Ege / Güncel / İzmir / Politika / Yerel Politika / Yerel Yönetimler

Huzurlu Bir Yaşam İçin Doğru Adres 

Huzurlu Bir Yaşam İçin Doğru Adres 

Huzurlu Bir Yaşam İçin Doğru Adres Çiğli’nin sayılı iş kadınları arasında yer alan, emlaktan ev eşyaları sektörüne kadar bir çok çeşitli sektörlerde, Çiğli’ye hizmet veren Aysel Demir, Sonbahar Aşkım Huzur ve Yaşlı Bakım  Merkezi’ni açarak hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Yatırımlarını ağırlıkla Çiğli bölgesine yapan ve hem Çiğli’ye iş istihdamı açısından hem de Çiğli’nin kalkındırılması açısından önemli çalışmaları bulunan Aysel Demir, yeni hizmete giren Sonbahar Aşkım Huzur ve Yaşlı Bakım Merkezi’ni diğer firmalarından ayrı tutarak, bunun kar amaçlı bir kurum değil tamamen hizmet odaklı bir yaşam alanı olduğunu belirtti.

Çiğli’nin başarılı iş kadını Aysel Demir, Sonbahar Aşkım Huzur ve Yaşlı Bakım Merkezi hakkında gazetemize verdiği demeçte şu açıklamalarda bulundu:

“Yıllardır ticaret ile uğraşıyorum, çalışma alanım yalnızca inşaat ve emlaktan ibaret değil, çeyiz mağazalarım, ocak başı restaurantlarım, otobüs işletmelerim, hediyelik eşya üzerine mekânlarım, bunun yanı sıra perde ve halı üzerine işyerlerim bulunmakta.

Yaşlı bakım evlerine destek vermek amacıyla sürekli ziyaretlerim oluyordu, bu ziyaretlerim sırasında şunu fark ettim ki her ziyaretimde onlarla paylaştığım hediyelerin verdiği mutluluktan ziyade gözlerinde bana dair umutları vardı ve o anda yaşlı bakım evi açmaya karar verdim. 

HİÇBİR MENFAAT BEKLENTİMİZ OLMADI

Yapacağım bu yaşlı bakım evinin döndüsünü düşünmeden hiçbir eksiği olmaması amacı ile yola çıktım. Kurumumu öncelikle kiraladım, şuan mal sahibi ile satın almak konusunda anlaşmak üzereyim. Sonrasında ise ben yaşlandığımda nasıl bir yerde yaşamak isterim, nasıl bir odam olsun, hangi imkânlarım olsundan yola çıkarak yataklarından dinlenme odalarına, bahçelerinden hobi alanlarına, özel bakımlarından tıbbi bakımlarına kadar her şeyin en iyisini ve en güzelini hiçbir yardım almadan, yaklaşık 1,5 milyon TL gibi bir meblağ ile sağladım.

Bu kurum için yola çıkarken hiçbir menfaat beklentimiz olmadı, alınan ücretler ise yalnızca kurumun kendi içerisinde personel masraflarını karşılaması amacı ile alınmakta. Hastalarımızın diğer giderleri ise yalnızca kendi tarafımdan karşılanmaktadır. Şuan için 29 kişilik bir kapasitemiz bulunmakta, ancak ilerleyen zamanlarda 100 kişilik bir yer daha açmayı planlıyoruz. 

İlerleyen zamanlarda yaşlılık herkesin başına gelecek kaçınılmaz bir gerçek. Benim burada amacım ileride yaşlandığım zaman nasıl bir yaşam istiyorsam şuan ki yaşlılarımıza da aynı yaşam kalitesi ve imkanlarını sağlamaktır. 

EVDE BAKIM ŞARTLARI AĞIR

Hemen hemen her evde evlatlar kız erkek ayrımı olmaksızın çalışmaktalar, bu yüzden evde bakım şartları ağır olmakta. Evinizde bir hemşire bir hasta bakıcı çalıştırsanız dahi burada sağlanan imkanlar gibi güzel bakım imkanları sağlanamıyor ne yazık ki. Peki ne yapmamız gerekmektedir? Büyüklerimizi bu tarz kurumlara yatırırken öncelikle kurumları iyi araştırmak, gezmek, incelemek lazım. Kararı bu aşamalardan sonra vermek en sağlıklı yöntemdir.

TECRÜBELİ PERSONEL

Bizim kurumumuz yalnızca bakım sorumluluğu üstelenen bir kurum değil, aynı zamanda yaşlılarımıza gösterilen ilgi ve alaka ile aile ortamı yaşatan bir kurumuz. Onların fiziksel, psikolojik ve ruhsal sağlıkları uzmanlarımız tarafından takip edilmekte, mutlu yaşlılık dönemi geçirmeleri için elimizden gelen tüm imkân ve olanaklar kullanılmaktadır. Tüm ihtiyaçlarını karşılayan kalabalık bir personel grubumuzla 24 saat aktif hizmet modunda çalışan bir kurumuz. Diğer kurumlarda 10 yaşlıya bir hastabakıcı, 20 yaşlıya bir hemşire bakarken, bizim kurumumuzda toplam 29 misafirimize 6 hasta bakıcı ve 6 hemşire 2 temizlik elemanı 1 çamaşır sorumlusu 2 mutfak görevlisi ve güvenlik elemanımız ile hizmet vermekteyiz.” 

 
Bu haber 31.05.2019 14:36:21 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Peynircioğlu Deresi’nde ezber bozan dönüşüm

 • Başkan Sandal’dan engellilere iki müjde

 • Çiğli'nin Banklarını ve Çöp Konteynırlarını Öğrenciler Üretecek

 • Karabağlar Metrosu’nun ihalesi için 6 firma yarıştı

 • İzmir’de “Kırmızı Bayrak” dalgalanıyor

 • Başkan Arda ve ekibi, engelli bireylerin yaşadıkları zorlukları deneyimledi

 • Köyiçi Mahallesinde Temizlik Seferberliği

 • Engelsiz İzmir’de bir ilk daha

 • Ambalaj atıkları ‘çöpe’ değil, ‘geri dönüşüme’ gidecek!

 • İzmir’in en özel anları Buca sergisinde

 • Yaşamaya engel yok

 • 2019’a müzik dolu veda

 • Bayraklı, Travel Turkey’de

 • Seyyar Makam yine yollardaydı

 • “Ahıska Türkleri Sürgün Anıtı” Menemen’de açıldı

 • Torbalı’da türküler kadını anlatacak

 • İzmir’de temiz hava için denetimler sürüyor

 • Urla Belediyesi Çevre Dostu Çalışmalarına Devam Ediyor

Benzer Haberler