Ege / Güncel / İzmir / Politika / Spor / Yerel Politika / Yerel Yönetimler

Çiğli Belediyespor O’na Emanet

Çiğli Belediyespor O’na Emanet

Çiğli Belediyespor O’na EmanetKurulduğu günden bugüne yaklaşık 25 yılı geride bırakan Çiğli Belediyespor yeni dönem yönetim kadrosu ile başarıda iddialı bir döneme girdiğinin mesajını veriyor.

Çiğli Belediye Spor Kulübünde 1992-1998 yılları arasında yaklaşık 6 sene kaleci olarak, hem genç liginde hem alt yapısında oynayan Çiğli Belediye Meclis Üyesi ve Çiğli Belediyespor As Başkanı Deniz Çıtak ; “ Bu kulübü iyi yerlere taşımak için elimizden gelen her türlü mücadeleye vereceğiz.” Dedi.

Deniz Çıtak  Çiğli Belediyespor hakkında gazetemize verdiği demeçte:

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ, SAĞLIKLI BİR GELECEK NESİL İÇİN

“1994-1995 yıllarında Galip Öztürk döneminde Efsane Başkan Hilmi Vahit’in girişimleri ile belediye bünyesine geçen ve o günden bu güne belediye spor olarak yaklaşık 25 yıldır çalışmalarına devam ediyor. Başarılı bir alt yapıya sahiptir, İzmir’in beş takımı içerisine girdi, Türkiye Finallerine giden ve önemli başarılar beklediğimiz bir takımdır.

Bizim buradaki görevimiz çocuğumuz hem fiziksel hem de zihinsel olarak doğru olana yönelen bir birey yetiştirmektir.

Bizim zamanımızda malzeme bulmak, kıyafet, ayakkabı bulmak çok zordu, oynadığımız saha toprak sahaydı, kötüydü, bir düştüğümüz zaman her yerimiz paramparça olurdu, duş alma ihtimalimiz zaten yoktu. Eski barakadan bir soyunma odamız vardı, yemek yeme imkanımız yoktu, iyi masörlerle hiç çalışmadık, araba bulamazdık maçlara gitmek için, bu işin akademisini bitirmiş hocalarımız hiç olmadı, ve para almak falan yoktu, bizler gönüllü futbolcuyduk.

Şuan ki döneme bakacak olursak bu imkânsızlıkların hiçbirinin adını söyleyemem, geçmişte elimizde olmayan tüm imkânlara bugün fazlasıyla ve en iyi şekliyle sahibiz. Geçmiş dönem ve bu dönem belediye başkanlarımızın da verdikleri desteklerle çocuklarımıza hep en iyisini vermek, sunmak bizim öncelikli görevimiz.

TÜM ÇALIŞMALARIMIZ ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM 3. LİGE ÇIKMAK İÇİN

Tüm kategorilerdeki takımlarımız Türkiye Finallerine katılma başarısı elde etti. A takımımız BAL liginde biz göreve gelmeden önce ligi 3. bitirmişti. BAL ligi çok zorlu bir lig ve burada yer almak konumunuzu korumak için çok iyi çalışmak, mücadele vermek ve maliyeti yüksek olduğu için çok iyi paralar harcamak gerekiyor. Geçtiğimiz dönem takım fena değildi ancak biraz dokunuş yapılması gerekiyordu yapılamadı. Şuan için durumu kötü değil, tüm çalışmalarımız önümüzdeki dönem 3. Lige çıkmak için. Bütün plan ve programlarımızı buna göre yapmaktayız.

ÇİĞLİ BELEDİYE SPOR YALNIZCA FUTBOLDAN İBARET DEĞİL

Çiğli Belediye Spor yalnızca futboldan ibaret değil. Avrupa Şampiyonu taekwondo ekibimiz var. Basketbol takımımız ve spor salonlarımız bulunmakta. Bunların yanı sıra satranç kulübü adı altında bir şube daha açıyoruz, Atletizm için çalışmalarımız var. Uzun vadede ilçemizin güzel sahillerini değerlendirebilirsek, yüzme ve yelken sporu için çalışmalarımız olacak, şuan ön çalışmaları yapılmakta. Tenis şubesini açacağız, bu şubenin planlanması yapıldı. Eğlence amaçlı, müzikler eşliğinde yapılacak tek potalı sokak basketbolu turnuvası yapmayı planlıyoruz, herkesi sporun içine dahil edebilmek adına elimizden geleni yapıyoruz.

