Ege / Güncel / İzmir / Politika / Spor

Çiğli Belediyespor`a Taze Kan !

Çiğli Belediyespor'a Taze Kan !

Çiğli Belediyespora Taze Kan !Çiğli Belediyespor’da değişim ve yenileşme tüm hızı ile devam ediyor.

Çiğli Belediye Meclis Üyesi ve Çiğli Belediyespor As Başkanı Deniz Çıtak’ın göreve gelmesi ve yönetim kadrosunun değişmesi ile birlikte yenileşme hareketine hızla devam eden Çiğli Belediyespor’da önemli bir görev değişimi daha oldu.

Çiğli’nin alt yapısında yetişen ve uzun yıllar Çiğli’de forma giyinen Teknik Direktör Hakan Karatepe Çiğli Belediye spor Teknik Direktörü olarak görevlendirildi.

Yapılan bu önemli değişim hakkında gazetemize açıklamada bulunan Çiğli Belediyespor As Başkanı Deniz Çıtak, sporun her alanında başarıyı istediklerini ve bu hedefleri doğrultusunda  maddi manevi tüm imkan ve çabayı göstereceğini ifade ederek konuşmasında şu açıklamalara yer verdi:

“Yeni getirdiğimiz hocamız Hakan Karatepe, Çiğli’nin alt yapısında yetişti, uzun yıllar Çiğli’de forma giyindi. Hem futbolculuk kariyeri olan hem profesyonel takımlarda antrenörlük yapmış ve aynı zamanda Celal Bayar Üniversitesi Spor akademisi mezunu ve yüksek lisansını da yine bu üniversitede yapmış olan, A Tipi Pro Lisansa hak kazanmış çok önemli bir hocamızdır.

BÜYÜK BİR DEĞİŞİM YAPACAĞIMIZI SÖYLEMİŞTİK

Biz yönetim olarak göreve geldiğimizde büyük bir değişim yapacağımızı söylemiştik. Çünkü 25 yıllık bir hasret var. Bu hasretin son bulması için var gücümüzle çalışıyoruz. Hedeflerimiz yönünde bize çok büyük destek sağlayacağını düşündüğümüz etkenlerden biri de Hakan Karatepe’dir. Çiğli Spor’un hedefi her zaman 1. Lig şampiyonluktur. Biz bu yapılanmaya yukardan başlayarak kulübün tamamını aldık, bu durunu her branşta hayata geçirebilirsek asıl başarıya o zaman ulaşmış olacağız. Utku Başkanımızın Çiğli’ye kattığı, katacağı değerlerden bir tanesi. Bu takımın başarısı için Utku Başkan maddi manevi her türlü desteğini vereceğini söylüyor ve bu takımı 3. Ligde görmek istediğini söylüyor.

Biz imam hocayı burada çok daha önemli görevlerde görmek istiyoruz, çünkü İmam Hoca bu kulübün dokusunu, yapısını çok iyi bilen tanıyan kişilerdendir. Bu kulübe çok büyük hizmetlerde bulunmuş, çok büyük yetenekleri olan ve mevcut oynadığımız BAL ligini de en iyi bilen teknik direktörlerin başında geliyor. Biz buraya geldiğimizde çalışmak istediğimiz tek isim İmam Aydemir’di. Biz ona Çiğli Belediyespor alt yapı koordinatörlüğü görevini verdik.

ÇİĞLİ’NİN İSMİNİ EGE’NİN VE TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE DUYURACAĞIZ

Hedefimiz değişmedi, hedefimiz başkanımızın hedefi, hedefimiz 3. Ligden başkası olamaz. Bu hedefimiz içinde elimizden gelen her şeyi maddi manevi tüm desteğimizi ortaya koyacağız.

Biz futbol alanında başarıyı istiyoruz, başarılı olmayı istiyoruz. Ancak biz yalnızca futbolda başarıyı değil, bir çok branşı Utku Başkanımızın isteği ve desteği ile Çiğlililerle buluşturacağız. Satranç, tenis kursları açılıyor, yüzme kurslarımız başlayacak, ulaşılamaz yapılamaz denilen birçok branşı Çiğlili vatandaşlarımızla, gençlerimizle buluşturacağız. Mevcut olan branşlarımızda da basketbol, voleybol, teakwando gibi branşlarda da yalnızca kurs olarak kalmayacağız, müsabakalara katılacağız, Çiğli’nin ismini Ege’nin ve Türkiye’nin her yerinde duyuracağız.”

