Dünya / Ege / Güncel / İzmir / Politika / Yerel Politika

Mert Özcan, Taahhüt Ediyoruz

Mert Özcan, Taahhüt Ediyoruz

Mert Özcan, Taahhüt EdiyoruzChp Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, 2019 yerel seçimleri ilgili, gazetemize açıklamalarda bulundu.

Göreve geldiği günden beri çalışmalarına devam ederek, 2019 yerel seçimlerinde partisinin seçimi kazanması için ekibiyle birlikte mücadele eden Özcan; “MHP ve AKP ittifakının aldıkları oy oranları ortada. Bizi etkileyecek bir durum söz konusu değil. Bizim hedefimiz %60’larda oy oranına sahip olmak” dedi.

Chp Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan Yaptığı açıklamada:

“Göreve geldiğimiz günden itibaren neredeyse her gün belediye başkan aday adaylarımızla, meclis üyesi aday adaylarımızla ve ilçe örgütümüzle alanlardayız. Partimizin parti içi eğitimleri için geç saatlere kadar parti merkezimizdeyiz.

TAAHHÜT EDİYORUZ

Çiğli’de iddialıyız, adayımızın açıklanmasını bekliyoruz, adayımızın açıklanmasının ardından da bir önceki seçimde aldığımız oy oranımızı daha da yükseltmek amacı ile çalışmalarıma tüm hızı ile devam edeceğiz. Daha önceki oy oranından çok daha yüksek oy alacağımızı taahhüt ediyoruz.

Seçim sürecinin nasıl yürütülmesi gerektiği konusunda tecrübeli ve bilgiliyiz. Önceliğimiz elbette ki huzur, demokrasi, eşitlik. Diğer partilerde dâhil Çiğli’ye yakışır bir seçim süreci yaşamak ve seçim yapmak istiyoruz. Rakip olarak karşımızda kimseyi görmüyoruz, Çiğli’de seçimi rahatlıkla alacağımıza inancımız tam.

%60’LARDA OY ALACAĞIZ

İyi parti ile yapılan ittifaktan memnunuz, İzmir’in tüm ilçelerinde genel itibari ile olumlu bir hava hâkim bu konuda. İlerleyen süreçte Türkiye genelinde de yapılan bu ittifakın fayda ve meyvelerini göreceğimize inanıyoruz. İzmir’i bu konuda değerlendirecek olursak, birkaç ilçe hariç genelinde ittifaklık bir durumu yok İzmir’in. Çiğli için değerlendirecek olursak Çiğli’nin ittifaka ihtiyacı yok, ancak bizim İyi parti ile bir sorunumuz da yok.

MHP ve AKP ittifakına gelince, aldıkları oy oranları ortada. Bizi etkileyecek bir durum söz konusu değil. Bizim hedefimiz %60’larda oy oranına sahip olmak.

EĞİLİM YOKLAMASI İSTİYORUZ

Ön seçim yapılmayacak ancak eğilim yoklamasının yapılmasına dair isteyen ilçelerin yapabileceğine dair genel merkezimizin bu şekilde bir yaklaşımı var. Ancak henüz bu konuya dair bir yazı yâda bildiri almadık, il başkanlığından haber bekliyoruz. Biz örgüt olarak büyük bir çoğunluğumuzun eğilim yoklaması yâda ön seçim istediğimize dair talebimizi genel merkezimize de il başkanlığımıza da bildirdik. İlçe örgütü olarak aynı görüşümüzün arkasındayız. Sonucu nitekim genel merkezimiz, il başkanlığımız belirleyecek.

İl başkanlığı toplantısında şunları dile getirdim; eğer bir örgüt ilçe başkanını, il başkanını, genel başkanını seçebiliyorsa bu örgüt meclis üyesini de seçer, örgüte güvenmek lazım. Benim alnım açık sokaklarda gezebilmem için en azından meclis üyeliği için eğilim yoklamasının yapılması taraftarı olduğumu söyledim. Bende meclis üyeliği konusunda mağdur olmuştum, eğilim yoklamasında sıralamaya girmiş olmama rağmen meclis üyeliği listesinde yer almamıştım. Eğer eğilim yoklaması yapılacaksa da listelerin bu eğilim sonuçlarına göre oluşturulması gerekir. Atama olacaksa da örgütten olmalı, emeği olan liyakat sahibi kişilerin atanması gerekmektedir” dedi.

YARGININ BAĞIMSIZ OLMASI GEREKİYOR

Geçtiğimiz günlerde bir Tv’de yayınlanan programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözleri sebebiyle savcılıkça ifadeye çağrılan ve adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’le ilgili konuşan Mert Özcan;

“Bana göre Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi sanatçıları içerisinde, bu ülkeye faydası olan bu ülkenin gençliğine, Cumhuriyete, Atatürk’e bağlı, Müjdat Gezen, Metin Akpınar gibi bir üstadın adliye koridorlarındaki durumlarını gördüğüm zaman çok üzüldüm. Ben adalete güveniyorum, herhangi bir ceza alacaklarını da düşünmüyorum. Ancak yarın bu fotoğraflardan, böyle ülkesini seven bu kadar değerli üstatların uğradıkları bu haksızlığı anlatırken utanacağız. Bu millet utanacak!

Yargı bağımsız olmadığı sürece ne refah olur, ne demokrasi olur, ne eşitlik olur. Yargı bağımsız olmadığı sürece bu ülkede insanlar her zaman bastırılır, fikir özgürlüğü olmaz, sanatçının ağzından çıkan sözlerden bile böyle adliye koridorlarında insanı süründürürler” sözlerine yer verdi.

YENİ YIL MESAJI

Yeni bir yıla girmek üzereyiz. 2019 yılının Çiğli’nin yılı olmasını diliyorum, huzurla, güvenle, istikrarla, eşitlikle, dayanışma ile, başarılarla, halk merkezli bir yönetim anlayışı ile dolu dolu bir yıl yaşanmasını temenni ediyorum. Tüm halkımıza 2019 yılının sağlık, huzur, mutluluk getirmesini diliyorum.
Bu haber 27.12.2018 23:37:33 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Çiğli Belediyespor Transferde Hız Kesmiyor

 • Köylü üretecek Bornova Belediyesi pazarlayacak

 • Batur;100 Günde Yüz Güldürdü

 • Bisikletli ulaşımda İzmir örnek olacak

 • 21 belediyenin katılımıyla 'Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ağı' kuruldu

 • Tugay’dan Kılıçdaroğlu ziyareti

 • Çiğli’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü...

 • Çiğli Belediye Spor’ a Bir Transfer Daha !

 • İzmir'de gece yolcularının sayısı artıyor

 • Başkan Soyer, 15 Temmuz şehitlerini anma törenine katıldı

 • ' Mücadelemiz sürüyor...' 

 • Çiğli Belediyespor'dan Transfer Atağı

 • Çiğli'de Kent Konseyi kurulması için ön çalışmalar hızlandı…

 • Bir sonraki istasyon Buca

 • Çiğlililer Sandık Başında

 • Dünya Gençleri Karşıyaka’da Buluşuyor

 • CHP’li Sındır, “bu torba yasa derin ekonomik krizin ve çaresizliğinizin itirafıdır”

 • Srebrenitsa Buca’da unutulmadı 

Benzer Haberler