Dünya / Ege / Güncel / İzmir / Politika / Yerel Politika

YILMAZ’DAN ÖZCAN’A GÖNDERME !

“Sen yenisin beni CHP’lilere Sor”

YILMAZ’DAN ÖZCAN’A GÖNDERME !Ak Partili Adnan Yılmaz, Chp Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan’ı Hedef aldı.

Geçtiğimiz günlerde gazetemize demeç veren Ak Parti Çiğli Eski İlçe Başkanı Adnan Yılmaz, CHP’yi hedef almış ve “Chp’li bir belediyeden başarı çıkmaz” demişti. Bunun üzerine Çiğli Belediye başkanı Hasan Arslan ve Chp Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan’ın eleştirilerine maruz kalmıştı.Bu eleştiriler üzerine söz hakkı doğan Yılmaz, gazetemize demeç vererek, bu kez de İlçe Başkanı Özcan’ı hedef aldı.

Adnan Yılmaz yaptığı açıklamada:

“Chp ilçe başkanının yapmış olduğu açıklamadan açıkçasını söyleyeyim bir yerde memnun oldum. Mert Özcan Çiğli’de yeni ilçe başkanı olmuş, hayırlı uğurlu olsun. Tabi onun ilçe başkanlığında bilmesi gereken konulardan biri Adnan Yılmaz’la alakalı konuları bilmediğinden kaynaklanıyor. Benim görevim süresinde ve belediye başkan adaylığımdaki çalışmalarıda buradan izah etmek zorunda kendimi görüyorum.

GENEL BAŞKANINA SÖYLE

Benimle alakalı yenilen pehlivan güreşe doymazmış kelimesini alaylı bir şekilde söylemesi hoş değil. Ama yinede sözüne katılıyorum. Yalnız bunuönce kendi genel başkanına söyle. Bunu bana değil genel başkanına sor. Yerel anlamdaki başarıyı görüpte geneli atlamaması gerekiyor. Biz Türkiye genelinde, Türkiye tarihinde en çok başarılı iktidar olan bir partiyiz.

HASAN ARSLAN’IN ELLERİ BAĞLI

Chp Çiğli’de ilçe başkanları arasında Mert kardeşimiz yeni bu işe başlamış. Bana göre Çiğli’de ilçe başkanları dendiğinde Ali Rıza Koçer’le, Utku Gümrükçü gelir. Belediye başkanları içerisinde ise en başarılı, işi bilen ve Çiğli’nim dokusunu bilen Hasan Arslan’dır. Mert kardeşimiz benim ne söylediğimi anlamamış. Ben Hasan Arslan veya ondan önceki belediye başkanlarını eleştirmedim. Ben CHP’nin olduğu yerde hizmetin olmayacağını söyledim. Hizmet yapılması zor olduğunu söyledim. Neden ? çünkü CHP’li  belediye başkan aday adayları  Çiğli’de şuanda bile Çiğlinin geleceği ile alakalı birçok olumsuz şeyleri söylüyorlar. Onların ne söylediğine bakarsa benim söylemek istediğimi anlar. CHP’nin belediye başkanları içerisinde bana göre başarılı bir belediye başkanı varsa oda Hasan Arslan’dır. Ama Hasan Arslan’ında elleri kolları           CHP tarafından bağlıdır. Hizmet edilmemesi noktasında kendi partililileri ona defans yapmaktadır.

BİZ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK

Hizmetse benim ilçe başkanlığı dönemimde başta 80 konutluk toki’nin yapılması ve bunun Çiğlililere dağıtılması noktasında başarım vardır. Çiğli’de belediyenin binası yokken şuan oturdukları bina benim içerisinde bulunduğum konsorsiyum yapmıştır. Yani onların oturdukları şu anki belediye binasını bile biz yaptık. Çiğli’de hükümet konağını yeri yokken benim organizasyonumla hükümet konağı yapıldı. Çiğlinin kimliği bizim sayemizde gelişmeye başlamıştır. Çiğli devlet hastanesi biz sahiplenmeseydik bu devlet hastanesi başka ilçeye gidecekti. Biz sahiplendik. Bu hastanenin yollarını bile yapamadınız. CHP bu hastanenin yollarını dahi çözemedi. Katip çelebi üniversitesi benim dönemimde Çiğli’ye kazandırıldı. Kaymakamlık lojmanı yine benim dönemimde çiğliye kazandırıldı. 2 adet yeni okul yapıldı cami yapıldı. Şuan deftarlık hastanenin yanına bina yapıyor. Biz bunlarla ilgili çok mücadele ettik çaba gösterdik. Egekent girişindeki arsaya diş hekimlik fakültesi geliyor. Biz elimizi taşın altına koyduk. Sayın Özcan eleştiri noktasında eleştirilecek birşeyler ararken şunu düşün sen daha yeni geldin. Belediye başkanlarının yapmış olduğu hizmetler ile benim bu yapmış olduklarımı karşılaştırırsan Çiğli’de doğup büyüyen bir kardeşiniz olarak bu mücadelenin içerisinde ne kadar katkım olduğunu görürsün.