ÖNCE İYİ BİR BİREY OLMAK GEREKİYOR SONRASINDA İYİ BİR SPORCU OLUNUR

Benim önceliğim şuanda futbol okulu, ailelerin gönül rahatlığı ile çocuklarını emanet edebilecekleri bir kulüp oluşturmaktır. Çocuklarımızı küçük yaştan itibaren kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmek adına okul eğitimlerini aksatmadan burada zaman geçirmelerini sağlamak öncelikli hedefimizdir. Önce iyi bir birey, insan olmak gerekiyor sonrasında iyi bir sporcu olunur.

Daha önceki dönemlerde futbol okuluna kayıt yaptırmak için kayıt ücreti adı altında belirli bir miktar ücret alınıyormuş, biz bunu kaldırıyoruz, çocuklarımızın buraya gelmesini engelleyebilecek bu tarz faktörleri ortadan kaldırıyoruz.

Tüm çiğlilerimizin spora destek vermelerini ve spora katılım göstermelerini temenni ediyorum. Çiğli’de çocuklarımızın sunduğumuz bu imkânlardan faydalanmaları için velilerimizden çocuklarımıza desteklerini ve teşviklerini eksik etmemelerini istiyorum. Şunu hepimiz iyi biliyoruz ki, çocuğumuzu bu spor faaliyetleri yapacakları yerlere göndermezsek çocuk zamanını başka yerde değerlendirecek, internet salonları, sokaklar, onları kötüye sürükleyebilecek farklı ortamlarda olacaklar. “ sözlerini dile getirdi.

Yeni dönemle birlikte oluşturulan yeni yönetim kurulu isimleri ise şöyle:

ÇİĞLİ BELEDİYESPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU ASİL

Selim Utku GÜMRÜKÇÜ

Deniz ÇITAK

Çağdaş ÖZDEMİR

Özgür ÖZCAN

Rahmi Doğan CANIVAR

Ömer KURT

İmam KOCADAĞ

Hakan DÜZDEMİR

Kubilay KESGİN

Yücel OKUR

Sabahattin UÇAR

Oğuzcan AKIN

Ali GÜL

DENETLEME KURLU ASİL

Barbaros KİRİŞ

Ahmet Taylan KOLAT

Melih TIRAŞ

ÜST KURULUŞ DELEGELERİ

Deniz ÇITAK

Hakan DÜZDEMİR

İmam KOCADAĞ

 

 
Bu haber 29.05.2019 20:08:29 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Utku Gümrükçü: “Siyaset Yapmayacağıma Söz Veriyorum”

 • Çiğli’de Harmandalı sokakları yıkandı

 • Karşıyaka’da metruk bina mücadelesi

 • Başkan Soyer’den samimi açıklamalar

 • Batur:Lozan, bağımsızlığımızın sembolüdür

 • Çiğli’de Vatandaşa Sokakta Anket

 • “Başkan Soyer sesimizi duydu”

 • Başkan Kılıçtan “birebir” sosyal medya mesaisi

 • Büyükşehir'den Hafta Sonu Bayraklı Mesaisi

 • Karşıyaka’da denetimler sıklaştı

 • Tugay’dan ulaşıma özel ekip

 • Başkan Soyer Kadifekale'de “Üretici Pazarı” açtı

 • Mahallenin Çocuklarına Yaz Okulu

 • Selin’in Yeni Hedefi Yüzme Şampiyonluğu

 • Bornova Belediyesi’nin hobi kurslarında yaz dönemi kurslarına yoğun ilgi

 • Çiğli Belediyesi Gençleri Satranç Masasında Buluşturuyor

 • İzmirliler bu buluşmaları çok sevdi

 • Başkan Batur mücadelede ilk adımı attı

Benzer Haberler