 

BEN BU TAKIMI BİR ÜST LİGE ÇIKARMAK AMACI İLE GELDİM

Çiğli Belediye spor’un kendisi için çok farklı yeri olduğunu ve bu takımda görev almanın kendisi için büyük bir mutluluk olduğunu ifade eden Hakan Karatepe ise konuşmasında:

1979 doğumluyum. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Akademisi mezunuyum. Manisa Spor’da süper lig karşılaşmaları döneminde stajyerlikle başladı spor alanında çalışma hayatım. Sonrasında Göztepe’de antrenörlük hayatım Bursa Nilüfer Spor, İstanbul Sancaktepe Belediye Spor, Ayvalıkgücü Belediye Spor, Kahramanmaraş Spor,  Bursa Karacabey Birlik Spor, Karşıyaka ve son olarak da İstanbul Eyüp Spor ’da devam etti.

Çiğli  Spor’da futbol hayatımın güzel günlerini geçirdim. 1995-2005 yılları arasında burada futbol oynadım, orta saha, forvet oyucusu olarak.  Çiğli Spor kaptanlığını yaptım. 1999-2000 yıllarında Karagümrük Spor’la finali oynayan bendim. Nasip olmadı şampiyon olmak, finali kaybettik. Buraya gelme amacım da buydu aslında, ikinci finali kaybetmemek. Burada olduğum, çalıştığım süre içerisinde hedeflerim kazanmak, kaybetmemek yönünde olacak.

HAKAN KARATEPE EĞER BURADAYSA ŞAMPİYON OLMAYA GELMİŞTİR

Ben amatör takımlarda, BAL Liginde hiç çalışmadım. Bu durum, ligi bilmiyorum, tanımıyorum anlamına gelmiyor. Futbolda doğru bir tanedir. Bu doğruları yaptıktan sonra ligin adı ister süper lig olsun ister BAL ligi olsun hiç önemi yok. Ben buraya futbolun doğrularını yapıp Çiğli Spor’u üst liglere taşıyabilmek adına elimden gelen her şeyi yapmaya geldim.

Taraftarlarımızın çoğu beni çok çok iyi tanırlar, ben bu takımı bir üst lige çıkarmak amacı ile geldim, buna inanıyorum, herkesin de buna inanmasını istiyorum. Kulübün yeri amatör lig olsa da, zihniyetlerin profesyonel zihniyet olduğunu herkes görecek ve herkes buna inanacak. Ben taraftardan şampiyonluğa inanmalarını, kulübü sonuna kadar her ne şartta olursa olsun desteklemelerini, bunun için takımın her zaman arkasında büyük bir güç olmalarını istiyorum. Taraftar bir güçtür, on ikinci adamdır, o gücü arkamızda hissetmek istiyorum. Şunu her zaman bilmelerini istiyorum; Hakan Karatepe eğer buradaysa şampiyon olmaya gelmiştir.

Çok önemli bir ekiple arkadaşlarla buraya geliyorum. Oyuncuların değerlendirmelerini yapacağız, benimle çalışacak her futbolcu şampiyonluğa inanacak olan kişiler olacak.

Ben Çiğli’nin çocuğuyum, tek isteği beklentim destek olunması, başarıya inanılmasıdır.

 
Bu haber 26.06.2019 21:52:31 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Çiğli’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü...

 • Çiğli Belediye Spor’ a Bir Transfer Daha !

 • İzmir'de gece yolcularının sayısı artıyor

 • Başkan Soyer, 15 Temmuz şehitlerini anma törenine katıldı

 • ' Mücadelemiz sürüyor...' 

 • Çiğli Belediyespor'dan Transfer Atağı

 • Çiğli'de Kent Konseyi kurulması için ön çalışmalar hızlandı…

 • Bir sonraki istasyon Buca

 • Çiğlililer Sandık Başında

 • Dünya Gençleri Karşıyaka’da Buluşuyor

 • CHP’li Sındır, “bu torba yasa derin ekonomik krizin ve çaresizliğinizin itirafıdır”

 • Srebrenitsa Buca’da unutulmadı 

 • Başkan İduğ amatör kulüplere müjdeyi verdi

 • Açık havada tiyatro keyfi devam ediyor

 • O büyük acı Konak’ta anıldı

 • İzmir'de muhtarlara ücretsiz ulaşım

 • Bayraklı Halk Oyunlarında Derecelere Alıştı

 • Başkan Gümrükçü net konuştu: Demirden korkan trene binmez!

Benzer Haberler