Dünya / Ege / Güncel / İzmir / Politika / Yerel Politika

İzmir’in Sırtında Hançer Var

Bize Atatürkçüyüz Diyemezler

İzmir’in Sırtında Hançer VarMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkan Yardımcısı Cumhur Bulut, “İzmir’in sırtında hançer var. Böylesine güzel ve özellikleri olan bir şehre yapılanları anlamak mümkün değil. Cumhur İttifakının yerel yönetimde birinci vazifesi İzmir’in sırtından hançeri çıkarmak olacaktır” dedi.

 

 

MHP İzmir’in AR-GE ve Eğitimden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Cumhur Bulut yaklaşan yerel seçimlerle ilgili olarak il başkanlığının yaptığı çalışmaları anlattı. MHP İzmir İl Başkanlığının elli kişilik bir AR-GE ekibinin olduğunu söyleyen Bulut, “İl Başkanımız Veysel şahin Beyefendi’nin göreve gelir gelmez bizden istediği ilk şey, bir İzmir Fotoğrafı çekmemiz ve bu fotoğrafa göreşehrimizde yaşanan aksaklıkları, insanımızın beklentilerini ve geleceğe dönük vizyonun tespitiydi. Bu adımla yola çıktık. Şu anda karşı karşıya kaldığımız İzmir tablosu ise içimizi yakıyor” ifadelerini kullandı.

 

CHP Belediyeciliği Atatürkçüyüz Diyemez

 

Bugüne kadar İzmir’e şehir, şehircilik ve insan merkezli bakılmadığını bununla birlikte hiçbir bir projede Millilik vasfı olmadığını da vurgulayan MHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Cumhur Bulut, “Düştükleri duruma bakınız ki,Atatürk diyorlar, heykelini bile benzetemiyorlar!Atatürk diyorlar, Atamızın desteklediği 1. ve 2. Milli Mimari Akımından haberleri yok. Mimar Kemaleddin Bey’i sorsan bilmezler. İzmir’de CHP belediyeciliği kimliksiz bir yapılaşma oluşturdu. Sokaklara isim vermek yeterli değil. Meseleyi tam manasıyla kavramak gerekiyor. Atatürk demek Milli değerlerin hayatın içinde olması demektir. CHP şehirciliği ise bundan çok uzaktır. İzmir Milli değerlerin hâkim olduğu marka bir şehir ama CHP Belediyeciliği göz boyamaktan öteye geçmiyor. Hizmet bekleyen insanlarımızı böyle kandırmaya devam edemezler. Biz Türk Milliyetçilerine de Atatürkçülük taslayamazlar”dedi.

 

Atatürk’le Daire Satıyorlar

 

İzmir’de Atatürk’ü suiistimal ederek ticari kazanç sağlayan şirketler var diyerek sözlerini sürdüren Cumhur Bulut, “ Hem insanımızın milli duyguları sömürülüyor hem de Atatürk kullanılıyor. İzmir’de Atatürk’lü tabelalar yaptırıp çeşitli Atatürk gösterileriyle daire satmaya çalışan müteahhitlik firmaları türedi. Biz bunları kabul etmiyoruz! CHP’nin suni Atatürkçülüğünün İzmir’i getirdiği nokta maalesef bu! Açıklamasını yaptı.

 

Birahanelere ve Çocuk Parklarına Baksınlar

 

Sözlerini CHP belediyeciliğinin İzmir’i getirdiği durum değerlendirmeleriyle sürdüren Bulut şunları kaydetti; “Yirmi yıldır belediyecilik yaptıklarını söyleyenlere ve bununla övünenlere söyleyeceğimiz çok şey var. CHP belediyeciliğinin İzmir’deki başarı göstergeleri sokaklarımızın içine kadar giren birahanelerdir! Şehir içinde çocuk başına düşen park alanlarının yetersizliğidir. Hayatımızı felç eden trafik sorunudur. CHP’nin festival belediyeciliği ölçülecekse işte bunlarla ölçülmeli, değerlendirilecekse toplu ulaşımda yirmi yıl geriden gelmemizle değerlendirilmelidir. Bunlara bakıldığında CHP’nin başarısızlığını ve İzmir’i getirdiği durumu daha rahat görebiliriz. İzmir muazzam bir şehir ama sırtında hançerle yaşamaya mecbur ediliyor. Cumhur İttifakı Belediyeciliği ilk önce bu hançeri çekip çıkaracaktır. Şehrimizi olması gereken yere getirecektir inancını taşıyoruz” dedi.

 

Cumhur İttifakı’nın yerel seçim zaferiyle İzmir’de çok şeyin değişeceğini, İzmir’in yeniden huzur ve kazanç şehri olacağını da söyleyen MHP İzmir’in AR-GE’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Cumhur Bulut, önümüzdeki günlerde İzmir ile ilgili yaptıkları tespitleri belgelendirerek açıklayacaklarını söyledi.
Bu haber 06.12.2018 01:32:47 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

cumhur bulut
izmir
mhp izmir

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Çiğli'de Kimler Meclis Üyesi Adayı Oldu!

 • Kimler Meclis Üyesi Adayı Oldu!

 • CHP İzmir'de Buca Adayı Nezir’i  Geri Çekti

 • CHP Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Adayları Belli Oldu

 • CHP Aliağa Meclis Üyesi Adayları Belli Oldu

 • Çiğli’ye Bakan Meclis Üyesi !

 • Utku Gümrükçü: İzmir'in Gözü Çiğli'de Olacak

 •  'Geldiğim gibi gidiyorum'

 • Tarih parmaklarınızın ucunda

 • İzmir’de 5000 Roman Akp’den Chp’ye Geçti

 • İzmir'de 'Demokrasi şöleni'

 • Bayraklı'da CHP'ye İki Büyük Transfer

 • Projeler 26 Şubat'ta

 • Murat Yaşar: “Koltuk İçin Değil, Hizmet İçin Adayım”

 • 14 Şubat’ta Karanfiller Utku Gümrükçü’den

 • Arslan: Buca İçin Ankara’da Nöbet Tutacağım

 • Konak’ta aşk konuşuldu

 • Buca Belediye Başkan Adayı Suat Nezir, Hızır Orucu İftarına Katıldı

Benzer Haberler