SEN YENİSİN BENİ CHP’LİLERE SOR

Çiğlide CHP’li benim dostlarımda çoktur. Onların bir derdi olduğunda sağlıkta, eğitimde bir çok alanda Adnan Yılmaz’ı bulurlar, Mert Özcan’dan daha fazla. Kendisi görevde henüz yeni, bunu da bilmiyorsa CHP seçmeninden beni bilenlere sorsun. İnsan ayrımı yapmadan Çiğlide kardeşçe yaşamasını her zaman ön planda tutan ayrışmanın olmayacağı, Çiğli için kim bir tuğlada koyacaksa öyle bir yapının insanıyım ben.

BEN ÇİĞLİ AŞIĞIYIM

EvetÇiğli’de 25 bin oy farkla kaybettim. Ama ölçü yok. Ölçü olsa Ak Partide benim neler yapabileceğimi Çiğliye neler yapılabileceğini herkes görür. Çiğlililerin menfaatine ne gerekiyorsa her zaman elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bu Chp’li belediyede olabilir Ak partili belediyede olabilir. Birlik beraberlik içerisinde neyi yapabiliriz ona bakalım. Çiğliye Chp’nin bayrağını dikmek vatandaşın sorunlarını çözmüyor. Adnan Yılmaz’ı eleştireceğine kendine bakacaksın. Sen çiğliye ne kattın. Hazıra konmayı çok iyi kullanıyorsunuz. Ben belediye başkanlığı adaylığına  talip değilim. Ben çiğli aşığıyım. Partimin burada tek bir oyu varsa eğer bunu ben alacaksam ben bu görevi her zaman üstlenmeye hazırım Çiğli için” sözlerine yer verdi.

Adnan Yılmaz’ın diğer tarafta ise hedefinde kendi partisi içerisinde Ak Partili gibi görünüp, Ak Partili olmayanlar vardı. Onlara hitaben:

“Ak parti Türkiye genelinde yakaladığı başarıyı aslında Çiğlidede yakalar. Ama içimizdeki nefsini siyasete kurban eden, başka siyaseti partileri eleştirme cesaretini gösteremeyen kendi içimizdeki hainler, fitneciler,  kendilerini partili gibi gösterip partiyi ve partilileri, çalışanları aşağılayan ve onlar hakkında yorumlarını pervasızca yapanlara sormalı” dedi.
Bu haber 10.11.2018 11:48:17 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

adnan yılmaz
mert özcan

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • En Büyük Yatırım İnsana Yapılan Yatırımdır

 • Okulda Yapılan Propaganda Meclis Gündemine Taşıdı

 • Kemalpaşa’ya ikinci arıtma geliyor

 • Ali Engin pazaryeri esnafı ile kucaklaştı!

 • “Millet İçin Geliyoruz, Hizmet İçin Geliyoruz”

 • Bayraklı Belediyesi’nden İstihdama Büyük Katkı

 • 'Organik' tarıma 'orijinal' destek

 • İzmir’deki Fetö Mağdurları Sessizliğini Bozdu

 • Tugay: 'Karşıyaka'yı birlikte yöneteceğiz'

 • Priştina’dan Kılıç’a tam destek

 • Tunç Soyer seçim kampanyası kapsamında bugün Bergama’daydı.

 • “Körfez'e son hediyemiz olsun”

 • Onun Akıl Sağlığından Şüphe Duyarım

 • Seçimi Kazanmak Sizden, Hizmet Bizden

 • Bayraklı'da İşsizliği İş Dünyasıyla Birlikte Çözeceğiz

 • İyi Parti’den Batur’a Tam Destek

 • Fatih Gürbüz'e Destek Çığ Gibi Büyüyor

 • Narlıdere’de can dostlara özel projeler!

Benzer Haberler