Dünya / Ege / Güncel / İzmir / Politika / Yerel Politika

Orhan Akıncı, Çiğli Tarihinde Rekor Oy Alacağım

Orhan Akıncı, Çiğli Tarihinde Rekor Oy Alacağım

Orhan Akıncı, Çiğli Tarihinde Rekor Oy AlacağımCHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Orhan Akıncı, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde, Çiğli’nin sorunlarını ele aldı ve bunlara yönelik çözümlerini dile getirdi.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri'nde aday olabilmek için kamu görevlileri, yargı mensupları, siyasi parti il ve ilçe yöneticileri, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensupları ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sendikalar, kamu bankaları, üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının, katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanların 1 Aralık Cumartesi günü saat 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerektiği Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından bildirilmişti.

Bu kapsamda doktorluk görevini icra eden Dr. Orhan Akıncı görevinden ayrılarak ChP Çiğli Belediye Başkan Aday adaylığı başvurusunu Chp Çiğli İlçe Başkanlığına yaparak aday adaylığını resmileştirmiş oldu. Saha çalışmalarına başlayan Akıncı, gazetemizi ziyaret ederek, aday adaylığı ile ilgili gazetemize demeçte bulundu.

 

Orhan Akıncı Kimdir ?

1962 Muş doğumluyum.  1974 yılında ailemin İzmir’e göç etmesi sonucu ortaokul ve lise eğitimimi Çiğli’de yaptım. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunuyum. 1994’te ortopedi uzmanı oldum. 1997’de Tepecik Araştırma Hastanesine tayinim çıktı ve İzmir’de görevimi devam ettirdim. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

44 yıldır Çiğliliyim. Devlet memurluğu görevim gereği nedeniyle her ne kadar diğer illerimizde de görev yapmış olsam da Çiğli ile bağlarımı hiçbir zaman kesmedim. Burada çok geniş bir akraba, arkadaş bağlarım bulunmakta. Tabi benim yaşadığım dönemde Çiğli çok daha küçük bir ilçe durumunda olduğu için Çiğli’yi tanıma ve Çiğli’de tanınma avantajımız vardı.

ÇİĞLİ’Yİ HAK ETTİĞİ YERE GETİREBİLMEK ADINA

Siyasi yaşamamım 2011 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Çatısı altında milletvekili aday adaylığı sürecim ile başladı. CHP’li bir aileden gelmiş olmam ve çevremin de siyasi hayata atılmam konusundaki destek ve teşvikleri, toplumsal talebin oluşması, benim CHP çatısı altında olmama ve bu alanda çalışmaya başlamama yetti. Milletime hizmet adına, içinden çıktığım topluma vefa borcumu ödeme adına, Çiğli’yi hak ettiği yere getirebilmek adına bu göreve talip oldum.

OLMASI GEREKEN PROJELER HALK İLE BİRLİKTE YAPILIR

Çiğli’nin  öne çıkan sorunlarına gelince yaptığım araştırma ve görüşmeler sonucunda buradaki insanların hayatını olumsuz yönde etkileyen başlıca sorunun İzban ve alt geçit sorunu olduğunu görmekteyim. Diğer taraftan halkımızın muzdarip olduğu yine önemli bir problem olan çöp sorunu. Yine önemli problemlerimizden bir başkası bir ilin gelişmesi için olmazsa olması ulaşım meselesi.

Ancak şunu belirtmek istiyorum ki bu sorunlara dair, Çiğli’nin daha iyi bir yaşanılacak kent olmasına dair güzel projeler oluşturduk ancak asıl olması gereken projeler halk ile birlikte yapılacaktır. Halka inerek, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşla ortak akıl çevresinde buluşmamızın ardından faydalı projelerin oluşturulabileceğine inanıyorum. Halkla birlikte ayakları yere basan, uygulanabilir projelerle vatandaşımızın karşısında olacağım. Çiğli gelişime açık bir ilçe, çok amaçlı spor salonları, huzurevi, kadın sığınma evi, kültür ve sanat merkezleri, konservatuar, ekmek fabrikası gibi çalışmalar Çiğli için yapılması gereken ve yapılması zor olamayacak çalışmalardır.

ÇİĞLİ TARİHİNDE REKOR OY ALACAĞIM

Bu seçimler genel seçimlerden farklı olmakta çünkü oylar parti bazında değil de genelde kişi bazında verilmekte. İzmir CHP’nin çok güçlü olduğu illerin başında gelmekte. Yine aynı konum ve gücünü koruyacağına inancım tam. Her kesime hitap edecek bir adayımızın olması elbette ki çok daha iyi olacak ve oy oranlarımızı olumlu yönde arttıracaktır. Büyükşehire aday gösterilecek kişinin de hem her kesime hitap edecek hem de bundan 50 yıl sonrası düşünerek hareket edecek birisi olması en büyük beklentimizidir.

Çiğli farklı bir ilçe, Çiğli’de de oy oranlarını büyük çoğunlukta etkileyen faktör kişi faktörüdür. Herkesime hitap eden biri olarak buradaki halk desteğimin güçlü olduğu kanaatindeyim. Aday olarak gösterilirsem yüzde %60 ‘ın üzerinde oy alacağıma inanıyorum. Ve bu alacağım oy oranın Çiğli tarihinde rekor oy olacağına inancım tam.

Partimizden beklentimiz, herkesime hitap eden, halkta heyecan uyandıran, yıpranmamış, misyonu olan, Çiğli’nin 50 yıl sonrasını düşünerek hareket edecek birini aday olarak göstermesi hem Çiğli’nin oyunu arttırır hem de CHP’yi burada zirveye çıkarır diye düşünüyorum.
Bu haber 06.12.2018 13:37:46 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Utku Gümrükçü: “Siyaset Yapmayacağıma Söz Veriyorum”

 • Çiğli’de Harmandalı sokakları yıkandı

 • Karşıyaka’da metruk bina mücadelesi

 • Başkan Soyer’den samimi açıklamalar

 • Batur:Lozan, bağımsızlığımızın sembolüdür

 • Çiğli’de Vatandaşa Sokakta Anket

 • “Başkan Soyer sesimizi duydu”

 • Başkan Kılıçtan “birebir” sosyal medya mesaisi

 • Büyükşehir'den Hafta Sonu Bayraklı Mesaisi

 • Karşıyaka’da denetimler sıklaştı

 • Tugay’dan ulaşıma özel ekip

 • Başkan Soyer Kadifekale'de “Üretici Pazarı” açtı

 • Mahallenin Çocuklarına Yaz Okulu

 • Selin’in Yeni Hedefi Yüzme Şampiyonluğu

 • Bornova Belediyesi’nin hobi kurslarında yaz dönemi kurslarına yoğun ilgi

 • Çiğli Belediyesi Gençleri Satranç Masasında Buluşturuyor

 • İzmirliler bu buluşmaları çok sevdi

 • Başkan Batur mücadelede ilk adımı attı

Benzer Haberler