant çıkarmaya çalışması faydasız bir işlevden öteye gidemeyecektir. Bu son açıklamasından sonra Sayın AKP İlçe Başkanı’nın aslında uzun süredir zaten mücadele ettiğimiz yeni bir virüs olduğundan artık eminiz. Belediyemizin, bizim ve Karabağlar halkının bundan böyle, acil görevleri ikiye katlanmıştır.

Koronavirüsü dışarıdan gelen bir tehlike iken bu virüs Karabağlar ilçesinde varlığını sürdürebilmektedir. Dolayısıyla bu aşamadan sonra gerek belediyemizin, gerek bizlerin ve gerekse Karabağlar halkının; önümüzdeki süreçte bu virüsün öncelikle Karabağlar’a sonrasında İzmir’e ve son olarak tüm ülkeye yayılmasına engel olmak gibi bir sorumluluğumuz olduğunu belirtmek isteriz.”
Bu haber 24.03.2020 15:52:02 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Çomaklı’ya tepkiler büyüyor! Dağ: Kimsenin haddine değildir

 • Çomaklı’ya bir tepki de Bayır’dan geldi: Suç duyurusunda bulunacağım

 • Başkan Soyer’den iki hafta sokağa çıkma yasağı önerisi

 • Dervişoğlu’ndan İzmirlilere hakaret eden Çomaklı’ya tepki: Sözüm ve ahdım olsun!

 • Erdoğan “Milli Dayanışma Kampanyası” başlattı: 7 aylık maaşını bağışladı

 • Başkan Soyer 30 Belediye Başkanı ile ikinci Korona zirvesini gerçekleştirdi! İşte konuşulanlar

 • İzmir'de vaka sayısı kaç? İşte rakamlar...

 • Koca açıkladı: Can kaybı 168 oldu, vaka sayısı on bini aştı

 • Yeni koronavirüs önlemleri sürüyor! İzmir’de taksilere denetim

 • CHP, AK Parti, MHP ve İYİ Parti İzmir İl Başkanları 'Sağlık'ta buluştu

 • Purçu’dan sazlı sözlü corona uyarısı: “Hayat çaresiz romanların evine sığmıyor”

 • İzmir’de bir ilçe daha evde kal çağrısına uydu

 • Çıray’dan çağrı: Vahametin farkında mısınız? Türkiye çapında karantina şart!

 • Dağ: Pandemi üzerinden mağduru oynamaya çalışıyorlar!

 • Batur Konak’ın raporunu video konferans ile aldı

 • Yücel’den  Salgınla Mücadele Zirvesi

 • İzmir Büyükşehir kriz belediyeciliğine geçti

 • Sertel: Bu dava beratla sonuçlanacak!

Benzer Haberler